DPLex: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
DPLex
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 87.008
stijging van € 87.008 (+75,7%), van € 114.946 naar € 201.954
vooral door Afschrijvingen (+€ 34.320) en Resultaat van het boekjaar (+€ 29.445)
- Immateriële vaste activa -€ 23.572
niet meer vermeld in 2025 (was € 23.572)
- Materiële vaste activa -€ 10.749
daling van € 10.749 (-34,5%), van € 31.190 naar € 20.441
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 10.016
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 9.527
daling van € 9.527 (-22,0%), van € 43.349 naar € 33.822
- Reserves +€ 28.612
stijging van € 28.612 (+15,8%), van € 181.238 naar € 209.850
- Overige schulden +€ 12.359
stijging van € 12.359 (+16,5%), van € 75.049 naar € 87.408
- Bruto bedrijfsmarge +€ 17.950
stijging van € 17.950 (+25,0%), van € 71.805 naar € 89.754
- Financiële kosten +€ 6.098
stijging van € 6.098 (+2637,6%), van € 231 naar € 6.329
- Belastingen +€ 5.095
stijging van € 5.095 (+44,6%), van € 11.414 naar € 16.510
- Voorzieningen +€ 4.000
niet meer vermeld in 2025 (was -€ 4.000)
- Andere bedrijfskosten -€ 1.053
daling van € 1.053 (-25,1%), van € 4.204 naar € 3.151
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 279.668 | € 322.769 | +€ 43.101 | +15,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 94.805 | € 60.484 | -€ 34.320 | -36,2% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 23.572 | - | -€ 23.572 | |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 31.190 | € 20.441 | -€ 10.749 | -34,5% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 25.806 | € 15.790 | -€ 10.016 | -38,8% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 5.384 | € 4.651 | -€ 733 | -13,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 40.043 | € 40.043 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 184.864 | € 262.285 | +€ 77.421 | +41,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 26.569 | € 26.509 | -€ 60 | -0,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 3.225 | € 3.588 | +€ 363 | +11,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 23.344 | € 22.921 | -€ 423 | -1,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 114.946 | € 201.954 | +€ 87.008 | +75,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 43.349 | € 33.822 | -€ 9.527 | -22,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 279.668 | € 322.769 | +€ 43.101 | +15,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 193.638 | € 222.250 | +€ 28.612 | +14,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.400 | € 12.400 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 181.238 | € 209.850 | +€ 28.612 | +15,8% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 181.238 | € 209.850 | +€ 28.612 | +15,8% |
| Schulden | 17/49 | € 86.030 | € 100.519 | +€ 14.489 | +16,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 81.530 | € 96.019 | +€ 14.489 | +17,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 4.810 | € 5.053 | +€ 243 | +5,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 4.810 | € 5.053 | +€ 243 | +5,1% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 1.672 | € 3.559 | +€ 1.887 | +112,9% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.672 | € 3.559 | +€ 1.887 | +112,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 75.049 | € 87.408 | +€ 12.359 | +16,5% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 4.500 | € 4.500 | = | 0,0% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 657 | - | -€ 657 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 34.336 | € 34.320 | -€ 16 | 0,0% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen) | 635/8 | -€ 4.000 | - | +€ 4.000 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 4.204 | € 3.151 | -€ 1.053 | -25,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 71.805 | € 89.754 | +€ 17.950 | +25,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 37.265 | € 52.284 | +€ 15.019 | +40,3% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | € 0 | -€ 0 | -80,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 0 | -€ 0 | -80,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 231 | € 6.329 | +€ 6.098 | +2637,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 231 | € 6.329 | +€ 6.098 | +2637,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 37.033 | € 45.955 | +€ 8.921 | +24,1% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 11.414 | € 16.510 | +€ 5.095 | +44,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 25.619 | € 29.445 | +€ 3.826 | +14,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 25.619 | € 29.445 | +€ 3.826 | +14,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.