DEWEJA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
DEWEJA
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 977.005
stijging van € 977.005 (+68,0%), van € 1,4 mln naar € 2,4 mln
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 753.695) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 726.856)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 726.856
daling van € 726.856 (-69,3%), van € 1,0 mln naar € 321.680
waarvan Overige vorderingen: -€ 599.440
- Geldbeleggingen -€ 201.503
daling van € 201.503 (-16,1%), van € 1,3 mln naar € 1,0 mln
- Materiële vaste activa -€ 84.407
daling van € 84.407 (-2,4%), van € 3,5 mln naar € 3,4 mln
waarvan Installaties, machines en uitrusting: -€ 280.026
- Reserves +€ 753.695
stijging van € 753.695 (+18,8%), van € 4,0 mln naar € 4,8 mln
waarvan Beschikbare reserves: +€ 383.215
- Schulden op meer dan één jaar -€ 459.715
daling van € 459.715 (-21,8%), van € 2,1 mln naar € 1,7 mln
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 160.893
daling van € 160.893 (-25,9%), van € 620.608 naar € 459.715
- Handelsschulden -€ 156.139
daling van € 156.139 (-45,9%), van € 340.375 naar € 184.236
- Bruto bedrijfsmarge -€ 665.343
daling van € 665.343 (-22,8%), van € 2,9 mln naar € 2,3 mln
- Belastingen -€ 243.081
daling van € 243.081 (-57,6%), van € 421.980 naar € 178.899
- Afschrijvingen -€ 124.845
daling van € 124.845 (-17,0%), van € 733.813 naar € 608.968
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 7.367.102 | € 7.332.491 | -€ 34.611 | -0,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 3.476.779 | € 3.392.373 | -€ 84.407 | -2,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 3.475.129 | € 3.390.723 | -€ 84.407 | -2,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.712.996 | € 1.674.482 | -€ 38.514 | -2,2% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.717.018 | € 1.436.992 | -€ 280.026 | -16,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 45.116 | € 279.249 | +€ 234.133 | +519,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 1.650 | € 1.650 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 3.890.323 | € 3.940.118 | +€ 49.796 | +1,3% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 6.105 | € 30.525 | +€ 24.420 | +400,0% |
| Overige vorderingen | 291 | € 6.105 | € 30.525 | +€ 24.420 | +400,0% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 59.200 | € 36.617 | -€ 22.583 | -38,1% |
| Voorraden | 30/36 | € 59.200 | € 36.617 | -€ 22.583 | -38,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.048.536 | € 321.680 | -€ 726.856 | -69,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 279.863 | € 152.447 | -€ 127.416 | -45,5% |
| Overige vorderingen | 41 | € 768.673 | € 169.233 | -€ 599.440 | -78,0% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 1.250.364 | € 1.048.861 | -€ 201.503 | -16,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1.436.019 | € 2.413.024 | +€ 977.005 | +68,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 90.099 | € 89.412 | -€ 687 | -0,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 7.367.102 | € 7.332.491 | -€ 34.611 | -0,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 4.061.205 | € 4.814.901 | +€ 753.695 | +18,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 61.500 | € 61.500 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 61.500 | € 61.500 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 61.500 | € 61.500 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 3.999.705 | € 4.753.401 | +€ 753.695 | +18,8% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 6.150 | € 6.150 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 6.150 | € 6.150 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 294.700 | € 665.180 | +€ 370.480 | +125,7% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 3.698.855 | € 4.082.071 | +€ 383.215 | +10,4% |
| Schulden | 17/49 | € 3.305.897 | € 2.517.590 | -€ 788.306 | -23,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 2.111.216 | € 1.651.500 | -€ 459.715 | -21,8% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 2.111.216 | € 1.651.500 | -€ 459.715 | -21,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 1.113.736 | € 788.273 | -€ 325.463 | -29,2% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 620.608 | € 459.715 | -€ 160.893 | -25,9% |
| Handelsschulden | 44 | € 340.375 | € 184.236 | -€ 156.139 | -45,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 340.375 | € 184.236 | -€ 156.139 | -45,9% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 1.717 | € 1.717 | = | 0,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 71.952 | € 44.953 | -€ 27.000 | -37,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 53.881 | € 15.295 | -€ 38.586 | -71,6% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 18.071 | € 29.657 | +€ 11.587 | +64,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 79.084 | € 97.652 | +€ 18.568 | +23,5% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 80.945 | € 77.817 | -€ 3.128 | -3,9% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 31.674 | € 27.029 | -€ 4.645 | -14,7% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 649.886 | € 665.272 | +€ 15.386 | +2,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 733.813 | € 608.968 | -€ 124.845 | -17,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 30.219 | € 26.093 | -€ 4.125 | -13,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 2.920.967 | € 2.255.624 | -€ 665.343 | -22,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 1.507.049 | € 955.290 | -€ 551.758 | -36,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 28.194 | € 47.111 | +€ 18.918 | +67,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 28.194 | € 47.111 | +€ 18.918 | +67,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 85.121 | € 69.808 | -€ 15.313 | -18,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 85.121 | € 69.808 | -€ 15.313 | -18,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 1.450.121 | € 932.594 | -€ 517.527 | -35,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 421.980 | € 178.899 | -€ 243.081 | -57,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 1.028.141 | € 753.695 | -€ 274.446 | -26,7% |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | € 294.700 | € 370.480 | +€ 75.780 | +25,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 733.441 | € 383.215 | -€ 350.226 | -47,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.