ELNO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ELNO
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 423.755
daling van € 423.755 (-93,6%), van € 452.906 naar € 29.151
vooral door Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 480.000) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 20.076)
- Reserves -€ 442.536
daling van € 442.536 (-35,3%), van € 1,3 mln naar € 809.480
- Financiële opbrengsten +€ 6.106
stijging van € 6.106 (+11,6%), van € 52.588 naar € 58.694
- Belastingen +€ 1.713
stijging van € 1.713 (+10,1%), van € 17.035 naar € 18.748
- Bruto bedrijfsmarge -€ 207
daling van € 207 (-19,3%), van -€ 1.071 naar -€ 1.278
- Financiële kosten -€ 41
daling van € 41 (-32,1%), van € 128 naar € 87
- Andere bedrijfskosten +€ 33
stijging van € 33 (+3,0%), van € 1.086 naar € 1.118
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 3.079.517 | € 2.637.909 | -€ 441.608 | -14,3% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 3.079.517 | € 2.637.909 | -€ 441.608 | -14,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 2.590.896 | € 2.573.042 | -€ 17.854 | -0,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.590.896 | € 2.573.042 | -€ 17.854 | -0,7% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 35.715 | € 35.715 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 452.906 | € 29.151 | -€ 423.755 | -93,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 3.079.517 | € 2.637.909 | -€ 441.608 | -14,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 3.040.416 | € 2.597.879 | -€ 442.536 | -14,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.497 | € 12.497 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.252.017 | € 809.480 | -€ 442.536 | -35,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 1.252.017 | € 809.480 | -€ 442.536 | -35,3% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 1.775.902 | € 1.775.902 | = | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 39.101 | € 40.029 | +€ 928 | +2,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 38.824 | € 38.748 | -€ 76 | -0,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 38.824 | € 18.748 | -€ 20.076 | -51,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 38.824 | € 18.748 | -€ 20.076 | -51,7% |
| Overige schulden | 47/48 | - | € 20.000 | +€ 20.000 | |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 278 | € 1.282 | +€ 1.004 | +361% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.086 | € 1.118 | +€ 33 | +3,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 1.071 | -€ 1.278 | -€ 207 | -19,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 2.156 | -€ 2.396 | -€ 240 | -11,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 52.588 | € 58.694 | +€ 6.106 | +11,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 52.588 | € 58.694 | +€ 6.106 | +11,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 128 | € 87 | -€ 41 | -32,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 128 | € 87 | -€ 41 | -32,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 50.304 | € 56.211 | +€ 5.907 | +11,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 17.035 | € 18.748 | +€ 1.713 | +10,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 33.269 | € 37.464 | +€ 4.194 | +12,6% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 33.269 | € 37.464 | +€ 4.194 | +12,6% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.