Daelenberghütte: wat veranderde er
Daelenberghütte
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 5.339
daling van € 5.339 (-69,3%), van € 7.708 naar € 2.369
waarvan Leasing en soortgelijke rechten: -€ 7.472
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 2.094
daling van € 2.094 (-51,7%), van € 4.048 naar € 1.954
waarvan Overige vorderingen: -€ 1.802
- Liquide middelen +€ 2.049
stijging van € 2.049 (+3,2%), van € 63.251 naar € 65.300
vooral door Overige schulden (+€ 9.944) en Afschrijvingen (+€ 5.878)
- Voorraden en bestellingen +€ 1.988
stijging van € 1.988 (+15,8%), van € 12.551 naar € 14.539
- Overige schulden +€ 9.944
stijging van € 9.944 (+576%), van € 1.727 naar € 11.671
- Reserves -€ 6.113
daling van € 6.113 (-14,6%), van € 41.963 naar € 35.850
waarvan Beschikbare reserves: -€ 6.113
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 5.635
niet meer vermeld in 2025 (was € 5.635)
- Schulden op meer dan één jaar -€ 1.878
daling van € 1.878 (-11,1%), van € 16.878 naar € 15.000
waarvan Financiële schulden: -€ 1.878
- Ontvangen vooruitbetalingen +€ 1.074
stijging van € 1.074 (+519%), van € 207 naar € 1.281
- Bruto bedrijfsmarge +€ 1.493
stijging van € 1.493 (+9,6%), van € 15.576 naar € 17.069
- Belastingen +€ 974
stijging van € 974 (+58,5%), van € 1.664 naar € 2.638
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 88.297 | € 84.780 | -€ 3.517 | -4,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 7.708 | € 2.369 | -€ 5.339 | -69,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 7.708 | € 2.369 | -€ 5.339 | -69,3% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 236 | € 532 | +€ 296 | +125% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | - | € 1.837 | +€ 1.837 | |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 7.472 | - | -€ 7.472 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 80.589 | € 82.411 | +€ 1.822 | +2,3% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 12.551 | € 14.539 | +€ 1.988 | +15,8% |
| Voorraden | 30/36 | € 12.551 | € 14.539 | +€ 1.988 | +15,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 4.048 | € 1.954 | -€ 2.094 | -51,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 357 | € 65 | -€ 292 | -81,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 3.691 | € 1.889 | -€ 1.802 | -48,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 63.251 | € 65.300 | +€ 2.049 | +3,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 739 | € 618 | -€ 121 | -16,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 88.297 | € 84.780 | -€ 3.517 | -4,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 60.563 | € 54.450 | -€ 6.113 | -10,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 41.963 | € 35.850 | -€ 6.113 | -14,6% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 40.103 | € 33.990 | -€ 6.113 | -15,2% |
| Schulden | 17/49 | € 27.734 | € 30.330 | +€ 2.596 | +9,4% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 16.878 | € 15.000 | -€ 1.878 | -11,1% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 1.878 | - | -€ 1.878 | |
| Overige schulden | 178/9 | € 15.000 | € 15.000 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 10.106 | € 14.580 | +€ 4.474 | +44,3% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 5.635 | - | -€ 5.635 | |
| Handelsschulden | 44 | € 2.537 | € 1.628 | -€ 909 | -35,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.537 | € 1.628 | -€ 909 | -35,8% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 207 | € 1.281 | +€ 1.074 | +519% |
| Overige schulden | 47/48 | € 1.727 | € 11.671 | +€ 9.944 | +576% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 750 | € 750 | = | 0,0% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 10 | - | -€ 10 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 5.896 | € 5.878 | -€ 18 | -0,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.099 | € 1.153 | +€ 54 | +4,9% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 2.750 | € 1.074 | -€ 1.676 | -60,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 15.576 | € 17.069 | +€ 1.493 | +9,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 5.821 | € 8.964 | +€ 3.143 | +54,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 335 | € 186 | -€ 149 | -44,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 335 | € 186 | -€ 149 | -44,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.003 | € 963 | -€ 40 | -4,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.003 | € 963 | -€ 40 | -4,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 5.153 | € 8.187 | +€ 3.034 | +58,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 1.664 | € 2.638 | +€ 974 | +58,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 3.489 | € 5.549 | +€ 2.060 | +59,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 3.489 | € 5.549 | +€ 2.060 | +59,0% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 4 november 2026 via checked.be.