Davy Peetermans: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Davy Peetermans
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen -€ 14.800
daling van € 14.800 (-89,2%), van € 16.600 naar € 1.800
- Materiële vaste activa -€ 6.332
daling van € 6.332 (-5,0%), van € 127.522 naar € 121.190
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 5.115
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 4.624
daling van € 4.624 (-11,8%), van € 39.232 naar € 34.608
waarvan Handelsvorderingen: -€ 5.951
- Liquide middelen +€ 3.220
stijging van € 3.220 (+24,9%), van € 12.917 naar € 16.137
vooral door Voorraden en bestellingen (+€ 14.800) en Resultaat van het boekjaar (+€ 11.107)
- Ontvangen vooruitbetalingen -€ 10.975
niet meer vermeld in 2025 (was € 10.975)
- Handelsschulden -€ 10.391
daling van € 10.391 (-36,8%), van € 28.249 naar € 17.857
- Reserves +€ 9.507
stijging van € 9.507 (+15,8%), van € 60.237 naar € 69.744
- Schulden op meer dan één jaar -€ 7.965
daling van € 7.965 (-9,8%), van € 81.399 naar € 73.434
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 2.855
daling van € 2.855 (-39,4%), van € 7.250 naar € 4.394
- Afschrijvingen -€ 3.061
daling van € 3.061 (-25,7%), van € 11.890 naar € 8.829
- Andere bedrijfskosten +€ 1.264
stijging van € 1.264 (+144%), van € 878 naar € 2.142
- Belastingen +€ 1.194
stijging van € 1.194 (+37,6%), van € 3.172 naar € 4.365
- Bruto bedrijfsmarge +€ 978
stijging van € 978 (+3,2%), van € 30.623 naar € 31.601
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 197.601 | € 174.468 | -€ 23.133 | -11,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 127.522 | € 121.190 | -€ 6.332 | -5,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 127.522 | € 121.190 | -€ 6.332 | -5,0% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 118.576 | € 113.461 | -€ 5.115 | -4,3% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 3.696 | € 6.917 | +€ 3.221 | +87,2% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 759 | € 813 | +€ 53 | +7,0% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 4.491 | - | -€ 4.491 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 70.079 | € 53.278 | -€ 16.801 | -24,0% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 16.600 | € 1.800 | -€ 14.800 | -89,2% |
| Voorraden | 30/36 | € 16.600 | € 1.800 | -€ 14.800 | -89,2% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 39.232 | € 34.608 | -€ 4.624 | -11,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 35.067 | € 29.116 | -€ 5.951 | -17,0% |
| Overige vorderingen | 41 | € 4.165 | € 5.492 | +€ 1.327 | +31,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 12.917 | € 16.137 | +€ 3.220 | +24,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.330 | € 733 | -€ 597 | -44,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 197.601 | € 174.468 | -€ 23.133 | -11,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 66.737 | € 76.244 | +€ 9.507 | +14,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.500 | € 6.500 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 60.237 | € 69.744 | +€ 9.507 | +15,8% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 60.237 | € 69.744 | +€ 9.507 | +15,8% |
| Schulden | 17/49 | € 130.864 | € 98.225 | -€ 32.640 | -24,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 81.399 | € 73.434 | -€ 7.965 | -9,8% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 81.399 | € 73.434 | -€ 7.965 | -9,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 49.465 | € 24.790 | -€ 24.674 | -49,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 7.250 | € 4.394 | -€ 2.855 | -39,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 28.249 | € 17.857 | -€ 10.391 | -36,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 28.249 | € 17.857 | -€ 10.391 | -36,8% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 10.975 | - | -€ 10.975 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | - | € 939 | +€ 939 | |
| Belastingen | 450/3 | - | € 939 | +€ 939 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 2.991 | € 1.600 | -€ 1.391 | -46,5% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 11.890 | € 8.829 | -€ 3.061 | -25,7% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 878 | € 2.142 | +€ 1.264 | +144% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 30.623 | € 31.601 | +€ 978 | +3,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 17.855 | € 20.630 | +€ 2.775 | +15,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | € 3 | +€ 3 | +10.333% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 3 | +€ 3 | +10.333% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 5.392 | € 5.160 | -€ 232 | -4,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 5.392 | € 5.160 | -€ 232 | -4,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 12.462 | € 15.472 | +€ 3.010 | +24,2% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 3.172 | € 4.365 | +€ 1.194 | +37,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 9.291 | € 11.107 | +€ 1.816 | +19,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 9.291 | € 11.107 | +€ 1.816 | +19,5% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.