DEBDES: wat veranderde er
DEBDES
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 55.822
stijging van € 55.822 (+10,7%), van € 521.591 naar € 577.413
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 63.272
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 47.996
stijging van € 47.996 (+6.855%), van € 700 naar € 48.696
waarvan Overige vorderingen: +€ 44.971
- Vorderingen op meer dan één jaar -€ 45.862
niet meer vermeld in 2025 (was € 45.862)
- Liquide middelen +€ 33.342
stijging van € 33.342 (+9,1%), van € 367.129 naar € 400.471
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 198.848) en Vorderingen op meer dan één jaar (+€ 45.862)
- Reserves +€ 143.848
stijging van € 143.848 (+41,1%), van € 350.339 naar € 494.187
waarvan Beschikbare reserves: +€ 143.848
- Overige schulden -€ 43.574
daling van € 43.574 (-13,1%), van € 331.398 naar € 287.823
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 30.896
stijging van € 30.896 (+77,0%), van € 40.150 naar € 71.046
- Schulden op meer dan één jaar -€ 28.549
daling van € 28.549 (-7,3%), van € 388.588 naar € 360.039
- Bruto bedrijfsmarge +€ 33.596
stijging van € 33.596 (+12,5%), van € 268.643 naar € 302.239
- Belastingen +€ 10.149
stijging van € 10.149 (+19,4%), van € 52.322 naar € 62.471
- Afschrijvingen +€ 7.348
stijging van € 7.348 (+22,8%), van € 32.186 naar € 39.534
- Financiële opbrengsten +€ 5.143
stijging van € 5.143 (+377%), van € 1.364 naar € 6.508
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.156.182 | € 1.249.071 | +€ 92.889 | +8,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 741.591 | € 797.413 | +€ 55.822 | +7,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 521.591 | € 577.413 | +€ 55.822 | +10,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 510.845 | € 574.118 | +€ 63.272 | +12,4% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 2.469 | +€ 2.469 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 10.746 | € 827 | -€ 9.919 | -92,3% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 220.000 | € 220.000 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 414.591 | € 451.658 | +€ 37.068 | +8,9% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 45.862 | - | -€ 45.862 | |
| Overige vorderingen | 291 | € 45.862 | - | -€ 45.862 | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 700 | € 48.696 | +€ 47.996 | +6.855% |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 3.025 | +€ 3.025 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 700 | € 45.671 | +€ 44.971 | +6.423% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 367.129 | € 400.471 | +€ 33.342 | +9,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 899 | € 2.492 | +€ 1.592 | +177% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.156.182 | € 1.249.071 | +€ 92.889 | +8,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 356.539 | € 500.387 | +€ 143.848 | +40,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 350.339 | € 494.187 | +€ 143.848 | +41,1% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 2.491 | € 2.491 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 345.988 | € 489.836 | +€ 143.848 | +41,6% |
| Schulden | 17/49 | € 799.643 | € 748.684 | -€ 50.958 | -6,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 388.588 | € 360.039 | -€ 28.549 | -7,3% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 388.588 | € 360.039 | -€ 28.549 | -7,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 411.055 | € 388.646 | -€ 22.409 | -5,5% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 35.503 | € 28.549 | -€ 6.954 | -19,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 4.004 | € 1.228 | -€ 2.776 | -69,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 4.004 | € 1.228 | -€ 2.776 | -69,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 40.150 | € 71.046 | +€ 30.896 | +77,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 40.150 | € 71.046 | +€ 30.896 | +77,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 331.398 | € 287.823 | -€ 43.574 | -13,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 32.186 | € 39.534 | +€ 7.348 | +22,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.513 | € 691 | -€ 2.822 | -80,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 268.643 | € 302.239 | +€ 33.596 | +12,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 232.943 | € 262.013 | +€ 29.070 | +12,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.364 | € 6.508 | +€ 5.143 | +377% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.364 | € 6.508 | +€ 5.143 | +377% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 9.920 | € 7.203 | -€ 2.717 | -27,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 9.920 | € 7.160 | -€ 2.760 | -27,8% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | - | € 43 | +€ 43 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 224.388 | € 261.318 | +€ 36.930 | +16,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 52.322 | € 62.471 | +€ 10.149 | +19,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 172.066 | € 198.848 | +€ 26.781 | +15,6% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 172.066 | € 198.848 | +€ 26.781 | +15,6% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 7 november 2026 via checked.be.