Delvano: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Delvano
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 269.140
daling van € 269.140 (-51,0%), van € 528.224 naar € 259.083
vooral door Financiële schulden op ten hoogste één jaar (-€ 525.176) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 114.153)
- Voorraden en bestellingen -€ 268.441
daling van € 268.441 (-3,5%), van € 7,6 mln naar € 7,3 mln
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 264.980
daling van € 264.980 (-12,4%), van € 2,1 mln naar € 1,9 mln
waarvan Handelsvorderingen: -€ 324.790
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar -€ 525.176
daling van € 525.176 (-32,3%), van € 1,6 mln naar € 1,1 mln
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 114.153
daling van € 114.153 (-17,5%), van € 650.697 naar € 536.544
waarvan Belastingen: -€ 77.723
- Overige schulden -€ 113.861
daling van € 113.861 (-6,2%), van € 1,8 mln naar € 1,7 mln
- Omzet -€ 1,6 mln
daling van € 1,6 mln (-12,9%), van € 12,1 mln naar € 10,6 mln
- Handelsgoederen en grondstoffen -€ 804.630
daling van € 804.630 (-11,7%), van € 6,9 mln naar € 6,1 mln
waarvan Aankopen: -€ 1,4 mln
- Voorzieningen -€ 172.400
daling van € 172.400, van € 98.700 naar -€ 73.700
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 10.954.521 | € 10.076.023 | -€ 878.498 | -8,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 667.950 | € 582.382 | -€ 85.567 | -12,8% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 136.765 | € 131.321 | -€ 5.445 | -4,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 531.184 | € 451.062 | -€ 80.123 | -15,1% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 304.916 | € 277.020 | -€ 27.896 | -9,1% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 120.563 | € 108.850 | -€ 11.713 | -9,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 36.304 | € 30.432 | -€ 5.872 | -16,2% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 69.401 | € 34.760 | -€ 34.642 | -49,9% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 10.286.571 | € 9.493.641 | -€ 792.931 | -7,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 7.587.794 | € 7.319.352 | -€ 268.441 | -3,5% |
| Voorraden | 30/36 | € 7.587.794 | € 7.319.352 | -€ 268.441 | -3,5% |
| Grond- en hulpstoffen | 30/31 | € 6.155.741 | € 5.782.076 | -€ 373.665 | -6,1% |
| Goederen in bewerking | 32 | € 1.432.053 | € 1.537.277 | +€ 105.224 | +7,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 2.141.381 | € 1.876.401 | -€ 264.980 | -12,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 2.141.381 | € 1.816.591 | -€ 324.790 | -15,2% |
| Overige vorderingen | 41 | € 0 | € 59.809 | +€ 59.809 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 528.224 | € 259.083 | -€ 269.140 | -51,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 29.173 | € 38.804 | +€ 9.631 | +33,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 10.954.521 | € 10.076.023 | -€ 878.498 | -8,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 4.127.736 | € 4.203.676 | +€ 75.939 | +1,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 371.840 | € 371.840 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 371.840 | € 371.840 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 371.840 | € 371.840 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 3.755.896 | € 3.831.836 | +€ 75.939 | +2,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 123.000 | € 123.000 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 123.000 | € 123.000 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 139.939 | € 139.939 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 3.492.957 | € 3.568.896 | +€ 75.939 | +2,2% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 98.700 | € 25.000 | -€ 73.700 | -74,7% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten | 160/5 | € 98.700 | € 25.000 | -€ 73.700 | -74,7% |
| Overige risico's en kosten | 164/5 | € 98.700 | € 25.000 | -€ 73.700 | -74,7% |
| Schulden | 17/49 | € 6.728.085 | € 5.847.347 | -€ 880.738 | -13,1% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 223.307 | € 124.263 | -€ 99.044 | -44,4% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 223.307 | € 124.263 | -€ 99.044 | -44,4% |
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 172 | € 37.220 | € 18.013 | -€ 19.207 | -51,6% |
| Kredietinstellingen | 173 | € 4.836 | € 0 | -€ 4.836 | -100,0% |
| Overige leningen | 174 | € 181.250 | € 106.250 | -€ 75.000 | -41,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 6.492.848 | € 5.715.504 | -€ 777.343 | -12,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 109.342 | € 99.044 | -€ 10.298 | -9,4% |
| Financiële schulden | 43 | € 1.627.131 | € 1.101.956 | -€ 525.176 | -32,3% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 1.627.131 | € 1.101.956 | -€ 525.176 | -32,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.317.629 | € 1.365.669 | +€ 48.040 | +3,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.317.629 | € 1.365.669 | +€ 48.040 | +3,6% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 954.911 | € 893.015 | -€ 61.896 | -6,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 650.697 | € 536.544 | -€ 114.153 | -17,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 105.669 | € 27.945 | -€ 77.723 | -73,6% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 545.029 | € 508.599 | -€ 36.430 | -6,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 1.833.137 | € 1.719.276 | -€ 113.861 | -6,2% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 11.930 | € 7.580 | -€ 4.350 | -36,5% |
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | € 11.972.132 | € 10.851.125 | -€ 1,1 mln | -9,4% |
| Omzet | 70 | € 12.132.510 | € 10.564.478 | -€ 1,6 mln | -12,9% |
| Voorraad goederen in bewerking en gereed product en bestellingen in uitvoering: toename (afname) | 71 | -€ 257.163 | € 105.224 | +€ 362.386 | |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 74 | € 91.285 | € 181.424 | +€ 90.139 | +98,7% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 5.500 | € 0 | -€ 5.500 | -100,0% |
| Bedrijfskosten | 60/66A | € 11.737.851 | € 10.712.703 | -€ 1,0 mln | -8,7% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen | 60 | € 6.891.769 | € 6.087.139 | -€ 804.630 | -11,7% |
| Aankopen | 600/8 | € 7.177.184 | € 5.786.961 | -€ 1,4 mln | -19,4% |
| Voorraad: afname (toename) | 609 | -€ 285.415 | € 300.178 | +€ 585.593 | |
| Diensten en diverse goederen | 61 | € 1.460.188 | € 1.361.212 | -€ 98.975 | -6,8% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 3.007.022 | € 3.065.552 | +€ 58.530 | +1,9% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 173.602 | € 163.790 | -€ 9.812 | -5,7% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 68.332 | € 78.157 | +€ 9.826 | +14,4% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen) | 635/8 | € 98.700 | -€ 73.700 | -€ 172.400 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 36.052 | € 30.552 | -€ 5.500 | -15,3% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 2.186 | € 0 | -€ 2.186 | -100,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 234.281 | € 138.422 | -€ 95.858 | -40,9% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 5.135 | € 994 | -€ 4.141 | -80,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 5.135 | € 994 | -€ 4.141 | -80,6% |
| Andere financiële opbrengsten | 752/9 | € 5.135 | € 994 | -€ 4.141 | -80,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 96.061 | € 62.694 | -€ 33.367 | -34,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 96.061 | € 62.694 | -€ 33.367 | -34,7% |
| Kosten van schulden | 650 | € 90.860 | € 57.912 | -€ 32.948 | -36,3% |
| Andere financiële kosten | 652/9 | € 5.201 | € 4.782 | -€ 418 | -8,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 143.355 | € 76.722 | -€ 66.633 | -46,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | -€ 210 | € 783 | +€ 992 | |
| Belastingen | 670/3 | € 1.100 | € 783 | -€ 317 | -28,9% |
| Regularisering van belastingen en terugneming van voorzieningen voor belastingen | 77 | € 1.310 | € 0 | -€ 1.310 | -100,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 143.565 | € 75.939 | -€ 67.625 | -47,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 143.565 | € 75.939 | -€ 67.625 | -47,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.