DANPE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
DANPE
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 5.014
stijging van € 5.014 (+5,2%), van € 97.264 naar € 102.278
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 11.704) en Overige schulden (+€ 7.506)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 2.926
stijging van € 2.926 (+34,1%), van € 8.583 naar € 11.509
waarvan Overige vorderingen: +€ 1.470
- Materiële vaste activa -€ 1.727
daling van € 1.727 (-30,6%), van € 5.648 naar € 3.920
- Overige schulden +€ 7.506
stijging van € 7.506 (+78,5%), van € 9.557 naar € 17.063
- Reserves -€ 4.816
daling van € 4.816 (-4,8%), van € 100.616 naar € 95.800
waarvan Beschikbare reserves: -€ 4.816
- Handelsschulden +€ 1.860
stijging van € 1.860 (+194%), van € 959 naar € 2.819
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 1.760
stijging van € 1.760 (+628%), van € 280 naar € 2.040
- Bruto bedrijfsmarge -€ 6.792
daling van € 6.792 (-21,1%), van € 32.228 naar € 25.436
- Belastingen -€ 1.513
daling van € 1.513 (-18,8%), van € 8.043 naar € 6.530
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 117.613 | € 123.921 | +€ 6.309 | +5,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 9.248 | € 7.520 | -€ 1.727 | -18,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 5.648 | € 3.920 | -€ 1.727 | -30,6% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.483 | € 1.217 | -€ 266 | -18,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 2.111 | € 1.408 | -€ 704 | -33,3% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 2.053 | € 1.296 | -€ 757 | -36,9% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 3.600 | € 3.600 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 108.365 | € 116.401 | +€ 8.036 | +7,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 8.583 | € 11.509 | +€ 2.926 | +34,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 8.583 | € 10.039 | +€ 1.456 | +17,0% |
| Overige vorderingen | 41 | € 0 | € 1.470 | +€ 1.470 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 97.264 | € 102.278 | +€ 5.014 | +5,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.518 | € 2.614 | +€ 96 | +3,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 117.613 | € 123.921 | +€ 6.309 | +5,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 106.816 | € 102.000 | -€ 4.816 | -4,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 100.616 | € 95.800 | -€ 4.816 | -4,8% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 0 | - | = | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 0 | - | = | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 100.616 | € 95.800 | -€ 4.816 | -4,8% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | - | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 10.796 | € 21.921 | +€ 11.125 | +103% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 10.796 | € 21.921 | +€ 11.125 | +103% |
| Financiële schulden | 43 | € 0 | - | = | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 0 | - | = | |
| Handelsschulden | 44 | € 959 | € 2.819 | +€ 1.860 | +194% |
| Leveranciers | 440/4 | € 959 | € 2.819 | +€ 1.860 | +194% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 280 | € 2.040 | +€ 1.760 | +628% |
| Belastingen | 450/3 | € 280 | € 2.040 | +€ 1.760 | +628% |
| Overige schulden | 47/48 | € 9.557 | € 17.063 | +€ 7.506 | +78,5% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 1.638 | € 1.717 | +€ 79 | +4,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 2.789 | € 2.726 | -€ 63 | -2,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.347 | € 2.413 | +€ 66 | +2,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 32.228 | € 25.436 | -€ 6.792 | -21,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 25.455 | € 18.580 | -€ 6.874 | -27,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 0 | +€ 0 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 0 | +€ 0 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 233 | € 347 | +€ 114 | +49,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 233 | € 347 | +€ 114 | +49,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 25.222 | € 18.233 | -€ 6.988 | -27,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 8.043 | € 6.530 | -€ 1.513 | -18,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 17.179 | € 11.704 | -€ 5.475 | -31,9% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 17.179 | € 11.704 | -€ 5.475 | -31,9% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.