Ellen Melis: wat veranderde er
Ellen Melis
Grootste bewegingen
- Geldbeleggingen -€ 26.422
daling van € 26.422 (-75,3%), van € 35.089 naar € 8.667
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 10.219
daling van € 10.219 (-27,5%), van € 37.136 naar € 26.917
waarvan Handelsvorderingen: -€ 13.125
- Liquide middelen -€ 6.929
daling van € 6.929 (-33,7%), van € 20.543 naar € 13.614
vooral door Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 44.000) en Handelsschulden (-€ 3.204)
- Materiële vaste activa -€ 3.505
daling van € 3.505 (-13,9%), van € 25.270 naar € 21.765
waarvan Overige materiële vaste activa: -€ 2.480
- Reserves -€ 41.008
daling van € 41.008 (-46,0%), van € 89.120 naar € 48.112
- Handelsschulden -€ 3.204
daling van € 3.204 (-72,2%), van € 4.436 naar € 1.231
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 2.112
daling van € 2.112 (-30,8%), van € 6.866 naar € 4.754
- Bruto bedrijfsmarge -€ 46.030
daling van € 46.030, van € 44.174 naar -€ 1.856
- Belastingen -€ 12.037
daling van € 12.037 (-92,0%), van € 13.077 naar € 1.040
- Financiële opbrengsten +€ 11.727
stijging van € 11.727 (+4.939%), van € 237 naar € 11.964
- Andere bedrijfskosten -€ 746
daling van € 746 (-65,1%), van € 1.145 naar € 400
- Afschrijvingen +€ 662
stijging van € 662 (+13,6%), van € 4.885 naar € 5.547
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 119.714 | € 72.697 | -€ 47.017 | -39,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 25.270 | € 21.765 | -€ 3.505 | -13,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 25.270 | € 21.765 | -€ 3.505 | -13,9% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 10.193 | € 9.168 | -€ 1.025 | -10,1% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 15.077 | € 12.597 | -€ 2.480 | -16,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 94.444 | € 50.932 | -€ 43.512 | -46,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 37.136 | € 26.917 | -€ 10.219 | -27,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 28.095 | € 14.969 | -€ 13.125 | -46,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 9.042 | € 11.948 | +€ 2.906 | +32,1% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 35.089 | € 8.667 | -€ 26.422 | -75,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 20.543 | € 13.614 | -€ 6.929 | -33,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.675 | € 1.734 | +€ 59 | +3,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 119.714 | € 72.697 | -€ 47.017 | -39,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 107.720 | € 66.712 | -€ 41.008 | -38,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 89.120 | € 48.112 | -€ 41.008 | -46,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 89.120 | € 48.112 | -€ 41.008 | -46,0% |
| Schulden | 17/49 | € 11.994 | € 5.985 | -€ 6.009 | -50,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 11.302 | € 5.985 | -€ 5.317 | -47,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 4.436 | € 1.231 | -€ 3.204 | -72,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 4.436 | € 1.231 | -€ 3.204 | -72,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 6.866 | € 4.754 | -€ 2.112 | -30,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 6.866 | € 4.754 | -€ 2.112 | -30,8% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 693 | - | -€ 693 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 4.885 | € 5.547 | +€ 662 | +13,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.145 | € 400 | -€ 746 | -65,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 44.174 | -€ 1.856 | -€ 46.030 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 38.144 | -€ 7.803 | -€ 45.947 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 237 | € 11.964 | +€ 11.727 | +4.939% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 237 | € 11.964 | +€ 11.727 | +4.939% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 171 | € 129 | -€ 41 | -24,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 171 | € 129 | -€ 41 | -24,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 38.211 | € 4.032 | -€ 34.178 | -89,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 13.077 | € 1.040 | -€ 12.037 | -92,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 25.134 | € 2.992 | -€ 22.142 | -88,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 25.134 | € 2.992 | -€ 22.142 | -88,1% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 4 november 2026 via checked.be.