DE MELKWEG: wat veranderde er
DE MELKWEG
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 2,3 mln
stijging van € 2,3 mln (+69,0%), van € 3,3 mln naar € 5,5 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 2,2 mln
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 223.058
stijging van € 223.058 (+70,6%), van € 315.940 naar € 538.998
waarvan Overige vorderingen: +€ 135.826
- Schulden op meer dan één jaar +€ 1,7 mln
stijging van € 1,7 mln (+114%), van € 1,5 mln naar € 3,2 mln
- Overige schulden +€ 886.307
stijging van € 886.307 (+11.836%), van € 7.488 naar € 893.795
- Reserves -€ 660.366
daling van € 660.366 (-30,3%), van € 2,2 mln naar € 1,5 mln
waarvan Beschikbare reserves: -€ 660.366
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 161.043
stijging van € 161.043 (+181%), van € 89.075 naar € 250.119
waarvan Belastingen: +€ 158.361
- Handelsschulden +€ 134.155
stijging van € 134.155 (+268%), van € 50.061 naar € 184.216
- Bruto bedrijfsmarge +€ 483.273
stijging van € 483.273 (+39,2%), van € 1,2 mln naar € 1,7 mln
- Andere bedrijfskosten +€ 157.262
stijging van € 157.262 (+1.389%), van € 11.324 naar € 168.586
- Personeelskosten +€ 127.930
stijging van € 127.930 (+30,7%), van € 416.658 naar € 544.589
- Afschrijvingen +€ 69.646
stijging van € 69.646 (+22,2%), van € 313.769 naar € 383.415
- Financiële kosten +€ 25.849
stijging van € 25.849 (+46,6%), van € 55.519 naar € 81.368
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 4.204.179 | € 6.687.584 | +€ 2,5 mln | +59,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 3.267.553 | € 5.524.481 | +€ 2,3 mln | +69,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 3.267.553 | € 5.521.981 | +€ 2,3 mln | +69,0% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 2.631.789 | € 4.854.527 | +€ 2,2 mln | +84,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 197.498 | € 316.891 | +€ 119.393 | +60,5% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 268.470 | € 241.478 | -€ 26.992 | -10,1% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 169.797 | € 109.085 | -€ 60.712 | -35,8% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 0 | € 2.500 | +€ 2.500 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 936.626 | € 1.163.103 | +€ 226.477 | +24,2% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 314.000 | € 314.000 | = | 0,0% |
| Overige vorderingen | 291 | € 314.000 | € 314.000 | = | 0,0% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 25.798 | € 26.913 | +€ 1.116 | +4,3% |
| Voorraden | 30/36 | € 25.798 | € 26.913 | +€ 1.116 | +4,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 315.940 | € 538.998 | +€ 223.058 | +70,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 315.940 | € 403.172 | +€ 87.233 | +27,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 0 | € 135.826 | +€ 135.826 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 247.149 | € 241.112 | -€ 6.037 | -2,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 33.739 | € 42.080 | +€ 8.341 | +24,7% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 4.204.179 | € 6.687.584 | +€ 2,5 mln | +59,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 2.248.545 | € 1.588.180 | -€ 660.366 | -29,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 70.000 | € 70.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 2.178.545 | € 1.518.180 | -€ 660.366 | -30,3% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 18.750 | € 18.750 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 2.159.795 | € 1.499.430 | -€ 660.366 | -30,6% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 1.955.634 | € 5.099.404 | +€ 3,1 mln | +161% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 1.516.817 | € 3.249.916 | +€ 1,7 mln | +114% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 1.516.817 | € 3.249.916 | +€ 1,7 mln | +114% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 438.816 | € 1.849.489 | +€ 1,4 mln | +321% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 292.192 | € 411.360 | +€ 119.168 | +40,8% |
| Financiële schulden | 43 | - | € 110.000 | +€ 110.000 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | - | € 110.000 | +€ 110.000 | |
| Handelsschulden | 44 | € 50.061 | € 184.216 | +€ 134.155 | +268% |
| Leveranciers | 440/4 | € 50.061 | € 184.216 | +€ 134.155 | +268% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 89.075 | € 250.119 | +€ 161.043 | +181% |
| Belastingen | 450/3 | € 29.014 | € 187.376 | +€ 158.361 | +546% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 60.061 | € 62.743 | +€ 2.682 | +4,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 7.488 | € 893.795 | +€ 886.307 | +11.836% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 416.658 | € 544.589 | +€ 127.930 | +30,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 313.769 | € 383.415 | +€ 69.646 | +22,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 11.324 | € 168.586 | +€ 157.262 | +1.389% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 0 | - | = | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 1.232.041 | € 1.715.315 | +€ 483.273 | +39,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 490.290 | € 618.726 | +€ 128.436 | +26,2% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 12.761 | € 9.776 | -€ 2.985 | -23,4% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 12.761 | € 9.776 | -€ 2.985 | -23,4% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 55.519 | € 81.368 | +€ 25.849 | +46,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 55.519 | € 81.368 | +€ 25.849 | +46,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 447.532 | € 547.133 | +€ 99.601 | +22,3% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 107.173 | € 115.215 | +€ 8.043 | +7,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 340.359 | € 431.918 | +€ 91.559 | +26,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 340.359 | € 431.918 | +€ 91.559 | +26,9% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 8 november 2026 via checked.be.