ELECTRO CAURETTE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ELECTRO CAURETTE
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen +€ 55.499
stijging van € 55.499 (+39,8%), van € 139.292 naar € 194.791
waarvan Voorraden: +€ 52.376
- Liquide middelen -€ 33.231
daling van € 33.231 (-30,4%), van € 109.331 naar € 76.100
vooral door Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 100.000) en Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 77.527)
- Materiële vaste activa +€ 28.203
stijging van € 28.203 (+6,6%), van € 429.503 naar € 457.706
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 58.104
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 20.150
daling van € 20.150 (-7,0%), van € 287.623 naar € 267.473
waarvan Overige vorderingen: -€ 40.136
- Overige schulden +€ 98.813
stijging van € 98.813 (+1.034%), van € 9.558 naar € 108.371
- Schulden op meer dan één jaar -€ 44.010
daling van € 44.010 (-13,3%), van € 331.801 naar € 287.791
- Reserves -€ 38.000
daling van € 38.000 (-7,4%), van € 510.454 naar € 472.454
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 20.587
stijging van € 20.587 (+136%), van € 15.087 naar € 35.675
- Bruto bedrijfsmarge +€ 20.253
stijging van € 20.253 (+15,3%), van € 132.039 naar € 152.292
- Financiële kosten +€ 10.524
stijging van € 10.524 (+173%), van € 6.068 naar € 16.592
- Afschrijvingen +€ 7.934
stijging van € 7.934 (+19,1%), van € 41.489 naar € 49.424
- Belastingen +€ 2.814
stijging van € 2.814 (+14,5%), van € 19.454 naar € 22.267
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 980.769 | € 1.014.846 | +€ 34.077 | +3,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 434.499 | € 462.602 | +€ 28.103 | +6,5% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 1.470 | € 770 | -€ 700 | -47,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 429.503 | € 457.706 | +€ 28.203 | +6,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 354.034 | € 412.138 | +€ 58.104 | +16,4% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 366 | € 1.282 | +€ 916 | +250% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 75.104 | € 44.286 | -€ 30.817 | -41,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 3.526 | € 4.126 | +€ 600 | +17,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 546.270 | € 552.244 | +€ 5.974 | +1,1% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 139.292 | € 194.791 | +€ 55.499 | +39,8% |
| Voorraden | 30/36 | € 101.801 | € 154.177 | +€ 52.376 | +51,4% |
| Bestellingen in uitvoering | 37 | € 37.490 | € 40.613 | +€ 3.123 | +8,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 287.623 | € 267.473 | -€ 20.150 | -7,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 224.334 | € 244.320 | +€ 19.986 | +8,9% |
| Overige vorderingen | 41 | € 63.289 | € 23.153 | -€ 40.136 | -63,4% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 109.331 | € 76.100 | -€ 33.231 | -30,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 10.025 | € 13.880 | +€ 3.855 | +38,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 980.769 | € 1.014.846 | +€ 34.077 | +3,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 529.054 | € 491.184 | -€ 37.870 | -7,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 510.454 | € 472.454 | -€ 38.000 | -7,4% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 510.454 | € 472.454 | -€ 38.000 | -7,4% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 130 | +€ 130 | |
| Schulden | 17/49 | € 451.714 | € 523.662 | +€ 71.947 | +15,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 331.801 | € 287.791 | -€ 44.010 | -13,3% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 331.801 | € 287.791 | -€ 44.010 | -13,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 119.271 | € 235.185 | +€ 115.914 | +97,2% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 15.087 | € 35.675 | +€ 20.587 | +136% |
| Handelsschulden | 44 | € 89.898 | € 85.939 | -€ 3.960 | -4,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 89.898 | € 85.939 | -€ 3.960 | -4,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 4.727 | € 5.200 | +€ 473 | +10,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 4.727 | € 5.200 | +€ 473 | +10,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 9.558 | € 108.371 | +€ 98.813 | +1.034% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 642 | € 686 | +€ 43 | +6,7% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 0 | - | = | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 41.489 | € 49.424 | +€ 7.934 | +19,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.827 | € 1.880 | +€ 52 | +2,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 132.039 | € 152.292 | +€ 20.253 | +15,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 88.722 | € 100.989 | +€ 12.266 | +13,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 27 | € 0 | -€ 27 | -99,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 27 | € 0 | -€ 27 | -99,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 6.068 | € 16.592 | +€ 10.524 | +173% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 6.068 | € 16.592 | +€ 10.524 | +173% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 82.681 | € 84.397 | +€ 1.716 | +2,1% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 19.454 | € 22.267 | +€ 2.814 | +14,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 63.227 | € 62.130 | -€ 1.098 | -1,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 63.227 | € 62.130 | -€ 1.098 | -1,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.