ESPACE 3B: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ESPACE 3B
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 55.893
daling van € 55.893 (-23,0%), van € 243.246 naar € 187.353
waarvan Handelsvorderingen: -€ 52.337
- Voorraden en bestellingen -€ 31.238
daling van € 31.238 (-48,0%), van € 65.082 naar € 33.844
- Materiële vaste activa -€ 23.125
daling van € 23.125 (-31,6%), van € 73.281 naar € 50.156
waarvan Overige materiële vaste activa: -€ 22.407
- Overgedragen winst (verlies) -€ 107.020
daling van € 107.020, van € 3.587 naar -€ 103.433
- Ontvangen vooruitbetalingen -€ 47.064
daling van € 47.064 (-33,7%), van € 139.812 naar € 92.748
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 25.017
nieuw in 2023: € 25.017
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: +€ 22.022
- Handelsschulden +€ 19.712
stijging van € 19.712 (+49,6%), van € 39.736 naar € 59.448
- Waardeverminderingen -€ 130.300
daling van € 130.300 (-99,7%), van € 130.734 naar € 434
- Bruto bedrijfsmarge -€ 87.248
daling van € 87.248 (-40,2%), van € 216.887 naar € 129.639
- Personeelskosten +€ 38.641
stijging van € 38.641 (+23,4%), van € 165.150 naar € 203.791
- Afschrijvingen +€ 3.589
stijging van € 3.589 (+18,2%), van € 19.774 naar € 23.363
- Financiële opbrengsten -€ 2.966
daling van € 2.966 (-72,6%), van € 4.085 naar € 1.119
Van het resultaat van 2022 naar dat van 2023
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2022 en 2023 en het resultaat van 2023: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2022 | 2023 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 456.813 | € 345.780 | -€ 111.033 | -24,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 73.799 | € 50.674 | -€ 23.125 | -31,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 73.281 | € 50.156 | -€ 23.125 | -31,6% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 200 | - | -€ 200 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 518 | - | -€ 518 | |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 72.563 | € 50.156 | -€ 22.407 | -30,9% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 518 | € 518 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 383.014 | € 295.106 | -€ 87.908 | -23,0% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 65.082 | € 33.844 | -€ 31.238 | -48,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 65.082 | € 33.844 | -€ 31.238 | -48,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 243.246 | € 187.353 | -€ 55.893 | -23,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 79.688 | € 27.351 | -€ 52.337 | -65,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 163.558 | € 160.002 | -€ 3.556 | -2,2% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 30.000 | € 30.000 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 41.696 | € 37.200 | -€ 4.496 | -10,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.990 | € 6.709 | +€ 3.719 | +124% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 456.813 | € 345.780 | -€ 111.033 | -24,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 275.587 | € 168.567 | -€ 107.020 | -38,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 75.000 | € 75.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 75.000 | - | -€ 75.000 | |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 95.000 | - | -€ 95.000 | |
| Niet-opgevraagd kapitaal | 101 | € 20.000 | - | -€ 20.000 | |
| Reserves | 13 | € 197.000 | € 197.000 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 9.500 | € 9.500 | = | 0,0% |
| Overige | 1319 | € 9.500 | € 9.500 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 37.500 | € 37.500 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 150.000 | € 150.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 3.587 | -€ 103.433 | -€ 107.020 | |
| Schulden | 17/49 | € 181.226 | € 177.213 | -€ 4.013 | -2,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 181.226 | € 177.213 | -€ 4.013 | -2,2% |
| Financiële schulden | 43 | € 1.678 | - | -€ 1.678 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 1.678 | - | -€ 1.678 | |
| Handelsschulden | 44 | € 39.736 | € 59.448 | +€ 19.712 | +49,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 39.736 | € 59.448 | +€ 19.712 | +49,6% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 139.812 | € 92.748 | -€ 47.064 | -33,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | - | € 25.017 | +€ 25.017 | |
| Belastingen | 450/3 | - | € 2.995 | +€ 2.995 | |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | - | € 22.022 | +€ 22.022 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 165.150 | € 203.791 | +€ 38.641 | +23,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 19.774 | € 23.363 | +€ 3.589 | +18,2% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 130.734 | € 434 | -€ 130.300 | -99,7% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.222 | € 2.094 | +€ 872 | +71,4% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 216.887 | € 129.639 | -€ 87.248 | -40,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 99.993 | -€ 100.043 | -€ 50 | -0,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 4.085 | € 1.119 | -€ 2.966 | -72,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 4.085 | € 1.119 | -€ 2.966 | -72,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 7.410 | € 7.172 | -€ 238 | -3,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 7.410 | € 7.172 | -€ 238 | -3,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 103.318 | -€ 106.096 | -€ 2.778 | -2,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 462 | € 924 | +€ 462 | +100% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 103.780 | -€ 107.020 | -€ 3.240 | -3,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 103.780 | -€ 107.020 | -€ 3.240 | -3,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2022 en 31 december 2023. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.