Emipau: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Emipau
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 26.879
stijging van € 26.879 (+890%), van € 3.019 naar € 29.898
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 16.776) en Afschrijvingen (+€ 9.124)
- Materiële vaste activa -€ 9.124
daling van € 9.124 (-32,1%), van € 28.432 naar € 19.308
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 6.865
daling van € 6.865 (-43,2%), van € 15.890 naar € 9.025
waarvan Overige vorderingen: -€ 5.295
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 2.287
stijging van € 2.287 (+526%), van € 435 naar € 2.722
- Reserves +€ 16.776
stijging van € 16.776 (+141%), van € 11.920 naar € 28.696
- Schulden op meer dan één jaar -€ 9.493
daling van € 9.493 (-46,8%), van € 20.276 naar € 10.783
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 3.536
stijging van € 3.536 (+80,7%), van € 4.381 naar € 7.917
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 1.476
stijging van € 1.476 (+17,7%), van € 8.330 naar € 9.806
- Handelsschulden +€ 956
stijging van € 956 (+325%), van € 294 naar € 1.250
- Bruto bedrijfsmarge +€ 25.708
stijging van € 25.708 (+341%), van € 7.535 naar € 33.243
- Belastingen +€ 4.054
stijging van € 4.054 (+2.235%), van € 181 naar € 4.235
- Andere bedrijfskosten -€ 1.182
daling van € 1.182 (-37,2%), van € 3.179 naar € 1.997
- Financiële kosten -€ 376
daling van € 376 (-21,4%), van € 1.755 naar € 1.379
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 47.776 | € 60.953 | +€ 13.177 | +27,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 28.432 | € 19.308 | -€ 9.124 | -32,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 28.432 | € 19.308 | -€ 9.124 | -32,1% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 28.432 | € 19.308 | -€ 9.124 | -32,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 19.344 | € 41.645 | +€ 22.301 | +115% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 15.890 | € 9.025 | -€ 6.865 | -43,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 7.253 | € 5.683 | -€ 1.570 | -21,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 8.637 | € 3.342 | -€ 5.295 | -61,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 3.019 | € 29.898 | +€ 26.879 | +890% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 435 | € 2.722 | +€ 2.287 | +526% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 47.776 | € 60.953 | +€ 13.177 | +27,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 14.420 | € 31.196 | +€ 16.776 | +116% |
| Inbreng | 10/11 | € 2.500 | € 2.500 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 11.920 | € 28.696 | +€ 16.776 | +141% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 11.920 | € 28.696 | +€ 16.776 | +141% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | - | = | |
| Schulden | 17/49 | € 33.356 | € 29.757 | -€ 3.598 | -10,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 20.276 | € 10.783 | -€ 9.493 | -46,8% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 20.276 | € 10.783 | -€ 9.493 | -46,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 13.005 | € 18.973 | +€ 5.968 | +45,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 8.330 | € 9.806 | +€ 1.476 | +17,7% |
| Handelsschulden | 44 | € 294 | € 1.250 | +€ 956 | +325% |
| Leveranciers | 440/4 | € 294 | € 1.250 | +€ 956 | +325% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 4.381 | € 7.917 | +€ 3.536 | +80,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 4.381 | € 7.917 | +€ 3.536 | +80,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 0 | - | = | |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 74 | € 1 | -€ 73 | -98,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 9.124 | € 9.124 | = | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.179 | € 1.997 | -€ 1.182 | -37,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 7.535 | € 33.243 | +€ 25.708 | +341% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 4.769 | € 22.121 | +€ 26.890 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 198 | € 268 | +€ 70 | +35,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 198 | € 268 | +€ 70 | +35,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.755 | € 1.379 | -€ 376 | -21,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.755 | € 1.379 | -€ 376 | -21,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 6.325 | € 21.011 | +€ 27.336 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 181 | € 4.235 | +€ 4.054 | +2.235% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 6.506 | € 16.776 | +€ 23.282 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 6.506 | € 16.776 | +€ 23.282 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.