DIRK HAEST: wat veranderde er
DIRK HAEST
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 66.985
daling van € 66.985 (-58,9%), van € 113.686 naar € 46.700
waarvan Handelsvorderingen: -€ 82.694
- Geldbeleggingen +€ 58.000
nieuw in 2025: € 58.000
- Liquide middelen +€ 55.356
stijging van € 55.356 (+33,5%), van € 165.462 naar € 220.818
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 119.858) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 66.985)
- Materiële vaste activa -€ 31.820
daling van € 31.820 (-27,8%), van € 114.625 naar € 82.805
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 24.817
- Reserves +€ 119.700
stijging van € 119.700 (+57,0%), van € 209.830 naar € 329.530
waarvan Beschikbare reserves: +€ 119.700
- Handelsschulden -€ 52.239
daling van € 52.239 (-62,6%), van € 83.415 naar € 31.176
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 43.867
daling van € 43.867 (-92,6%), van € 47.380 naar € 3.512
waarvan Belastingen: -€ 43.393
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 8.496
daling van € 8.496 (-83,2%), van € 10.209 naar € 1.713
- Bruto bedrijfsmarge +€ 51.811
stijging van € 51.811 (+33,1%), van € 156.524 naar € 208.334
- Belastingen +€ 16.046
stijging van € 16.046 (+46,6%), van € 34.466 naar € 50.512
- Afschrijvingen +€ 3.338
stijging van € 3.338 (+11,2%), van € 29.784 naar € 33.122
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 400.956 | € 411.720 | +€ 10.764 | +2,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 116.791 | € 84.971 | -€ 31.820 | -27,2% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 114.625 | € 82.805 | -€ 31.820 | -27,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 63.745 | € 56.742 | -€ 7.003 | -11,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 50.880 | € 26.063 | -€ 24.817 | -48,8% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 2.166 | € 2.166 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 284.165 | € 326.749 | +€ 42.584 | +15,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 113.686 | € 46.700 | -€ 66.985 | -58,9% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 113.686 | € 30.992 | -€ 82.694 | -72,7% |
| Overige vorderingen | 41 | - | € 15.709 | +€ 15.709 | |
| Geldbeleggingen | 50/53 | - | € 58.000 | +€ 58.000 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 165.462 | € 220.818 | +€ 55.356 | +33,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 5.017 | € 1.231 | -€ 3.786 | -75,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 400.956 | € 411.720 | +€ 10.764 | +2,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 229.839 | € 349.697 | +€ 119.858 | +52,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 209.830 | € 329.530 | +€ 119.700 | +57,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 207.970 | € 327.670 | +€ 119.700 | +57,6% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 1.409 | € 1.567 | +€ 158 | +11,2% |
| Schulden | 17/49 | € 171.117 | € 62.023 | -€ 109.093 | -63,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 1.713 | - | -€ 1.713 | |
| Financiële schulden | 170/4 | € 1.713 | - | -€ 1.713 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 167.687 | € 60.355 | -€ 107.332 | -64,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 10.209 | € 1.713 | -€ 8.496 | -83,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 83.415 | € 31.176 | -€ 52.239 | -62,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 83.415 | € 31.176 | -€ 52.239 | -62,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 47.380 | € 3.512 | -€ 43.867 | -92,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 46.906 | € 3.512 | -€ 43.393 | -92,5% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 474 | - | -€ 474 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 26.683 | € 23.954 | -€ 2.730 | -10,2% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.716 | € 1.668 | -€ 48 | -2,8% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 3.244 | - | -€ 3.244 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 2.399 | € 1.353 | -€ 1.046 | -43,6% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 29.784 | € 33.122 | +€ 3.338 | +11,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.127 | € 3.187 | +€ 60 | +1,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 156.524 | € 208.334 | +€ 51.811 | +33,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 121.213 | € 170.672 | +€ 49.459 | +40,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 178 | € 4 | -€ 175 | -97,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 178 | € 4 | -€ 175 | -97,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 357 | € 306 | -€ 51 | -14,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 357 | € 306 | -€ 51 | -14,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 121.034 | € 170.370 | +€ 49.336 | +40,8% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 34.466 | € 50.512 | +€ 16.046 | +46,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 86.568 | € 119.858 | +€ 33.290 | +38,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 86.568 | € 119.858 | +€ 33.290 | +38,5% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 2 november 2026 via checked.be.