Design Master: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Design Master
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 9.298
stijging van € 9.298 (+169,5%), van € 5.487 naar € 14.785
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 8.232) en Ontvangen vooruitbetalingen (+€ 4.102)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 647
stijging van € 647 (+25,4%), van € 2.550 naar € 3.197
waarvan Handelsvorderingen: +€ 1.282
- Oprichtingskosten -€ 344
daling van € 344 (-24,5%), van € 1.403 naar € 1.059
- Overgedragen winst (verlies) +€ 7.834
niet meer vermeld in 2025 (was -€ 7.834)
- Ontvangen vooruitbetalingen +€ 4.102
nieuw in 2025: € 4.102
- Handelsschulden -€ 1.798
daling van € 1.798 (-42,6%), van € 4.221 naar € 2.423
- Schulden op meer dan één jaar -€ 1.000
daling van € 1.000 (-32,8%), van € 3.053 naar € 2.053
- Reserves +€ 398
nieuw in 2025: € 398
- Bruto bedrijfsmarge +€ 16.256
stijging van € 16.256, van -€ 7.441 naar € 8.815
- Andere bedrijfskosten +€ 120
nieuw in 2025: € 120
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 9.440 | € 19.042 | +€ 9.601 | +101,7% |
| Oprichtingskosten | 20 | € 1.403 | € 1.059 | -€ 344 | -24,5% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 8.037 | € 17.983 | +€ 9.946 | +123,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 2.550 | € 3.197 | +€ 647 | +25,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 1.014 | € 2.296 | +€ 1.282 | +126,5% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.536 | € 901 | -€ 635 | -41,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 5.487 | € 14.785 | +€ 9.298 | +169,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 9.440 | € 19.042 | +€ 9.601 | +101,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 2.166 | € 10.398 | +€ 8.232 | +380,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 10.000 | € 10.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | - | € 398 | +€ 398 | |
| Beschikbare reserves | 133 | - | € 398 | +€ 398 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 7.834 | - | +€ 7.834 | |
| Schulden | 17/49 | € 7.274 | € 8.643 | +€ 1.369 | +18,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 3.053 | € 2.053 | -€ 1.000 | -32,8% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 3.053 | € 2.053 | -€ 1.000 | -32,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 4.221 | € 6.590 | +€ 2.369 | +56,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 4.221 | € 2.423 | -€ 1.798 | -42,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 4.221 | € 2.423 | -€ 1.798 | -42,6% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | - | € 4.102 | +€ 4.102 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | - | € 65 | +€ 65 | |
| Belastingen | 450/3 | - | € 65 | +€ 65 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 319 | € 344 | +€ 26 | +8,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | - | € 120 | +€ 120 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 7.441 | € 8.815 | +€ 16.256 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 7.760 | € 8.350 | +€ 16.110 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 17 | +€ 17 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 17 | +€ 17 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 74 | € 70 | -€ 3 | -4,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 74 | € 70 | -€ 3 | -4,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 7.834 | € 8.297 | +€ 16.130 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 65 | +€ 65 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 7.834 | € 8.232 | +€ 16.065 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 7.834 | € 8.232 | +€ 16.065 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.