CVH PROJECT: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
CVH PROJECT
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 69.934
stijging van € 69.934 (+17,3%), van € 404.087 naar € 474.021
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 95.019) en Afschrijvingen (+€ 11.162)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 15.933
stijging van € 15.933 (+54,3%), van € 29.335 naar € 45.268
waarvan Handelsvorderingen: +€ 11.491
- Materiële vaste activa -€ 7.967
daling van € 7.967 (-24,0%), van € 33.153 naar € 25.186
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 7.182
- Reserves +€ 95.019
stijging van € 95.019 (+24,1%), van € 394.563 naar € 489.582
waarvan Beschikbare reserves: +€ 95.019
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 11.045
daling van € 11.045 (-63,9%), van € 17.280 naar € 6.235
- Bruto bedrijfsmarge -€ 78.909
daling van € 78.909 (-34,6%), van € 227.930 naar € 149.020
- Belastingen -€ 25.538
daling van € 25.538 (-35,5%), van € 72.013 naar € 46.475
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 468.416 | € 547.514 | +€ 79.098 | +16,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 33.153 | € 25.186 | -€ 7.967 | -24,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 33.153 | € 25.186 | -€ 7.967 | -24,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 2.460 | € 1.675 | -€ 785 | -31,9% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 30.692 | € 23.511 | -€ 7.182 | -23,4% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 435.263 | € 522.328 | +€ 87.065 | +20,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 29.335 | € 45.268 | +€ 15.933 | +54,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 28.835 | € 40.326 | +€ 11.491 | +39,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 499 | € 4.942 | +€ 4.443 | +890% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 404.087 | € 474.021 | +€ 69.934 | +17,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.842 | € 3.040 | +€ 1.198 | +65,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 468.416 | € 547.514 | +€ 79.098 | +16,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 400.763 | € 495.782 | +€ 95.019 | +23,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 394.563 | € 489.582 | +€ 95.019 | +24,1% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 392.703 | € 487.722 | +€ 95.019 | +24,2% |
| Schulden | 17/49 | € 67.653 | € 51.732 | -€ 15.921 | -23,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 67.653 | € 51.732 | -€ 15.921 | -23,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 4.336 | € 3.225 | -€ 1.111 | -25,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 4.336 | € 3.225 | -€ 1.111 | -25,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 17.280 | € 6.235 | -€ 11.045 | -63,9% |
| Belastingen | 450/3 | € 17.280 | € 6.235 | -€ 11.045 | -63,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 46.036 | € 42.272 | -€ 3.764 | -8,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 10.078 | € 11.162 | +€ 1.083 | +10,7% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.329 | € 933 | -€ 396 | -29,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 227.930 | € 149.020 | -€ 78.909 | -34,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 216.522 | € 136.925 | -€ 79.597 | -36,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 6.119 | € 5.056 | -€ 1.063 | -17,4% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 6.119 | € 5.056 | -€ 1.063 | -17,4% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 706 | € 487 | -€ 219 | -31,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 141 | € 147 | +€ 7 | +4,7% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | € 566 | € 340 | -€ 226 | -40,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 221.935 | € 141.494 | -€ 80.441 | -36,2% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 72.013 | € 46.475 | -€ 25.538 | -35,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 149.922 | € 95.019 | -€ 54.903 | -36,6% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 149.922 | € 95.019 | -€ 54.903 | -36,6% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.