DMP IMMO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
DMP IMMO
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 7.562
daling van € 7.562 (-1,7%), van € 447.166 naar € 439.604
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 12.476
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 6.217
niet meer vermeld in 2025 (was € 6.217)
- Schulden op meer dan één jaar -€ 20.202
daling van € 20.202 (-6,0%), van € 335.914 naar € 315.712
- Handelsschulden +€ 9.873
stijging van € 9.873 (+59,4%), van € 16.617 naar € 26.490
- Overlopende rekeningen (passiva) -€ 6.375
daling van € 6.375 (-45,3%), van € 14.073 naar € 7.698
- Overgedragen winst (verlies) +€ 5.589
stijging van € 5.589, van -€ 2.022 naar € 3.567
- Bruto bedrijfsmarge +€ 8.410
stijging van € 8.410 (+29,5%), van € 28.491 naar € 36.901
- Andere bedrijfskosten -€ 1.424
daling van € 1.424 (-10,9%), van € 13.012 naar € 11.588
- Afschrijvingen +€ 678
stijging van € 678 (+4,8%), van € 14.160 naar € 14.838
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 459.537 | € 449.184 | -€ 10.353 | -2,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 447.366 | € 439.804 | -€ 7.562 | -1,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 447.166 | € 439.604 | -€ 7.562 | -1,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 434.475 | € 421.999 | -€ 12.476 | -2,9% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 12.287 | € 17.432 | +€ 5.145 | +41,9% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 404 | € 173 | -€ 231 | -57,2% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 200 | € 200 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 12.171 | € 9.380 | -€ 2.791 | -22,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.672 | € 4.051 | +€ 2.379 | +142% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 1.672 | € 3.245 | +€ 1.573 | +94,1% |
| Overige vorderingen | 41 | - | € 806 | +€ 806 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 4.282 | € 5.329 | +€ 1.047 | +24,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 6.217 | - | -€ 6.217 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 459.537 | € 449.184 | -€ 10.353 | -2,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 53.978 | € 59.567 | +€ 5.589 | +10,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 56.000 | € 56.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 2.022 | € 3.567 | +€ 5.589 | |
| Schulden | 17/49 | € 405.559 | € 389.617 | -€ 15.942 | -3,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 335.914 | € 315.712 | -€ 20.202 | -6,0% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 335.914 | € 315.712 | -€ 20.202 | -6,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 55.572 | € 66.207 | +€ 10.635 | +19,1% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 19.945 | € 20.202 | +€ 257 | +1,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 16.617 | € 26.490 | +€ 9.873 | +59,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 16.617 | € 26.490 | +€ 9.873 | +59,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 21 | € 200 | +€ 179 | +852% |
| Belastingen | 450/3 | € 21 | € 200 | +€ 179 | +852% |
| Overige schulden | 47/48 | € 18.989 | € 19.315 | +€ 326 | +1,7% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 14.073 | € 7.698 | -€ 6.375 | -45,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 14.160 | € 14.838 | +€ 678 | +4,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 13.012 | € 11.588 | -€ 1.424 | -10,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 28.491 | € 36.901 | +€ 8.410 | +29,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 1.319 | € 10.475 | +€ 9.156 | +694% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 4.971 | € 4.685 | -€ 286 | -5,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 4.971 | € 4.685 | -€ 286 | -5,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 3.652 | € 5.790 | +€ 9.442 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 201 | +€ 201 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 3.652 | € 5.589 | +€ 9.241 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 3.652 | € 5.589 | +€ 9.241 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.