DELTITO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
DELTITO
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 239.084
daling van € 239.084 (-68,3%), van € 350.152 naar € 111.068
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 283.183) en Overige schulden (-€ 130.000)
- Materiële vaste activa +€ 200.494
stijging van € 200.494 (+92,3%), van € 217.164 naar € 417.657
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 8.868
stijging van € 8.868 (+11,8%), van € 75.101 naar € 83.968
waarvan Overige vorderingen: +€ 22.783
- Schulden op meer dan één jaar +€ 188.292
stijging van € 188.292 (+6.063%), van € 3.106 naar € 191.397
- Overige schulden -€ 130.000
daling van € 130.000 (-65,0%), van € 200.000 naar € 70.000
- Handelsschulden -€ 48.610
daling van € 48.610 (-12,9%), van € 376.547 naar € 327.937
- Reserves -€ 44.932
daling van € 44.932 (-23,6%), van € 190.145 naar € 145.213
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 20.908
daling van € 20.908 (-39,2%), van € 53.385 naar € 32.477
waarvan Belastingen: -€ 33.376
- Bruto bedrijfsmarge -€ 106.825
daling van € 106.825 (-22,4%), van € 476.531 naar € 369.706
- Afschrijvingen +€ 39.402
stijging van € 39.402 (+91,0%), van € 43.287 naar € 82.690
- Belastingen -€ 5.988
daling van € 5.988 (-93,6%), van € 6.395 naar € 408
- Financiële kosten +€ 5.404
stijging van € 5.404 (+184%), van € 2.929 naar € 8.334
- Personeelskosten -€ 4.831
daling van € 4.831 (-2,3%), van € 207.219 naar € 202.388
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 852.515 | € 814.054 | -€ 38.461 | -4,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 217.164 | € 417.657 | +€ 200.494 | +92,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 217.164 | € 417.657 | +€ 200.494 | +92,3% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | - | € 87.355 | +€ 87.355 | |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 188.260 | € 278.687 | +€ 90.427 | +48,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 5.657 | € 12.263 | +€ 6.607 | +117% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 23.247 | € 39.352 | +€ 16.105 | +69,3% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 635.351 | € 396.396 | -€ 238.955 | -37,6% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 202.962 | € 201.360 | -€ 1.603 | -0,8% |
| Voorraden | 30/36 | € 202.962 | € 201.360 | -€ 1.603 | -0,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 75.101 | € 83.968 | +€ 8.868 | +11,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 14.432 | € 516 | -€ 13.916 | -96,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 60.669 | € 83.453 | +€ 22.783 | +37,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 350.152 | € 111.068 | -€ 239.084 | -68,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 7.136 | - | -€ 7.136 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 852.515 | € 814.054 | -€ 38.461 | -4,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 190.145 | € 145.213 | -€ 44.932 | -23,6% |
| Reserves | 13 | € 190.145 | € 145.213 | -€ 44.932 | -23,6% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 190.145 | € 145.213 | -€ 44.932 | -23,6% |
| Schulden | 17/49 | € 662.369 | € 668.841 | +€ 6.471 | +1,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 3.106 | € 191.397 | +€ 188.292 | +6.063% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 3.106 | € 191.397 | +€ 188.292 | +6.063% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 645.811 | € 464.059 | -€ 181.752 | -28,1% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 15.878 | € 33.645 | +€ 17.767 | +112% |
| Handelsschulden | 44 | € 376.547 | € 327.937 | -€ 48.610 | -12,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 376.547 | € 327.937 | -€ 48.610 | -12,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 53.385 | € 32.477 | -€ 20.908 | -39,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 37.618 | € 4.242 | -€ 33.376 | -88,7% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 15.767 | € 28.235 | +€ 12.468 | +79,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 200.000 | € 70.000 | -€ 130.000 | -65,0% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 13.453 | € 13.384 | -€ 69 | -0,5% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 207.219 | € 202.388 | -€ 4.831 | -2,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 43.287 | € 82.690 | +€ 39.402 | +91,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 830 | € 3.359 | +€ 2.529 | +305% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 476.531 | € 369.706 | -€ 106.825 | -22,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 225.194 | € 81.269 | -€ 143.925 | -63,9% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 5 | € 185 | +€ 179 | +3.274% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 5 | € 185 | +€ 179 | +3.274% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.929 | € 8.334 | +€ 5.404 | +184% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.929 | € 8.334 | +€ 5.404 | +184% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 222.270 | € 73.120 | -€ 149.150 | -67,1% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 6.395 | € 408 | -€ 5.988 | -93,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 215.875 | € 72.712 | -€ 143.162 | -66,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 215.875 | € 72.712 | -€ 143.162 | -66,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.