DECOBOUW: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
DECOBOUW
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 33.904
stijging van € 33.904 (+17,5%), van € 193.188 naar € 227.092
waarvan Handelsvorderingen: +€ 33.239
- Vorderingen op meer dan één jaar -€ 25.000
daling van € 25.000 (-1,7%), van € 1,4 mln naar € 1,4 mln
Geen passiefpost bewoog meer dan 1% van het balanstotaal.
- Bruto bedrijfsmarge +€ 12.494
stijging van € 12.494 (+74,3%), van -€ 16.809 naar -€ 4.316
- Financiële opbrengsten +€ 3.640
stijging van € 3.640 (+13,9%), van € 26.092 naar € 29.732
- Financiële kosten +€ 2.363
stijging van € 2.363 (+122,5%), van € 1.929 naar € 4.293
- Afschrijvingen -€ 1.181
daling van € 1.181 (-6,3%), van € 18.698 naar € 17.517
- Belastingen +€ 643
stijging van € 643 (+59,1%), van € 1.088 naar € 1.731
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.747.867 | € 1.730.015 | -€ 17.851 | -1,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 67.827 | € 54.638 | -€ 13.188 | -19,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 66.612 | € 53.424 | -€ 13.188 | -19,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 5.026 | € 4.766 | -€ 260 | -5,2% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 57.786 | € 44.858 | -€ 12.929 | -22,4% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 3.800 | € 3.800 | = | 0,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 1.215 | € 1.215 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 1.680.040 | € 1.675.377 | -€ 4.663 | -0,3% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 1.432.774 | € 1.407.774 | -€ 25.000 | -1,7% |
| Overige vorderingen | 291 | € 1.432.774 | € 1.407.774 | -€ 25.000 | -1,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 31.201 | € 20.000 | -€ 11.201 | -35,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 31.201 | € 20.000 | -€ 11.201 | -35,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 193.188 | € 227.092 | +€ 33.904 | +17,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 190.847 | € 224.086 | +€ 33.239 | +17,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.341 | € 3.006 | +€ 665 | +28,4% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 17.588 | € 9.933 | -€ 7.655 | -43,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 5.289 | € 10.578 | +€ 5.289 | +100,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.747.867 | € 1.730.015 | -€ 17.851 | -1,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 1.687.801 | € 1.689.885 | +€ 2.084 | +0,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 1.065.942 | € 1.065.942 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 1.065.942 | € 1.065.942 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 1.065.942 | € 1.065.942 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 621.858 | € 623.943 | +€ 2.084 | +0,3% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 106.594 | € 106.594 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 106.594 | € 106.594 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 16.091 | € 11.860 | -€ 4.231 | -26,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 499.173 | € 505.489 | +€ 6.316 | +1,3% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 4.023 | € 2.965 | -€ 1.058 | -26,3% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 4.023 | € 2.965 | -€ 1.058 | -26,3% |
| Schulden | 17/49 | € 56.043 | € 37.165 | -€ 18.878 | -33,7% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 8.203 | € 2.580 | -€ 5.624 | -68,6% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 8.203 | € 2.580 | -€ 5.624 | -68,6% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 47.840 | € 32.609 | -€ 15.231 | -31,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 6.054 | € 6.141 | +€ 87 | +1,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 7.445 | € 100 | -€ 7.345 | -98,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 7.445 | € 100 | -€ 7.345 | -98,7% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | - | € 1.980 | +€ 1.980 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 171 | € 2.031 | +€ 1.860 | +1087,9% |
| Belastingen | 450/3 | € 171 | € 2.031 | +€ 1.860 | +1087,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 34.170 | € 22.357 | -€ 11.813 | -34,6% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 1.976 | +€ 1.976 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 18.698 | € 17.517 | -€ 1.181 | -6,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 712 | € 849 | +€ 137 | +19,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 16.809 | -€ 4.316 | +€ 12.494 | +74,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 36.220 | -€ 22.682 | +€ 13.538 | +37,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 26.092 | € 29.732 | +€ 3.640 | +13,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 26.092 | € 29.732 | +€ 3.640 | +13,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.929 | € 4.293 | +€ 2.363 | +122,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.929 | € 4.293 | +€ 2.363 | +122,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 12.056 | € 2.758 | +€ 14.814 | |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 1.058 | € 1.058 | = | 0,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 1.088 | € 1.731 | +€ 643 | +59,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 12.086 | € 2.084 | +€ 14.171 | |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 4.231 | € 4.231 | = | 0,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 7.855 | € 6.316 | +€ 14.171 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.