DIAS: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
DIAS
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 15.266
daling van € 15.266 (-57,5%), van € 26.550 naar € 11.284
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 14.272
stijging van € 14.272 (+30,3%), van € 47.065 naar € 61.337
waarvan Overige vorderingen: +€ 13.194
- Liquide middelen +€ 2.790
stijging van € 2.790 (+21,7%), van € 12.845 naar € 15.635
vooral door Handelsschulden (+€ 12.118) en Investeringen in vaste activa (netto) (+€ 9.501)
- Handelsschulden +€ 12.118
stijging van € 12.118 (+949%), van € 1.277 naar € 13.395
- Overgedragen winst (verlies) -€ 10.978
daling van € 10.978 (-16,6%), van € 65.948 naar € 54.970
- Bruto bedrijfsmarge -€ 11.154
daling van € 11.154 (-99,3%), van € 11.234 naar € 80
- Afschrijvingen -€ 2.174
daling van € 2.174 (-27,4%), van € 7.940 naar € 5.766
- Andere bedrijfskosten -€ 822
daling van € 822 (-46,0%), van € 1.785 naar € 964
- Belastingen -€ 516
daling van € 516 (-34,1%), van € 1.512 naar € 996
- Financiële opbrengsten -€ 214
daling van € 214 (-7,8%), van € 2.734 naar € 2.520
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 87.677 | € 88.817 | +€ 1.139 | +1,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 27.111 | € 11.845 | -€ 15.266 | -56,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 26.550 | € 11.284 | -€ 15.266 | -57,5% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 26.550 | € 11.284 | -€ 15.266 | -57,5% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 561 | € 561 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 60.566 | € 76.972 | +€ 16.406 | +27,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 47.065 | € 61.337 | +€ 14.272 | +30,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 65 | € 1.143 | +€ 1.077 | +1.649% |
| Overige vorderingen | 41 | € 47.000 | € 60.194 | +€ 13.194 | +28,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 12.845 | € 15.635 | +€ 2.790 | +21,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 655 | - | -€ 655 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 87.677 | € 88.817 | +€ 1.139 | +1,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 86.400 | € 75.421 | -€ 10.978 | -12,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.592 | € 18.592 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.859 | € 1.859 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 1.859 | € 1.859 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 65.948 | € 54.970 | -€ 10.978 | -16,6% |
| Schulden | 17/49 | € 1.277 | € 13.395 | +€ 12.118 | +949% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 1.277 | € 13.395 | +€ 12.118 | +949% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.277 | € 13.395 | +€ 12.118 | +949% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.277 | € 13.395 | +€ 12.118 | +949% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 7.940 | € 5.766 | -€ 2.174 | -27,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.785 | € 964 | -€ 822 | -46,0% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 1.678 | € 4.816 | +€ 3.138 | +187% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 11.234 | € 80 | -€ 11.154 | -99,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 169 | -€ 11.465 | -€ 11.296 | -6.692% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.734 | € 2.520 | -€ 214 | -7,8% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.734 | € 2.520 | -€ 214 | -7,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 974 | € 1.037 | +€ 63 | +6,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 974 | € 1.037 | +€ 63 | +6,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 1.591 | -€ 9.982 | -€ 11.573 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 1.512 | € 996 | -€ 516 | -34,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 80 | -€ 10.978 | -€ 11.058 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 80 | -€ 10.978 | -€ 11.058 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.