CREA-COM: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
CREA-COM
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 34.626
stijging van € 34.626 (+4,6%), van € 751.452 naar € 786.078
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 34.887
- Reserves +€ 93.618
stijging van € 93.618 (+85,2%), van € 109.864 naar € 203.481
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 30.824
daling van € 30.824 (-98,0%), van € 31.461 naar € 637
- Schulden op meer dan één jaar -€ 27.767
daling van € 27.767 (-4,3%), van € 639.162 naar € 611.395
- Bruto bedrijfsmarge +€ 31.963
stijging van € 31.963 (+21,2%), van € 150.727 naar € 182.690
- Afschrijvingen +€ 8.983
stijging van € 8.983 (+27,2%), van € 32.973 naar € 41.956
- Belastingen +€ 6.169
stijging van € 6.169 (+19,6%), van € 31.461 naar € 37.630
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 883.904 | € 913.694 | +€ 29.790 | +3,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 751.452 | € 786.228 | +€ 34.776 | +4,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 751.452 | € 786.078 | +€ 34.626 | +4,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 750.243 | € 785.129 | +€ 34.887 | +4,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.210 | € 949 | -€ 261 | -21,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | - | € 150 | +€ 150 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 132.452 | € 127.466 | -€ 4.985 | -3,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.401 | € 1.747 | +€ 347 | +24,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 232 | € 1.184 | +€ 952 | +411% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.169 | € 564 | -€ 606 | -51,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 128.505 | € 122.538 | -€ 5.967 | -4,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.546 | € 3.181 | +€ 635 | +24,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 883.904 | € 913.694 | +€ 29.790 | +3,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 134.864 | € 228.481 | +€ 93.618 | +69,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 25.000 | € 25.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 109.864 | € 203.481 | +€ 93.618 | +85,2% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 109.864 | € 203.481 | +€ 93.618 | +85,2% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | - | = | |
| Schulden | 17/49 | € 749.040 | € 685.213 | -€ 63.827 | -8,5% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 639.162 | € 611.395 | -€ 27.767 | -4,3% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 639.162 | € 611.395 | -€ 27.767 | -4,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 109.878 | € 73.205 | -€ 36.673 | -33,4% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 26.883 | € 27.767 | +€ 885 | +3,3% |
| Financiële schulden | 43 | € 52 | - | -€ 52 | |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 52 | - | -€ 52 | |
| Handelsschulden | 44 | € 2.889 | € 3.119 | +€ 230 | +8,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.889 | € 3.119 | +€ 230 | +8,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 31.461 | € 637 | -€ 30.824 | -98,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 31.461 | € 637 | -€ 30.824 | -98,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 48.593 | € 41.681 | -€ 6.912 | -14,2% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 613 | +€ 613 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 32.973 | € 41.956 | +€ 8.983 | +27,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.796 | € 1.745 | -€ 1.052 | -37,6% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | - | € 593 | +€ 593 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 150.727 | € 182.690 | +€ 31.963 | +21,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 114.959 | € 138.398 | +€ 23.439 | +20,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 136 | € 10 | -€ 126 | -92,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 136 | € 10 | -€ 126 | -92,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 6.726 | € 7.161 | +€ 435 | +6,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 6.726 | € 7.161 | +€ 435 | +6,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 108.369 | € 131.247 | +€ 22.878 | +21,1% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 31.461 | € 37.630 | +€ 6.169 | +19,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 76.908 | € 93.618 | +€ 16.709 | +21,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 76.908 | € 93.618 | +€ 16.709 | +21,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.