DIVAMA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
DIVAMA
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 374.457
stijging van € 374.457 (+554%), van € 67.633 naar € 442.090
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 232.544) en Voorzieningen (+€ 78.025)
- Materiële vaste activa -€ 47.121
daling van € 47.121 (-93,5%), van € 50.411 naar € 3.290
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 49.277
- Reserves +€ 234.076
stijging van € 234.076 (+4.248%), van € 5.511 naar € 239.587
waarvan Belastingvrije reserves: +€ 234.076
- Voorzieningen +€ 78.025
nieuw in 2025: € 78.025
- Overige schulden +€ 14.866
stijging van € 14.866 (+26,8%), van € 55.424 naar € 70.289
- Bruto bedrijfsmarge +€ 295.563
stijging van € 295.563 (+1.472%), van € 20.080 naar € 315.643
- Afschrijvingen -€ 7.221
daling van € 7.221 (-78,0%), van € 9.255 naar € 2.034
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 125.534 | € 449.732 | +€ 324.198 | +258% |
| Vaste activa | 21/28 | € 50.441 | € 3.320 | -€ 47.121 | -93,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 50.411 | € 3.290 | -€ 47.121 | -93,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 49.277 | - | -€ 49.277 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.134 | € 3.290 | +€ 2.156 | +190% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 30 | € 30 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 75.093 | € 446.412 | +€ 371.319 | +494% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 6.219 | € 3.270 | -€ 2.949 | -47,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 6.219 | € 1.432 | -€ 4.786 | -77,0% |
| Overige vorderingen | 41 | - | € 1.838 | +€ 1.838 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 67.633 | € 442.090 | +€ 374.457 | +554% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.242 | € 1.052 | -€ 189 | -15,3% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 125.534 | € 449.732 | +€ 324.198 | +258% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 60.964 | € 293.508 | +€ 232.544 | +381% |
| Reserves | 13 | € 5.511 | € 239.587 | +€ 234.076 | +4.248% |
| Belastingvrije reserves | 132 | - | € 234.076 | +€ 234.076 | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 5.511 | € 5.511 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 55.453 | € 53.921 | -€ 1.532 | -2,8% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | - | € 78.025 | +€ 78.025 | |
| Uitgestelde belastingen | 168 | - | € 78.025 | +€ 78.025 | |
| Schulden | 17/49 | € 64.570 | € 78.199 | +€ 13.629 | +21,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 64.570 | € 78.199 | +€ 13.629 | +21,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 174 | - | -€ 174 | |
| Leveranciers | 440/4 | € 174 | - | -€ 174 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 8.973 | € 7.909 | -€ 1.064 | -11,9% |
| Belastingen | 450/3 | € 8.973 | € 7.909 | -€ 1.064 | -11,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 55.424 | € 70.289 | +€ 14.866 | +26,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 9.255 | € 2.034 | -€ 7.221 | -78,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.610 | € 1.662 | +€ 52 | +3,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 20.080 | € 315.643 | +€ 295.563 | +1.472% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 9.215 | € 311.946 | +€ 302.731 | +3.285% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 27 | € 323 | +€ 296 | +1.094% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 27 | € 323 | +€ 296 | +1.094% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 146 | € 99 | -€ 47 | -32,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 146 | € 99 | -€ 47 | -32,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 9.097 | € 312.171 | +€ 303.074 | +3.332% |
| Overboeking naar de uitgestelde belastingen | 680 | - | € 78.025 | +€ 78.025 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 3.586 | € 1.601 | -€ 1.985 | -55,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 5.511 | € 232.544 | +€ 227.033 | +4.120% |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | - | € 234.076 | +€ 234.076 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 5.511 | -€ 1.532 | -€ 7.043 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.