Corps Vivant: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Corps Vivant
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 8.791
daling van € 8.791 (-69,5%), van € 12.651 naar € 3.860
waarvan Handelsvorderingen: -€ 5.905
- Liquide middelen +€ 8.781
stijging van € 8.781 (+1.099%), van € 799 naar € 9.580
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 8.791) en Resultaat van het boekjaar (+€ 3.336)
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 2.676
stijging van € 2.676 (+1.292%), van € 207 naar € 2.883
- Oprichtingskosten -€ 741
daling van € 741 (-52,2%), van € 1.419 naar € 678
- Overgedragen winst (verlies) +€ 3.336
stijging van € 3.336 (+72,0%), van -€ 4.630 naar -€ 1.295
- Handelsschulden -€ 2.841
daling van € 2.841 (-65,0%), van € 4.375 naar € 1.533
- Overige schulden +€ 1.640
stijging van € 1.640 (+36,1%), van € 4.550 naar € 6.190
- Bruto bedrijfsmarge +€ 9.182
stijging van € 9.182, van -€ 2.960 naar € 6.222
- Belastingen +€ 1.487
stijging van € 1.487 (+2.684%), van € 55 naar € 1.542
- Andere bedrijfskosten -€ 239
daling van € 239 (-28,2%), van € 849 naar € 609
- Financiële opbrengsten -€ 79
daling van € 79 (-42,9%), van € 185 naar € 105
- Afschrijvingen -€ 63
daling van € 63 (-7,9%), van € 804 naar € 741
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 22.046 | € 23.971 | +€ 1.925 | +8,7% |
| Oprichtingskosten | 20 | € 1.419 | € 678 | -€ 741 | -52,2% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 20.627 | € 23.293 | +€ 2.666 | +12,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 12.651 | € 3.860 | -€ 8.791 | -69,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 8.226 | € 2.321 | -€ 5.905 | -71,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 4.425 | € 1.538 | -€ 2.886 | -65,2% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 6.970 | € 6.970 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 799 | € 9.580 | +€ 8.781 | +1.099% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 207 | € 2.883 | +€ 2.676 | +1.292% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 22.046 | € 23.971 | +€ 1.925 | +8,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 7.370 | € 10.705 | +€ 3.336 | +45,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.000 | € 12.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 4.630 | -€ 1.295 | +€ 3.336 | +72,0% |
| Schulden | 17/49 | € 14.677 | € 13.265 | -€ 1.411 | -9,6% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 11.392 | € 10.107 | -€ 1.285 | -11,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 4.375 | € 1.533 | -€ 2.841 | -65,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 4.375 | € 1.533 | -€ 2.841 | -65,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 2.467 | € 2.384 | -€ 84 | -3,4% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 2.467 | € 2.384 | -€ 84 | -3,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 4.550 | € 6.190 | +€ 1.640 | +36,1% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 3.285 | € 3.158 | -€ 127 | -3,9% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 804 | € 741 | -€ 63 | -7,9% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 849 | € 609 | -€ 239 | -28,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 2.960 | € 6.222 | +€ 9.182 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 4.613 | € 4.871 | +€ 9.485 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 185 | € 105 | -€ 79 | -42,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 185 | € 105 | -€ 79 | -42,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 146 | € 99 | -€ 48 | -32,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 146 | € 99 | -€ 48 | -32,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 4.575 | € 4.878 | +€ 9.453 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 55 | € 1.542 | +€ 1.487 | +2.684% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 4.630 | € 3.336 | +€ 7.966 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 4.630 | € 3.336 | +€ 7.966 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.