CREANDO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
CREANDO
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 77.990
stijging van € 77.990 (+58,6%), van € 132.986 naar € 210.976
waarvan Handelsvorderingen: +€ 78.590
- Liquide middelen +€ 47.115
stijging van € 47.115 (+18,9%), van € 249.114 naar € 296.229
vooral door Overlopende rekeningen (passiva) (+€ 42.094) en Handelsschulden (+€ 33.405)
- Materiële vaste activa +€ 8.643
stijging van € 8.643, van € 0 naar € 8.643
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 5.936
- Overlopende rekeningen (passiva) +€ 42.094
stijging van € 42.094 (+72,7%), van € 57.906 naar € 100.000
- Handelsschulden +€ 33.405
stijging van € 33.405 (+50,8%), van € 65.797 naar € 99.202
- Reserves +€ 28.542
stijging van € 28.542 (+12,1%), van € 236.169 naar € 264.711
waarvan Beschikbare reserves: +€ 28.542
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 17.326
stijging van € 17.326 (+141%), van € 12.313 naar € 29.639
waarvan Belastingen: +€ 13.180
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 8.161
stijging van € 8.161 (+3.469%), van € 235 naar € 8.396
- Bruto bedrijfsmarge +€ 41.659
stijging van € 41.659 (+124%), van € 33.533 naar € 75.192
- Personeelskosten +€ 33.202
nieuw in 2025: € 33.202
- Belastingen +€ 2.548
stijging van € 2.548 (+27,9%), van € 9.138 naar € 11.686
- Afschrijvingen -€ 918
daling van € 918 (-78,6%), van € 1.168 naar € 250
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 391.051 | € 522.541 | +€ 131.490 | +33,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.110 | € 9.753 | +€ 8.643 | +779% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 0 | € 8.643 | +€ 8.643 | |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 2.707 | +€ 2.707 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 0 | € 5.936 | +€ 5.936 | |
| Financiële vaste activa | 28 | € 1.110 | € 1.110 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 389.941 | € 512.788 | +€ 122.847 | +31,5% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 132.986 | € 210.976 | +€ 77.990 | +58,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 132.329 | € 210.919 | +€ 78.590 | +59,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 656 | € 57 | -€ 600 | -91,4% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 249.114 | € 296.229 | +€ 47.115 | +18,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 7.842 | € 5.583 | -€ 2.259 | -28,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 391.051 | € 522.541 | +€ 131.490 | +33,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 254.769 | € 283.311 | +€ 28.542 | +11,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 236.169 | € 264.711 | +€ 28.542 | +12,1% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 234.309 | € 262.851 | +€ 28.542 | +12,2% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | - | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 136.282 | € 239.230 | +€ 102.947 | +75,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 78.376 | € 139.230 | +€ 60.854 | +77,6% |
| Financiële schulden | 43 | € 235 | € 8.396 | +€ 8.161 | +3.469% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 235 | € 8.396 | +€ 8.161 | +3.469% |
| Handelsschulden | 44 | € 65.797 | € 99.202 | +€ 33.405 | +50,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 65.797 | € 99.202 | +€ 33.405 | +50,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 12.313 | € 29.639 | +€ 17.326 | +141% |
| Belastingen | 450/3 | € 12.313 | € 25.493 | +€ 13.180 | +107% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | - | € 4.145 | +€ 4.145 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 30 | € 1.993 | +€ 1.962 | +6.520% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 57.906 | € 100.000 | +€ 42.094 | +72,7% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | - | € 33.202 | +€ 33.202 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.168 | € 250 | -€ 918 | -78,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | - | € 400 | +€ 400 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 33.533 | € 75.192 | +€ 41.659 | +124% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 32.365 | € 41.341 | +€ 8.976 | +27,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.617 | € 1.583 | -€ 34 | -2,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.617 | € 1.583 | -€ 34 | -2,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 731 | € 732 | +€ 1 | +0,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 731 | € 732 | +€ 1 | +0,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 33.251 | € 42.191 | +€ 8.941 | +26,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 9.138 | € 11.686 | +€ 2.548 | +27,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 24.112 | € 30.505 | +€ 6.392 | +26,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 24.112 | € 30.505 | +€ 6.392 | +26,5% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.