EASI: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
EASI
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 9,8 mln
stijging van € 9,8 mln (+22,3%), van € 44,0 mln naar € 53,8 mln
waarvan Overige vorderingen: +€ 5,4 mln
- Financiële vaste activa -€ 2,7 mln
daling van € 2,7 mln (-43,1%), van € 6,2 mln naar € 3,5 mln
waarvan Verbonden ondernemingen: -€ 2,7 mln
- Liquide middelen +€ 2,2 mln
stijging van € 2,2 mln (+113%), van € 2,0 mln naar € 4,2 mln
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 18,9 mln) en Afschrijvingen (+€ 7,8 mln)
- Immateriële vaste activa +€ 1,1 mln
stijging van € 1,1 mln (+14,9%), van € 7,6 mln naar € 8,7 mln
- Handelsschulden +€ 5,0 mln
stijging van € 5,0 mln (+22,6%), van € 22,3 mln naar € 27,4 mln
- Overige schulden +€ 3,7 mln
stijging van € 3,7 mln (+21,9%), van € 17,1 mln naar € 20,8 mln
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 2,2 mln
stijging van € 2,2 mln (+102%), van € 2,1 mln naar € 4,3 mln
- Omzet +€ 21,6 mln
stijging van € 21,6 mln (+21,2%), van € 101,8 mln naar € 123,4 mln
- Handelsgoederen en grondstoffen +€ 6,4 mln
stijging van € 6,4 mln (+22,3%), van € 28,7 mln naar € 35,1 mln
waarvan Aankopen: +€ 6,4 mln
- Diensten en diverse goederen +€ 3,6 mln
stijging van € 3,6 mln (+18,9%), van € 19,3 mln naar € 22,9 mln
- Personeelskosten +€ 2,7 mln
stijging van € 2,7 mln (+7,2%), van € 37,4 mln naar € 40,0 mln
- Voorzieningen +€ 1,4 mln
stijging van € 1,4 mln (+96,7%), van -€ 1,4 mln naar -€ 46.386
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 75.840.807 | € 86.619.477 | +€ 10,8 mln | +14,2% |
| Oprichtingskosten | 20 | € 0 | € 0 | = | |
| Vaste activa | 21/28 | € 29.183.147 | € 27.429.496 | -€ 1,8 mln | -6,0% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 7.586.321 | € 8.717.949 | +€ 1,1 mln | +14,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 15.413.884 | € 15.191.501 | -€ 222.383 | -1,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.927.981 | € 1.777.794 | -€ 150.187 | -7,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 2.961.465 | € 2.479.295 | -€ 482.170 | -16,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 9.308.307 | € 9.895.776 | +€ 587.470 | +6,3% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 1.174.281 | € 995.836 | -€ 178.445 | -15,2% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 41.850 | € 42.799 | +€ 949 | +2,3% |
| Activa in aanbouw en vooruitbetalingen | 27 | € 0 | - | = | |
| Financiële vaste activa | 28 | € 6.182.942 | € 3.520.046 | -€ 2,7 mln | -43,1% |
| Verbonden ondernemingen | 280/1 | € 6.040.596 | € 3.312.204 | -€ 2,7 mln | -45,2% |
| Deelnemingen | 280 | € 6.040.596 | € 3.312.204 | -€ 2,7 mln | -45,2% |
| Andere financiële vaste activa | 284/8 | € 142.346 | € 207.842 | +€ 65.496 | +46,0% |
| Vorderingen en borgtochten in contanten | 285/8 | € 142.346 | € 207.842 | +€ 65.496 | +46,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 46.657.660 | € 59.189.981 | +€ 12,5 mln | +26,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | - | € 2.652 | +€ 2.652 | |
| Voorraden | 30/36 | - | € 2.652 | +€ 2.652 | |
| Handelsgoederen | 34 | - | € 2.652 | +€ 2.652 | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 44.013.346 | € 53.818.592 | +€ 9,8 mln | +22,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 34.092.750 | € 38.483.817 | +€ 4,4 mln | +12,9% |
| Overige vorderingen | 41 | € 9.920.595 | € 15.334.775 | +€ 5,4 mln | +54,6% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | - | € 0 | = | |
| Overige beleggingen | 51/53 | - | € 0 | = | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1.973.558 | € 4.209.172 | +€ 2,2 mln | +113% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 670.757 | € 1.159.566 | +€ 488.809 | +72,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 75.840.807 | € 86.619.477 | +€ 10,8 mln | +14,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 2.042.610 | € 1.941.573 | -€ 101.037 | -4,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 478.419 | € 478.419 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 478.419 | € 478.419 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 578.360 | € 578.360 | = | 0,0% |
| Niet-opgevraagd kapitaal | 101 | € 99.941 | € 99.941 | = | 0,0% |
| Buiten kapitaal | 11 | € 0 | € 0 | = | |
| Andere | 1109/19 | € 0 | € 0 | = | |
| Reserves | 13 | € 1.372.657 | € 1.301.087 | -€ 71.570 | -5,2% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 72.861 | € 72.861 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 72.861 | € 72.861 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 0 | - | = | |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 282.070 | € 210.500 | -€ 71.570 | -25,4% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 1.017.726 | € 1.017.726 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Kapitaalsubsidies | 15 | € 191.533 | € 162.067 | -€ 29.467 | -15,4% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 59.859 | € 13.473 | -€ 46.386 | -77,5% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten | 160/5 | € 59.859 | € 13.473 | -€ 46.386 | -77,5% |
| Overige risico's en kosten | 164/5 | € 59.859 | € 13.473 | -€ 46.386 | -77,5% |
| Schulden | 17/49 | € 73.738.338 | € 84.664.430 | +€ 10,9 mln | +14,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 10.395.640 | € 10.124.708 | -€ 270.932 | -2,6% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 10.395.640 | € 10.124.708 | -€ 270.932 | -2,6% |
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 172 | € 1.093.377 | € 902.494 | -€ 190.883 | -17,5% |
| Kredietinstellingen | 173 | € 9.302.263 | € 9.222.213 | -€ 80.049 | -0,9% |
| Handelsschulden | 175 | € 0 | € 0 | = | |
| Leveranciers | 1750 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 61.119.516 | € 72.341.931 | +€ 11,2 mln | +18,4% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 3.926.793 | € 4.237.503 | +€ 310.710 | +7,9% |
| Financiële schulden | 43 | € 2.109.253 | € 4.268.324 | +€ 2,2 mln | +102% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 2.109.253 | € 4.268.324 | +€ 2,2 mln | +102% |
| Handelsschulden | 44 | € 22.329.742 | € 27.370.603 | +€ 5,0 mln | +22,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 22.329.742 | € 27.370.603 | +€ 5,0 mln | +22,6% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 5.310.358 | € 5.321.680 | +€ 11.322 | +0,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 10.370.551 | € 10.337.218 | -€ 33.333 | -0,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.859.532 | € 2.011.826 | +€ 152.294 | +8,2% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 8.511.019 | € 8.325.392 | -€ 185.626 | -2,2% |
| Overige schulden | 47/48 | € 17.072.818 | € 20.806.603 | +€ 3,7 mln | +21,9% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 2.223.183 | € 2.197.792 | -€ 25.391 | -1,1% |
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | € 105.106.389 | € 127.045.193 | +€ 21,9 mln | +20,9% |
| Omzet | 70 | € 101.821.917 | € 123.376.325 | +€ 21,6 mln | +21,2% |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 74 | € 3.218.338 | € 3.664.206 | +€ 445.869 | +13,9% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 66.134 | € 4.661 | -€ 61.473 | -93,0% |
| Bedrijfskosten | 60/66A | € 91.077.791 | € 106.226.691 | +€ 15,1 mln | +16,6% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen | 60 | € 28.712.625 | € 35.103.938 | +€ 6,4 mln | +22,3% |
| Aankopen | 600/8 | € 28.712.625 | € 35.106.589 | +€ 6,4 mln | +22,3% |
| Voorraad: afname (toename) | 609 | - | -€ 2.652 | -€ 2.652 | |
| Diensten en diverse goederen | 61 | € 19.307.130 | € 22.949.304 | +€ 3,6 mln | +18,9% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 37.350.183 | € 40.039.388 | +€ 2,7 mln | +7,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 6.818.585 | € 7.797.997 | +€ 979.412 | +14,4% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | - | € 207.568 | +€ 207.568 | |
| Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen) | 635/8 | -€ 1.411.726 | -€ 46.386 | +€ 1,4 mln | +96,7% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 300.994 | € 174.883 | -€ 126.111 | -41,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 14.028.598 | € 20.818.501 | +€ 6,8 mln | +48,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 529.141 | € 361.261 | -€ 167.879 | -31,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 527.869 | € 360.814 | -€ 167.055 | -31,6% |
| Opbrengsten uit vlottende activa | 751 | € 405.504 | € 234.551 | -€ 170.953 | -42,2% |
| Andere financiële opbrengsten | 752/9 | € 122.365 | € 126.263 | +€ 3.898 | +3,2% |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | € 1.272 | € 448 | -€ 825 | -64,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 882.770 | € 752.989 | -€ 129.781 | -14,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 882.770 | € 752.989 | -€ 129.781 | -14,7% |
| Kosten van schulden | 650 | € 842.691 | € 685.308 | -€ 157.382 | -18,7% |
| Andere financiële kosten | 652/9 | € 40.079 | € 67.680 | +€ 27.601 | +68,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 13.674.969 | € 20.426.774 | +€ 6,8 mln | +49,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 588.943 | € 1.535.054 | +€ 946.111 | +161% |
| Belastingen | 670/3 | € 1.818.927 | € 2.101.541 | +€ 282.614 | +15,5% |
| Regularisering van belastingen en terugneming van voorzieningen voor belastingen | 77 | € 1.229.984 | € 566.487 | -€ 663.497 | -53,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 13.086.026 | € 18.891.720 | +€ 5,8 mln | +44,4% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | - | € 71.570 | +€ 71.570 | |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | € 71.570 | - | -€ 71.570 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 13.014.456 | € 18.963.290 | +€ 5,9 mln | +45,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.