DE WIJNCAEF: wat veranderde er
DE WIJNCAEF
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 62.245
stijging van € 62.245 (+24,5%), van € 254.531 naar € 316.776
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 43.424) en Resultaat van het boekjaar (+€ 27.133)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 43.424
daling van € 43.424 (-61,3%), van € 70.828 naar € 27.403
waarvan Handelsvorderingen: -€ 52.424
- Materiële vaste activa -€ 19.427
daling van € 19.427 (-17,5%), van € 110.815 naar € 91.388
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 15.965
- Reserves +€ 27.133
stijging van € 27.133 (+9,2%), van € 295.481 naar € 322.614
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 22.263
daling van € 22.263 (-51,8%), van € 42.939 naar € 20.677
- Schulden op meer dan één jaar -€ 8.031
daling van € 8.031 (-20,9%), van € 38.466 naar € 30.435
- Financiële opbrengsten -€ 30.532
daling van € 30.532 (-99,5%), van € 30.677 naar € 144
waarvan Niet-recurrente financiële opbrengsten: -€ 30.637
- Bruto bedrijfsmarge -€ 17.837
daling van € 17.837 (-18,4%), van € 96.908 naar € 79.071
- Belastingen -€ 14.546
daling van € 14.546 (-51,5%), van € 28.267 naar € 13.721
- Andere bedrijfskosten -€ 2.644
daling van € 2.644 (-33,2%), van € 7.962 naar € 5.318
- Waardeverminderingen -€ 998
niet meer vermeld in 2025 (was € 998)
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 458.394 | € 457.915 | -€ 480 | -0,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 110.815 | € 91.388 | -€ 19.427 | -17,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 110.815 | € 91.388 | -€ 19.427 | -17,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 89.712 | € 73.747 | -€ 15.965 | -17,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 15.731 | € 13.561 | -€ 2.170 | -13,8% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 5.372 | € 4.080 | -€ 1.292 | -24,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 347.579 | € 366.527 | +€ 18.947 | +5,5% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 17.645 | € 21.563 | +€ 3.918 | +22,2% |
| Voorraden | 30/36 | € 17.645 | € 21.563 | +€ 3.918 | +22,2% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 70.828 | € 27.403 | -€ 43.424 | -61,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 70.828 | € 18.404 | -€ 52.424 | -74,0% |
| Overige vorderingen | 41 | - | € 9.000 | +€ 9.000 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 254.531 | € 316.776 | +€ 62.245 | +24,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 4.576 | € 785 | -€ 3.791 | -82,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 458.394 | € 457.915 | -€ 480 | -0,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 302.191 | € 329.324 | +€ 27.133 | +9,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 295.481 | € 322.614 | +€ 27.133 | +9,2% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 295.481 | € 322.614 | +€ 27.133 | +9,2% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 510 | € 510 | = | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 156.203 | € 128.590 | -€ 27.613 | -17,7% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 38.466 | € 30.435 | -€ 8.031 | -20,9% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 38.466 | € 30.435 | -€ 8.031 | -20,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 117.737 | € 98.156 | -€ 19.582 | -16,6% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 7.919 | € 8.031 | +€ 112 | +1,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.561 | € 1.250 | -€ 1.311 | -51,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.561 | € 1.250 | -€ 1.311 | -51,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 42.939 | € 20.677 | -€ 22.263 | -51,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 42.939 | € 20.677 | -€ 22.263 | -51,8% |
| Overige schulden | 47/48 | € 64.318 | € 68.197 | +€ 3.879 | +6,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 26.482 | € 25.717 | -€ 765 | -2,9% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 998 | - | -€ 998 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 7.962 | € 5.318 | -€ 2.644 | -33,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 96.908 | € 79.071 | -€ 17.837 | -18,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 61.467 | € 48.037 | -€ 13.430 | -21,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 30.677 | € 144 | -€ 30.532 | -99,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 39 | € 144 | +€ 105 | +266% |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | € 30.637 | - | -€ 30.637 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 7.164 | € 7.327 | +€ 162 | +2,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 7.164 | € 7.327 | +€ 162 | +2,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 84.979 | € 40.854 | -€ 44.125 | -51,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 28.267 | € 13.721 | -€ 14.546 | -51,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 56.712 | € 27.133 | -€ 29.579 | -52,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 56.712 | € 27.133 | -€ 29.579 | -52,2% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 2 november 2026 via checked.be.