DRE Import-Export: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
DRE Import-Export
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 30.603
daling van € 30.603 (-6,8%), van € 453.169 naar € 422.566
- Schulden op meer dan één jaar -€ 34.327
daling van € 34.327 (-9,0%), van € 380.200 naar € 345.873
- Bruto bedrijfsmarge +€ 7.401
stijging van € 7.401 (+16,3%), van € 45.394 naar € 52.795
- Financiële kosten -€ 3.989
daling van € 3.989 (-17,7%), van € 22.517 naar € 18.528
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 455.326 | € 426.838 | -€ 28.489 | -6,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 453.169 | € 422.566 | -€ 30.603 | -6,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 453.169 | € 422.566 | -€ 30.603 | -6,8% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 453.169 | € 422.566 | -€ 30.603 | -6,8% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 2.158 | € 4.272 | +€ 2.114 | +98,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 0 | - | = | |
| Handelsvorderingen | 40 | € 0 | - | = | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1.405 | € 3.521 | +€ 2.116 | +150,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 753 | € 751 | -€ 2 | -0,3% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 455.326 | € 426.838 | -€ 28.489 | -6,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 35.980 | € 37.783 | +€ 1.803 | +5,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 20.000 | € 20.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 15.980 | € 17.783 | +€ 1.803 | +11,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 15.980 | € 17.783 | +€ 1.803 | +11,3% |
| Schulden | 17/49 | € 419.347 | € 389.055 | -€ 30.292 | -7,2% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 380.200 | € 345.873 | -€ 34.327 | -9,0% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 380.200 | € 345.873 | -€ 34.327 | -9,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 34.087 | € 37.944 | +€ 3.857 | +11,3% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 29.937 | € 33.246 | +€ 3.309 | +11,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.580 | € 2.046 | +€ 466 | +29,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.580 | € 2.046 | +€ 466 | +29,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 2.570 | € 2.652 | +€ 83 | +3,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 2.570 | € 2.652 | +€ 83 | +3,2% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 5.060 | € 5.239 | +€ 179 | +3,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 30.603 | € 30.603 | = | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.808 | € 1.862 | +€ 54 | +3,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 45.394 | € 52.795 | +€ 7.401 | +16,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 12.984 | € 20.331 | +€ 7.347 | +56,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 22.517 | € 18.528 | -€ 3.989 | -17,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 22.517 | € 18.528 | -€ 3.989 | -17,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 9.534 | € 1.803 | +€ 11.337 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 0 | - | = | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 9.534 | € 1.803 | +€ 11.337 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 9.534 | € 1.803 | +€ 11.337 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.