CREFIMO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
CREFIMO
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 198.715
daling van € 198.715 (-36,8%), van € 540.072 naar € 341.357
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 381.302
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 45.129
stijging van € 45.129 (+97,5%), van € 46.264 naar € 91.393
waarvan Handelsvorderingen: +€ 47.652
- Liquide middelen -€ 15.457
daling van € 15.457 (-64,1%), van € 24.112 naar € 8.655
vooral door Schulden op meer dan één jaar (-€ 334.138) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 45.129)
- Schulden op meer dan één jaar -€ 334.138
daling van € 334.138 (-85,9%), van € 388.852 naar € 54.713
- Handelsschulden +€ 162.941
stijging van € 162.941 (+405%), van € 40.220 naar € 203.161
- Bruto bedrijfsmarge +€ 33.263
stijging van € 33.263 (+52,1%), van € 63.803 naar € 97.066
- Financiële kosten +€ 30.357
stijging van € 30.357 (+265%), van € 11.450 naar € 41.807
- Andere bedrijfskosten -€ 22.071
daling van € 22.071 (-96,1%), van € 22.971 naar € 900
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 612.357 | € 443.240 | -€ 169.117 | -27,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 540.072 | € 341.357 | -€ 198.715 | -36,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 540.072 | € 341.357 | -€ 198.715 | -36,8% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 381.302 | - | -€ 381.302 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 4.258 | € 205.445 | +€ 201.188 | +4.725% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 154.512 | € 135.912 | -€ 18.600 | -12,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 72.285 | € 101.883 | +€ 29.598 | +40,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 46.264 | € 91.393 | +€ 45.129 | +97,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 41.268 | € 88.920 | +€ 47.652 | +115% |
| Overige vorderingen | 41 | € 4.996 | € 2.473 | -€ 2.523 | -50,5% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 24.112 | € 8.655 | -€ 15.457 | -64,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.909 | € 1.835 | -€ 74 | -3,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 612.357 | € 443.240 | -€ 169.117 | -27,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 81.844 | € 85.185 | +€ 3.342 | +4,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.400 | € 12.400 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 69.444 | € 72.785 | +€ 3.342 | +4,8% |
| Schulden | 17/49 | € 530.513 | € 358.055 | -€ 172.459 | -32,5% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 388.852 | € 54.713 | -€ 334.138 | -85,9% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 388.852 | € 54.713 | -€ 334.138 | -85,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 141.662 | € 303.341 | +€ 161.680 | +114% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 31.272 | € 33.328 | +€ 2.056 | +6,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 40.220 | € 203.161 | +€ 162.941 | +405% |
| Leveranciers | 440/4 | € 40.220 | € 203.161 | +€ 162.941 | +405% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 4.702 | € 1.352 | -€ 3.350 | -71,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 4.702 | € 1.352 | -€ 3.350 | -71,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 65.468 | € 65.501 | +€ 33 | +0,1% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 2.621 | +€ 2.621 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | - | € 950 | +€ 950 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 22.967 | € 22.412 | -€ 555 | -2,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 22.971 | € 900 | -€ 22.071 | -96,1% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 26.302 | +€ 26.302 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 63.803 | € 97.066 | +€ 33.263 | +52,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 17.864 | € 46.500 | +€ 28.637 | +160% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 11.450 | € 41.807 | +€ 30.357 | +265% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 11.450 | € 41.807 | +€ 30.357 | +265% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 6.414 | € 4.694 | -€ 1.720 | -26,8% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 1.784 | € 1.352 | -€ 432 | -24,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 4.630 | € 3.342 | -€ 1.288 | -27,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 4.630 | € 3.342 | -€ 1.288 | -27,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.