DRANKENCENTRALE E. MAES: wat veranderde er
DRANKENCENTRALE E. MAES
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen +€ 111.500
stijging van € 111.500 (+19,4%), van € 576.005 naar € 687.504
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 67.433
niet meer vermeld in 2025 (was € 67.433)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 60.391
daling van € 60.391 (-19,6%), van € 307.434 naar € 247.043
waarvan Handelsvorderingen: -€ 48.800
- Materiële vaste activa -€ 26.395
daling van € 26.395 (-12,3%), van € 215.175 naar € 188.779
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 32.875
- Schulden op meer dan één jaar +€ 567.898
stijging van € 567.898 (+568%), van € 100.000 naar € 667.898
- Overige schulden -€ 530.000
daling van € 530.000 (-70,5%), van € 752.130 naar € 222.130
- Handelsschulden -€ 107.477
daling van € 107.477 (-29,6%), van € 363.314 naar € 255.837
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 45.111
daling van € 45.111 (-82,3%), van € 54.837 naar € 9.725
- Overgedragen winst (verlies) +€ 43.494
stijging van € 43.494 (+6,2%), van -€ 701.016 naar -€ 657.522
- Personeelskosten -€ 91.234
daling van € 91.234 (-23,5%), van € 388.579 naar € 297.345
- Bruto bedrijfsmarge +€ 89.161
stijging van € 89.161 (+16,6%), van € 536.923 naar € 626.084
- Andere bedrijfskosten +€ 34.654
stijging van € 34.654 (+46,1%), van € 75.105 naar € 109.759
- Financiële kosten -€ 6.846
daling van € 6.846 (-32,0%), van € 21.421 naar € 14.575
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.260.706 | € 1.206.724 | -€ 53.982 | -4,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 230.289 | € 200.893 | -€ 29.395 | -12,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 215.175 | € 188.779 | -€ 26.395 | -12,3% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 175.336 | € 142.460 | -€ 32.875 | -18,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 8.186 | € 21.399 | +€ 13.213 | +161% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 3.391 | € 857 | -€ 2.534 | -74,7% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 28.262 | € 24.063 | -€ 4.200 | -14,9% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 15.114 | € 12.114 | -€ 3.000 | -19,8% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 1.030.417 | € 1.005.830 | -€ 24.587 | -2,4% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 576.005 | € 687.504 | +€ 111.500 | +19,4% |
| Voorraden | 30/36 | € 576.005 | € 687.504 | +€ 111.500 | +19,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 307.434 | € 247.043 | -€ 60.391 | -19,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 274.641 | € 225.841 | -€ 48.800 | -17,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 32.792 | € 21.202 | -€ 11.590 | -35,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 79.546 | € 71.283 | -€ 8.263 | -10,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 67.433 | - | -€ 67.433 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.260.706 | € 1.206.724 | -€ 53.982 | -4,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 44.463 | -€ 969 | +€ 43.494 | +97,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 267.020 | € 267.020 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 389.533 | € 389.533 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 27.407 | € 27.407 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 362.126 | € 362.126 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 701.016 | -€ 657.522 | +€ 43.494 | +6,2% |
| Schulden | 17/49 | € 1.305.169 | € 1.207.693 | -€ 97.477 | -7,5% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 100.000 | € 667.898 | +€ 567.898 | +568% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 100.000 | € 667.898 | +€ 567.898 | +568% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 1.205.169 | € 539.794 | -€ 665.375 | -55,2% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 54.837 | € 9.725 | -€ 45.111 | -82,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 363.314 | € 255.837 | -€ 107.477 | -29,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 363.314 | € 255.837 | -€ 107.477 | -29,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 34.889 | € 52.101 | +€ 17.213 | +49,3% |
| Belastingen | 450/3 | - | € 1.133 | +€ 1.133 | |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 34.889 | € 50.969 | +€ 16.080 | +46,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 752.130 | € 222.130 | -€ 530.000 | -70,5% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 299.506 | € 221.713 | -€ 77.792 | -26,0% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 388.579 | € 297.345 | -€ 91.234 | -23,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 40.771 | € 42.229 | +€ 1.457 | +3,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 75.105 | € 109.759 | +€ 34.654 | +46,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 536.923 | € 626.084 | +€ 89.161 | +16,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 32.468 | € 176.752 | +€ 144.284 | +444% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 11.865 | € 7.418 | -€ 4.448 | -37,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 11.865 | € 7.418 | -€ 4.448 | -37,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 21.421 | € 14.575 | -€ 6.846 | -32,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 21.421 | € 14.575 | -€ 6.846 | -32,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 22.912 | € 169.594 | +€ 146.682 | +640% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 6.100 | +€ 6.100 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 22.912 | € 163.494 | +€ 140.582 | +614% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 22.912 | € 163.494 | +€ 140.582 | +614% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 7 november 2026 via checked.be.