CONSIL: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
CONSIL
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 28.069
stijging van € 28.069 (+42,1%), van € 66.634 naar € 94.704
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 21.346) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (+€ 9.071)
- Reserves +€ 21.300
stijging van € 21.300 (+22,6%), van € 94.040 naar € 115.340
waarvan Beschikbare reserves: +€ 21.300
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 9.071
stijging van € 9.071 (+86,0%), van € 10.551 naar € 19.622
- Bruto bedrijfsmarge +€ 12.340
stijging van € 12.340 (+51,8%), van € 23.841 naar € 36.181
- Belastingen +€ 3.970
stijging van € 3.970 (+60,1%), van € 6.610 naar € 10.580
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 132.483 | € 162.579 | +€ 30.096 | +22,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 16.113 | € 16.935 | +€ 822 | +5,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 16.113 | € 16.935 | +€ 822 | +5,1% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 5.000 | € 2.500 | -€ 2.500 | -50,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | - | € 3.586 | +€ 3.586 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 263 | € 0 | -€ 263 | -100,0% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 10.849 | € 10.849 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 116.370 | € 145.644 | +€ 29.274 | +25,2% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 49.167 | € 50.371 | +€ 1.204 | +2,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 42.989 | € 20.388 | -€ 22.602 | -52,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 6.178 | € 29.984 | +€ 23.806 | +385% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 66.634 | € 94.704 | +€ 28.069 | +42,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 569 | € 569 | = | 0,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 132.483 | € 162.579 | +€ 30.096 | +22,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 105.266 | € 126.611 | +€ 21.346 | +20,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 94.040 | € 115.340 | +€ 21.300 | +22,6% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 92.180 | € 113.480 | +€ 21.300 | +23,1% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 5.026 | € 5.071 | +€ 46 | +0,9% |
| Schulden | 17/49 | € 27.217 | € 35.968 | +€ 8.751 | +32,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 24.817 | € 33.568 | +€ 8.751 | +35,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 11.020 | € 11.020 | = | 0,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 11.020 | € 11.020 | = | 0,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 10.551 | € 19.622 | +€ 9.071 | +86,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 10.551 | € 19.622 | +€ 9.071 | +86,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 3.246 | € 2.926 | -€ 320 | -9,9% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 2.400 | € 2.400 | = | 0,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 2.974 | € 2.763 | -€ 210 | -7,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.204 | € 1.413 | +€ 209 | +17,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 23.841 | € 36.181 | +€ 12.340 | +51,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 19.663 | € 32.005 | +€ 12.342 | +62,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 65 | € 80 | +€ 14 | +21,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 65 | € 80 | +€ 14 | +21,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 19.598 | € 31.926 | +€ 12.328 | +62,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 6.610 | € 10.580 | +€ 3.970 | +60,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 12.988 | € 21.346 | +€ 8.358 | +64,4% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 12.988 | € 21.346 | +€ 8.358 | +64,4% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.