DE KAPBLOK: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
DE KAPBLOK
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 132.994
daling van € 132.994 (-7,1%), van € 1,9 mln naar € 1,7 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 111.108
- Voorraden en bestellingen +€ 23.656
stijging van € 23.656 (+31,0%), van € 76.282 naar € 99.938
- Overige schulden +€ 232.080
stijging van € 232.080 (+64,3%), van € 361.194 naar € 593.274
- Schulden op meer dan één jaar -€ 161.611
daling van € 161.611 (-13,2%), van € 1,2 mln naar € 1,1 mln
- Overgedragen winst (verlies) -€ 113.097
daling van € 113.097 (-18,8%), van -€ 600.752 naar -€ 713.850
- Handelsschulden -€ 45.693
daling van € 45.693 (-16,9%), van € 269.587 naar € 223.894
- Afschrijvingen -€ 50.309
daling van € 50.309 (-27,4%), van € 183.303 naar € 132.994
- Bruto bedrijfsmarge +€ 31.524
stijging van € 31.524 (+6,7%), van € 474.040 naar € 505.564
- Financiële kosten +€ 31.517
stijging van € 31.517 (+68,4%), van € 46.074 naar € 77.591
- Andere bedrijfskosten +€ 9.082
stijging van € 9.082 (+128%), van € 7.092 naar € 16.173
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.983.655 | € 1.890.470 | -€ 93.184 | -4,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.870.160 | € 1.737.166 | -€ 132.994 | -7,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.869.610 | € 1.736.616 | -€ 132.994 | -7,1% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.832.109 | € 1.721.001 | -€ 111.108 | -6,1% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 30.517 | € 13.210 | -€ 17.307 | -56,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 6.984 | € 2.405 | -€ 4.579 | -65,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 550 | € 550 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 113.494 | € 153.304 | +€ 39.810 | +35,1% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 76.282 | € 99.938 | +€ 23.656 | +31,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 76.282 | € 99.938 | +€ 23.656 | +31,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 25.750 | € 43.986 | +€ 18.236 | +70,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 22.837 | € 39.664 | +€ 16.827 | +73,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.913 | € 4.322 | +€ 1.409 | +48,4% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 11.463 | € 9.380 | -€ 2.083 | -18,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.983.655 | € 1.890.470 | -€ 93.184 | -4,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 432.192 | -€ 545.290 | -€ 113.097 | -26,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 138.600 | € 138.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 29.960 | € 29.960 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 13.860 | € 13.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 13.860 | € 13.860 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 16.100 | € 16.100 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 600.752 | -€ 713.850 | -€ 113.097 | -18,8% |
| Schulden | 17/49 | € 2.415.847 | € 2.435.760 | +€ 19.913 | +0,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 1.228.528 | € 1.066.917 | -€ 161.611 | -13,2% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 1.228.528 | € 1.066.917 | -€ 161.611 | -13,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 1.187.320 | € 1.368.843 | +€ 181.523 | +15,3% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 262.271 | € 245.063 | -€ 17.208 | -6,6% |
| Financiële schulden | 43 | € 269.408 | € 279.697 | +€ 10.289 | +3,8% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 269.408 | € 279.697 | +€ 10.289 | +3,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 269.587 | € 223.894 | -€ 45.693 | -16,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 269.587 | € 223.894 | -€ 45.693 | -16,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 24.860 | € 26.916 | +€ 2.055 | +8,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 6.022 | € 9.648 | +€ 3.626 | +60,2% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 18.839 | € 17.268 | -€ 1.571 | -8,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 361.194 | € 593.274 | +€ 232.080 | +64,3% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 396.845 | € 391.986 | -€ 4.859 | -1,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 183.303 | € 132.994 | -€ 50.309 | -27,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 7.092 | € 16.173 | +€ 9.082 | +128% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 474.040 | € 505.564 | +€ 31.524 | +6,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 113.200 | -€ 35.590 | +€ 77.610 | +68,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 166 | € 84 | -€ 82 | -49,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 166 | € 84 | -€ 82 | -49,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 46.074 | € 77.591 | +€ 31.517 | +68,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 46.074 | € 77.591 | +€ 31.517 | +68,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 159.108 | -€ 113.097 | +€ 46.011 | +28,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 159.108 | -€ 113.097 | +€ 46.011 | +28,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 159.108 | -€ 113.097 | +€ 46.011 | +28,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.