DECOPA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
DECOPA
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 358.150
stijging van € 358.150 (+84,8%), van € 422.192 naar € 780.343
waarvan Handelsvorderingen: +€ 182.904
- Voorraden en bestellingen -€ 300.278
daling van € 300.278 (-25,1%), van € 1,2 mln naar € 896.346
- Liquide middelen -€ 76.701
daling van € 76.701 (-19,3%), van € 396.814 naar € 320.114
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 358.150) en Schulden op meer dan één jaar (-€ 100.618)
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 113.330
stijging van € 113.330 (+226%), van € 50.111 naar € 163.441
waarvan Belastingen: +€ 113.184
- Schulden op meer dan één jaar -€ 100.618
daling van € 100.618 (-19,6%), van € 513.065 naar € 412.447
- Handelsschulden -€ 36.530
daling van € 36.530 (-44,0%), van € 83.006 naar € 46.476
- Bruto bedrijfsmarge -€ 116.272
daling van € 116.272 (-47,9%), van € 242.907 naar € 126.634
- Andere bedrijfskosten -€ 93.463
daling van € 93.463 (-85,9%), van € 108.843 naar € 15.380
- Financiële kosten -€ 14.334
daling van € 14.334 (-21,4%), van € 66.924 naar € 52.590
- Waardeverminderingen -€ 5.617
daling van € 5.617 (-100%), van € 5.617 naar € 0
- Belastingen -€ 5.109
daling van € 5.109 (-52,1%), van € 9.802 naar € 4.693
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 2.305.400 | € 2.273.768 | -€ 31.633 | -1,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 277.864 | € 258.605 | -€ 19.259 | -6,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 277.065 | € 257.806 | -€ 19.259 | -7,0% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 219.590 | € 198.831 | -€ 20.759 | -9,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 31.442 | € 41.605 | +€ 10.163 | +32,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 26.033 | € 17.370 | -€ 8.663 | -33,3% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 799 | € 799 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 2.027.536 | € 2.015.162 | -€ 12.374 | -0,6% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 1.196.624 | € 896.346 | -€ 300.278 | -25,1% |
| Voorraden | 30/36 | € 1.196.624 | € 896.346 | -€ 300.278 | -25,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 422.192 | € 780.343 | +€ 358.150 | +84,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 222.114 | € 405.018 | +€ 182.904 | +82,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 200.079 | € 375.325 | +€ 175.246 | +87,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 396.814 | € 320.114 | -€ 76.701 | -19,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 11.905 | € 18.360 | +€ 6.455 | +54,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 2.305.400 | € 2.273.768 | -€ 31.633 | -1,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 484.657 | € 498.078 | +€ 13.421 | +2,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 231.555 | € 231.555 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 61.994 | € 61.994 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 61.994 | € 61.994 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 191.108 | € 204.528 | +€ 13.421 | +7,0% |
| Schulden | 17/49 | € 1.820.743 | € 1.775.690 | -€ 45.054 | -2,5% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 513.065 | € 412.447 | -€ 100.618 | -19,6% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 513.065 | € 412.447 | -€ 100.618 | -19,6% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 1.255.742 | € 1.323.519 | +€ 67.777 | +5,4% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 10.454 | € 10.654 | +€ 200 | +1,9% |
| Financiële schulden | 43 | € 1.000.000 | € 1.000.000 | = | 0,0% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 1.000.000 | € 1.000.000 | = | 0,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 83.006 | € 46.476 | -€ 36.530 | -44,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 83.006 | € 46.476 | -€ 36.530 | -44,0% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 69.835 | € 61.611 | -€ 8.224 | -11,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 50.111 | € 163.441 | +€ 113.330 | +226% |
| Belastingen | 450/3 | € 50.111 | € 163.295 | +€ 113.184 | +226% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 0 | € 146 | +€ 146 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 42.337 | € 41.337 | -€ 1.000 | -2,4% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 51.936 | € 39.724 | -€ 12.212 | -23,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 48.435 | € 46.332 | -€ 2.102 | -4,3% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 5.617 | € 0 | -€ 5.617 | -100% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 108.843 | € 15.380 | -€ 93.463 | -85,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 242.907 | € 126.634 | -€ 116.272 | -47,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 80.012 | € 64.922 | -€ 15.090 | -18,9% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.816 | € 5.782 | +€ 2.966 | +105% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.816 | € 5.782 | +€ 2.966 | +105% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 66.924 | € 52.590 | -€ 14.334 | -21,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 66.924 | € 52.590 | -€ 14.334 | -21,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 15.903 | € 18.114 | +€ 2.211 | +13,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 9.802 | € 4.693 | -€ 5.109 | -52,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 6.101 | € 13.421 | +€ 7.320 | +120% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 6.101 | € 13.421 | +€ 7.320 | +120% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.