DEGRYSE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
DEGRYSE
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 21.641
daling van € 21.641 (-76,5%), van € 28.289 naar € 6.648
waarvan Handelsvorderingen: -€ 21.630
- Materiële vaste activa -€ 6.150
daling van € 6.150 (-91,4%), van € 6.730 naar € 580
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 4.900
- Voorraden en bestellingen -€ 1.008
niet meer vermeld in 2023 (was € 1.008)
- Liquide middelen -€ 733
daling van € 733 (-92,4%), van € 794 naar € 61
vooral door Handelsschulden (-€ 58.822) en Resultaat van het boekjaar (-€ 9.031)
- Handelsschulden -€ 58.822
daling van € 58.822 (-25,7%), van € 229.225 naar € 170.403
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 43.300
stijging van € 43.300 (+711%), van € 6.092 naar € 49.392
- Overgedragen winst (verlies) -€ 9.031
daling van € 9.031 (-1,2%), van -€ 769.861 naar -€ 778.892
- Overige schulden -€ 4.710
daling van € 4.710 (-1,0%), van € 489.176 naar € 484.466
- Bruto bedrijfsmarge +€ 113.831
stijging van € 113.831, van -€ 64.130 naar € 49.701
- Belastingen +€ 48.982
stijging van € 48.982 (+35.847%), van € 137 naar € 49.118
- Financiële kosten -€ 8.124
daling van € 8.124 (-82,8%), van € 9.817 naar € 1.693
- Andere bedrijfskosten -€ 1.139
daling van € 1.139 (-39,1%), van € 2.911 naar € 1.772
Van het resultaat van 2022 naar dat van 2023
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2022 en 2023 en het resultaat van 2023: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2022 | 2023 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 50.919 | € 21.387 | -€ 29.531 | -58,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 20.828 | € 14.678 | -€ 6.150 | -29,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 6.730 | € 580 | -€ 6.150 | -91,4% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.830 | € 580 | -€ 1.250 | -68,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 4.900 | - | -€ 4.900 | |
| Financiële vaste activa | 28 | € 14.098 | € 14.098 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 30.091 | € 6.709 | -€ 23.382 | -77,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 1.008 | - | -€ 1.008 | |
| Voorraden | 30/36 | € 1.008 | - | -€ 1.008 | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 28.289 | € 6.648 | -€ 21.641 | -76,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 21.630 | - | -€ 21.630 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 6.659 | € 6.648 | -€ 10 | -0,2% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 794 | € 61 | -€ 733 | -92,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 50.919 | € 21.387 | -€ 29.531 | -58,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 674.520 | -€ 683.551 | -€ 9.031 | -1,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 49.579 | € 49.579 | = | 0,0% |
| Buiten kapitaal | 11 | € 49.579 | € 49.579 | = | 0,0% |
| Andere | 1109/19 | € 49.579 | € 49.579 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 45.763 | € 45.763 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 4.958 | € 4.958 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 4.958 | € 4.958 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 40.805 | € 40.805 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 769.861 | -€ 778.892 | -€ 9.031 | -1,2% |
| Schulden | 17/49 | € 725.438 | € 704.938 | -€ 20.500 | -2,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 724.523 | € 704.261 | -€ 20.263 | -2,8% |
| Financiële schulden | 43 | € 31 | - | -€ 31 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 31 | - | -€ 31 | |
| Handelsschulden | 44 | € 229.225 | € 170.403 | -€ 58.822 | -25,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 229.225 | € 170.403 | -€ 58.822 | -25,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 6.092 | € 49.392 | +€ 43.300 | +711% |
| Belastingen | 450/3 | € 6.092 | € 49.392 | +€ 43.300 | +711% |
| Overige schulden | 47/48 | € 489.176 | € 484.466 | -€ 4.710 | -1,0% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 915 | € 677 | -€ 238 | -26,0% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 8.099 | - | -€ 8.099 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 6.150 | € 6.150 | -€ 0 | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.911 | € 1.772 | -€ 1.139 | -39,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 64.130 | € 49.701 | +€ 113.831 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 73.190 | € 41.780 | +€ 114.970 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 9.817 | € 1.693 | -€ 8.124 | -82,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 9.817 | € 1.693 | -€ 8.124 | -82,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 83.007 | € 40.087 | +€ 123.094 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 137 | € 49.118 | +€ 48.982 | +35.847% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 83.144 | -€ 9.031 | +€ 74.113 | +89,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 83.144 | -€ 9.031 | +€ 74.113 | +89,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2022 en 31 december 2023. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.