DIMA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
DIMA
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 6.264
daling van € 6.264 (-81,3%), van € 7.704 naar € 1.440
vooral door Overlopende rekeningen (activa) (-€ 5.983) en Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 5.528)
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 5.983
stijging van € 5.983 (+2,0%), van € 293.451 naar € 299.435
- Materiële vaste activa +€ 5.336
stijging van € 5.336 (+2,7%), van € 194.465 naar € 199.801
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 5.528
Geen passiefpost bewoog meer dan 1% van het balanstotaal.
- Bruto bedrijfsmarge -€ 9.169
daling van € 9.169 (-74,7%), van € 12.272 naar € 3.103
- Belastingen +€ 1.913
nieuw in 2025: € 1.913
- Andere bedrijfskosten +€ 199
stijging van € 199 (+11,8%), van € 1.694 naar € 1.894
- Afschrijvingen -€ 129
daling van € 129 (-40,2%), van € 321 naar € 192
- Financiële opbrengsten +€ 124
stijging van € 124 (+2,2%), van € 5.740 naar € 5.865
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 495.620 | € 500.676 | +€ 5.056 | +1,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 194.465 | € 199.801 | +€ 5.336 | +2,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 194.465 | € 199.801 | +€ 5.336 | +2,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 183.737 | € 189.265 | +€ 5.528 | +3,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 10.536 | € 10.536 | = | 0,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 192 | € 0 | -€ 192 | -100% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 301.155 | € 300.875 | -€ 280 | -0,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 7.704 | € 1.440 | -€ 6.264 | -81,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 293.451 | € 299.435 | +€ 5.983 | +2,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 495.620 | € 500.676 | +€ 5.056 | +1,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 297.358 | € 301.672 | +€ 4.314 | +1,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 198.315 | € 198.315 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 198.315 | € 198.315 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 198.315 | € 198.315 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 99.043 | € 103.358 | +€ 4.314 | +4,4% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 19.831 | € 19.831 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 19.831 | € 19.831 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 79.212 | € 83.526 | +€ 4.314 | +5,4% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | - | = | |
| Schulden | 17/49 | € 198.262 | € 199.004 | +€ 741 | +0,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 198.262 | € 199.004 | +€ 741 | +0,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 3.112 | € 764 | -€ 2.348 | -75,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 3.112 | € 764 | -€ 2.348 | -75,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | - | € 1.913 | +€ 1.913 | |
| Belastingen | 450/3 | - | € 1.913 | +€ 1.913 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 195.150 | € 196.327 | +€ 1.177 | +0,6% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 3.064 | € 0 | -€ 3.064 | -100% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 321 | € 192 | -€ 129 | -40,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.694 | € 1.894 | +€ 199 | +11,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 12.272 | € 3.103 | -€ 9.169 | -74,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 10.256 | € 1.017 | -€ 9.239 | -90,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 5.740 | € 5.865 | +€ 124 | +2,2% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 5.740 | € 5.865 | +€ 124 | +2,2% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 651 | € 655 | +€ 4 | +0,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 651 | € 655 | +€ 4 | +0,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 15.345 | € 6.227 | -€ 9.119 | -59,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 1.913 | +€ 1.913 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 15.345 | € 4.314 | -€ 11.031 | -71,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 15.345 | € 4.314 | -€ 11.031 | -71,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.