Drufo: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Drufo
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 3.017
daling van € 3.017 (-25,8%), van € 11.690 naar € 8.674
vooral door Resultaat van het boekjaar (-€ 14.891) en Handelsschulden (-€ 1.012)
- Geldbeleggingen -€ 1.999
daling van € 1.999 (-98,9%), van € 2.021 naar € 22
- Materiële vaste activa -€ 962
daling van € 962 (-49,5%), van € 1.943 naar € 981
waarvan Installaties, machines en uitrusting: -€ 713
- Voorraden en bestellingen +€ 486
stijging van € 486 (+1,9%), van € 25.644 naar € 26.130
- Overgedragen winst (verlies) -€ 14.891
daling van € 14.891, van € 5.961 naar -€ 8.930
- Overige schulden +€ 10.555
stijging van € 10.555 (+264,8%), van € 3.985 naar € 14.540
- Handelsschulden -€ 1.012
daling van € 1.012 (-8,6%), van € 11.744 naar € 10.732
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 509
daling van € 509 (-12,0%), van € 4.242 naar € 3.733
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: -€ 1.150
- Bruto bedrijfsmarge -€ 12.923
daling van € 12.923, van € 2.143 naar -€ 10.779
- Financiële opbrengsten -€ 322
daling van € 322 (-74,6%), van € 432 naar € 110
- Afschrijvingen -€ 319
daling van € 319 (-24,9%), van € 1.281 naar € 962
- Andere bedrijfskosten +€ 294
stijging van € 294 (+46,8%), van € 629 naar € 924
- Financiële kosten -€ 261
daling van € 261 (-11,4%), van € 2.277 naar € 2.016
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 47.985 | € 42.128 | -€ 5.857 | -12,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.943 | € 981 | -€ 962 | -49,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.943 | € 981 | -€ 962 | -49,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 740 | € 491 | -€ 249 | -33,7% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.203 | € 491 | -€ 713 | -59,2% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 46.042 | € 41.147 | -€ 4.895 | -10,6% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 25.644 | € 26.130 | +€ 486 | +1,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 25.644 | € 26.130 | +€ 486 | +1,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 3.189 | € 2.771 | -€ 418 | -13,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 3.189 | € 2.771 | -€ 418 | -13,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 0 | - | = | |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 2.021 | € 22 | -€ 1.999 | -98,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 11.690 | € 8.674 | -€ 3.017 | -25,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 3.497 | € 3.550 | +€ 53 | +1,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 47.985 | € 42.128 | -€ 5.857 | -12,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 28.014 | € 13.123 | -€ 14.891 | -53,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 7.853 | € 7.853 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 14.200 | € 14.200 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 8.179 | € 8.179 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 6.021 | € 6.021 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 5.961 | -€ 8.930 | -€ 14.891 | |
| Schulden | 17/49 | € 19.971 | € 29.005 | +€ 9.034 | +45,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 19.971 | € 29.005 | +€ 9.034 | +45,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 11.744 | € 10.732 | -€ 1.012 | -8,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 11.744 | € 10.732 | -€ 1.012 | -8,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 4.242 | € 3.733 | -€ 509 | -12,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 3.092 | € 3.733 | +€ 641 | +20,7% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 1.150 | € 0 | -€ 1.150 | -100,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 3.985 | € 14.540 | +€ 10.555 | +264,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.281 | € 962 | -€ 319 | -24,9% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 629 | € 924 | +€ 294 | +46,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 2.143 | -€ 10.779 | -€ 12.923 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 233 | -€ 12.665 | -€ 12.898 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 432 | € 110 | -€ 322 | -74,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 432 | € 110 | -€ 322 | -74,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.277 | € 2.016 | -€ 261 | -11,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.277 | € 2.016 | -€ 261 | -11,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 1.612 | -€ 14.572 | -€ 12.959 | -803,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 326 | € 319 | -€ 7 | -2,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 1.938 | -€ 14.891 | -€ 12.953 | -668,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 1.938 | -€ 14.891 | -€ 12.953 | -668,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.