COBROU: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
COBROU
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 36.751
daling van € 36.751 (-6,6%), van € 560.875 naar € 524.124
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 32.980
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 41.737
daling van € 41.737 (-48,2%), van € 86.655 naar € 44.918
- Schulden op meer dan één jaar -€ 40.782
daling van € 40.782 (-11,4%), van € 358.295 naar € 317.513
waarvan Financiële schulden: -€ 56.782
- Overgedragen winst (verlies) +€ 28.675
stijging van € 28.675, van -€ 4.124 naar € 24.551
- Overige schulden +€ 17.132
stijging van € 17.132 (+39,3%), van € 43.628 naar € 60.761
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 9.644
stijging van € 9.644 (+205%), van € 4.700 naar € 14.344
- Afschrijvingen -€ 16.420
daling van € 16.420 (-30,9%), van € 53.171 naar € 36.751
- Bruto bedrijfsmarge +€ 15.281
stijging van € 15.281 (+16,6%), van € 91.799 naar € 107.080
- Belastingen +€ 8.000
stijging van € 8.000 (+167%), van € 4.777 naar € 12.776
- Financiële kosten +€ 4.169
stijging van € 4.169 (+40,9%), van € 10.191 naar € 14.360
- Andere bedrijfskosten +€ 1.847
stijging van € 1.847 (+17,3%), van € 10.674 naar € 12.521
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Een kasstroombrug vraagt twee opeenvolgende boekjaren: het resultaat en de afschrijvingen van één jaar verklaren geen verschil over meerdere jaren. Kies twee boekjaren die op elkaar volgen.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 568.625 | € 531.414 | -€ 37.210 | -6,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 560.875 | € 524.124 | -€ 36.751 | -6,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 560.875 | € 524.124 | -€ 36.751 | -6,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 555.552 | € 522.572 | -€ 32.980 | -5,9% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 5.323 | € 1.553 | -€ 3.771 | -70,8% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 7.749 | € 7.290 | -€ 459 | -5,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | - | € 860 | +€ 860 | |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 860 | +€ 860 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 3.857 | € 1.804 | -€ 2.053 | -53,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 3.892 | € 4.626 | +€ 734 | +18,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 568.625 | € 531.414 | -€ 37.210 | -6,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 58.876 | € 89.551 | +€ 30.675 | +52,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 63.000 | € 63.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 63.000 | € 63.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 63.000 | € 63.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | - | € 2.000 | +€ 2.000 | |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | - | € 2.000 | +€ 2.000 | |
| Wettelijke reserve | 130 | - | € 2.000 | +€ 2.000 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 4.124 | € 24.551 | +€ 28.675 | |
| Schulden | 17/49 | € 509.749 | € 441.864 | -€ 67.885 | -13,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 358.295 | € 317.513 | -€ 40.782 | -11,4% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 288.295 | € 231.513 | -€ 56.782 | -19,7% |
| Overige schulden | 178/9 | € 70.000 | € 86.000 | +€ 16.000 | +22,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 141.979 | € 120.569 | -€ 21.410 | -15,1% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 86.655 | € 44.918 | -€ 41.737 | -48,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 6.995 | € 546 | -€ 6.449 | -92,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 6.995 | € 546 | -€ 6.449 | -92,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 4.700 | € 14.344 | +€ 9.644 | +205% |
| Belastingen | 450/3 | € 4.700 | € 14.344 | +€ 9.644 | +205% |
| Overige schulden | 47/48 | € 43.628 | € 60.761 | +€ 17.132 | +39,3% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 9.475 | € 3.781 | -€ 5.693 | -60,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 53.171 | € 36.751 | -€ 16.420 | -30,9% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 10.674 | € 12.521 | +€ 1.847 | +17,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 91.799 | € 107.080 | +€ 15.281 | +16,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 27.953 | € 57.809 | +€ 29.855 | +107% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 21 | € 3 | -€ 18 | -87,2% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 21 | € 3 | -€ 18 | -87,2% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 10.191 | € 14.360 | +€ 4.169 | +40,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 10.191 | € 14.360 | +€ 4.169 | +40,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 17.783 | € 43.451 | +€ 25.668 | +144% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 4.777 | € 12.776 | +€ 8.000 | +167% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 13.007 | € 30.675 | +€ 17.668 | +136% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 13.007 | € 30.675 | +€ 17.668 | +136% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.