DMSDP: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
DMSDP
Grootste bewegingen
- Geldbeleggingen -€ 580.000
daling van € 580.000 (-100%), van € 580.000 naar € 0
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 103.748
stijging van € 103.748 (+25,1%), van € 413.506 naar € 517.254
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 60.584
daling van € 60.584 (-38,8%), van € 155.970 naar € 95.385
waarvan Overige vorderingen: -€ 75.040
- Financiële vaste activa -€ 60.533
daling van € 60.533 (-2,8%), van € 2,2 mln naar € 2,1 mln
- Liquide middelen +€ 40.037
stijging van € 40.037 (+529%), van € 7.570 naar € 47.606
vooral door Geldbeleggingen (+€ 580.000) en Resultaat van het boekjaar (+€ 386.341)
- Schulden op meer dan één jaar -€ 609.869
daling van € 609.869 (-51,2%), van € 1,2 mln naar € 580.146
waarvan Overige schulden: -€ 420.000
- Handelsschulden +€ 286.950
stijging van € 286.950 (+16.173%), van € 1.774 naar € 288.724
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 209.706
daling van € 209.706 (-86,3%), van € 242.893 naar € 33.187
- Overige schulden +€ 122.196
stijging van € 122.196 (+67,3%), van € 181.666 naar € 303.862
- Overlopende rekeningen (passiva) -€ 101.750
daling van € 101.750 (-80,1%), van € 127.089 naar € 25.339
- Financiële opbrengsten -€ 48.395
daling van € 48.395 (-44,0%), van € 110.079 naar € 61.684
waarvan Niet-recurrente financiële opbrengsten: -€ 50.229
- Bruto bedrijfsmarge -€ 46.866
daling van € 46.866 (-9,3%), van € 504.917 naar € 458.050
- Belastingen -€ 10.517
daling van € 10.517 (-8,9%), van € 118.167 naar € 107.650
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 3.344.781 | € 2.809.447 | -€ 535.334 | -16,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 2.162.735 | € 2.102.202 | -€ 60.533 | -2,8% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 2.162.735 | € 2.102.202 | -€ 60.533 | -2,8% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 1.182.046 | € 707.246 | -€ 474.800 | -40,2% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 25.000 | € 47.000 | +€ 22.000 | +88,0% |
| Overige vorderingen | 291 | € 25.000 | € 47.000 | +€ 22.000 | +88,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 155.970 | € 95.385 | -€ 60.584 | -38,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 39.930 | € 54.385 | +€ 14.455 | +36,2% |
| Overige vorderingen | 41 | € 116.040 | € 41.000 | -€ 75.040 | -64,7% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 580.000 | € 0 | -€ 580.000 | -100% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 7.570 | € 47.606 | +€ 40.037 | +529% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 413.506 | € 517.254 | +€ 103.748 | +25,1% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 3.344.781 | € 2.809.447 | -€ 535.334 | -16,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 1.343.008 | € 1.274.349 | -€ 68.659 | -5,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 20.000 | € 20.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.323.000 | € 1.254.000 | -€ 69.000 | -5,2% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 1.323.000 | € 1.254.000 | -€ 69.000 | -5,2% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 8 | € 349 | +€ 341 | +4.198% |
| Schulden | 17/49 | € 2.001.773 | € 1.535.098 | -€ 466.675 | -23,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 1.190.015 | € 580.146 | -€ 609.869 | -51,2% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 720.015 | € 530.146 | -€ 189.869 | -26,4% |
| Overige schulden | 178/9 | € 470.000 | € 50.000 | -€ 420.000 | -89,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 684.669 | € 929.613 | +€ 244.943 | +35,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 258.335 | € 259.869 | +€ 1.533 | +0,6% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 43.970 | +€ 43.970 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | - | € 43.970 | +€ 43.970 | |
| Handelsschulden | 44 | € 1.774 | € 288.724 | +€ 286.950 | +16.173% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.774 | € 288.724 | +€ 286.950 | +16.173% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 242.893 | € 33.187 | -€ 209.706 | -86,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 242.893 | € 33.187 | -€ 209.706 | -86,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 181.666 | € 303.862 | +€ 122.196 | +67,3% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 127.089 | € 25.339 | -€ 101.750 | -80,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.094 | € 1.126 | +€ 33 | +3,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 504.917 | € 458.050 | -€ 46.866 | -9,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 503.823 | € 456.924 | -€ 46.899 | -9,3% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 110.079 | € 61.684 | -€ 48.395 | -44,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 10.383 | € 12.217 | +€ 1.834 | +17,7% |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | € 99.696 | € 49.467 | -€ 50.229 | -50,4% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 21.539 | € 24.616 | +€ 3.077 | +14,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 21.539 | € 24.616 | +€ 3.077 | +14,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 592.363 | € 493.991 | -€ 98.372 | -16,6% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 118.167 | € 107.650 | -€ 10.517 | -8,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 474.196 | € 386.341 | -€ 87.855 | -18,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 474.196 | € 386.341 | -€ 87.855 | -18,5% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.