CREATIO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
CREATIO
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 1,2 mln
stijging van € 1,2 mln (+1.194%), van € 99.786 naar € 1,3 mln
vooral door Geldbeleggingen (+€ 771.733) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 258.320)
- Geldbeleggingen -€ 771.733
niet meer vermeld in 2025 (was € 771.733)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 258.320
daling van € 258.320 (-96,1%), van € 268.786 naar € 10.467
waarvan Overige vorderingen: -€ 257.450
- Materiële vaste activa -€ 48.179
daling van € 48.179 (-3,6%), van € 1,3 mln naar € 1,3 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 29.351
- Reserves +€ 169.963
stijging van € 169.963 (+36,6%), van € 464.872 naar € 634.834
waarvan Beschikbare reserves: +€ 169.963
- Overige schulden -€ 52.176
daling van € 52.176 (-2,8%), van € 1,9 mln naar € 1,8 mln
- Financiële opbrengsten +€ 84.730
stijging van € 84.730 (+379%), van € 22.366 naar € 107.096
- Financiële kosten -€ 13.988
daling van € 13.988 (-46,9%), van € 29.844 naar € 15.855
- Belastingen +€ 9.882
stijging van € 9.882 (+23,9%), van € 41.372 naar € 51.254
- Bruto bedrijfsmarge +€ 4.614
stijging van € 4.614 (+2,5%), van € 182.980 naar € 187.594
- Waardeverminderingen +€ 2.222
nieuw in 2025: € 2.222
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 2.486.572 | € 2.603.490 | +€ 116.918 | +4,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.344.993 | € 1.296.814 | -€ 48.179 | -3,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.344.743 | € 1.296.564 | -€ 48.179 | -3,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.261.466 | € 1.232.115 | -€ 29.351 | -2,3% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 668 | € 385 | -€ 283 | -42,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 70.609 | € 52.064 | -€ 18.545 | -26,3% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 12.000 | € 12.000 | = | 0,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 250 | € 250 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 1.141.579 | € 1.306.676 | +€ 165.097 | +14,5% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 268.786 | € 10.467 | -€ 258.320 | -96,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 870 | - | -€ 870 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 267.916 | € 10.467 | -€ 257.450 | -96,1% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 771.733 | - | -€ 771.733 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 99.786 | € 1.290.907 | +€ 1,2 mln | +1.194% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.274 | € 5.303 | +€ 4.029 | +316% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 2.486.572 | € 2.603.490 | +€ 116.918 | +4,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 583.464 | € 753.426 | +€ 169.963 | +29,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 118.592 | € 118.592 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 464.872 | € 634.834 | +€ 169.963 | +36,6% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 2.774 | € 2.774 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 462.098 | € 632.061 | +€ 169.963 | +36,8% |
| Schulden | 17/49 | € 1.903.109 | € 1.850.063 | -€ 53.045 | -2,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 1.903.109 | € 1.850.063 | -€ 53.045 | -2,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 17.793 | € 4.268 | -€ 13.525 | -76,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 17.793 | € 4.268 | -€ 13.525 | -76,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 26.068 | € 38.724 | +€ 12.656 | +48,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 26.068 | € 38.724 | +€ 12.656 | +48,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 1.859.248 | € 1.807.072 | -€ 52.176 | -2,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 46.959 | € 48.179 | +€ 1.221 | +2,6% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | - | € 2.222 | +€ 2.222 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 6.897 | € 7.217 | +€ 320 | +4,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 182.980 | € 187.594 | +€ 4.614 | +2,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 129.124 | € 129.976 | +€ 852 | +0,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 22.366 | € 107.096 | +€ 84.730 | +379% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 22.366 | € 107.096 | +€ 84.730 | +379% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 29.844 | € 15.855 | -€ 13.988 | -46,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 29.844 | € 15.855 | -€ 13.988 | -46,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 121.646 | € 221.216 | +€ 99.571 | +81,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 41.372 | € 51.254 | +€ 9.882 | +23,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 80.274 | € 169.963 | +€ 89.689 | +112% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 80.274 | € 169.963 | +€ 89.689 | +112% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.