CHIFFONNETTE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
CHIFFONNETTE
Grootste bewegingen
- Financiële vaste activa +€ 117.187
stijging van € 117.187 (+1.521%), van € 7.705 naar € 124.892
- Vorderingen op meer dan één jaar -€ 28.437
niet meer vermeld in 2025 (was € 28.437)
- Liquide middelen -€ 19.528
daling van € 19.528 (-43,8%), van € 44.569 naar € 25.042
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 119.663) en Handelsschulden (-€ 27.802)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 16.600
niet meer vermeld in 2025 (was € 16.600)
- Immateriële vaste activa -€ 8.325
daling van € 8.325 (-14,3%), van € 58.275 naar € 49.950
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 58.194
stijging van € 58.194 (+37,3%), van € 155.876 naar € 214.070
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: +€ 54.657
- Handelsschulden -€ 27.802
daling van € 27.802 (-89,6%), van € 31.023 naar € 3.221
- Overgedragen winst (verlies) +€ 15.182
stijging van € 15.182 (+22,5%), van -€ 67.473 naar -€ 52.291
- Personeelskosten +€ 47.260
stijging van € 47.260 (+3,7%), van € 1,3 mln naar € 1,3 mln
- Bruto bedrijfsmarge +€ 28.432
stijging van € 28.432 (+2,1%), van € 1,3 mln naar € 1,4 mln
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 156.404 | € 202.235 | +€ 45.832 | +29,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 66.798 | € 177.194 | +€ 110.396 | +165% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 58.275 | € 49.950 | -€ 8.325 | -14,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 818 | € 2.352 | +€ 1.534 | +188% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 818 | - | -€ 818 | |
| Overige materiële vaste activa | 26 | - | € 2.352 | +€ 2.352 | |
| Financiële vaste activa | 28 | € 7.705 | € 124.892 | +€ 117.187 | +1.521% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 89.606 | € 25.042 | -€ 64.564 | -72,1% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 28.437 | - | -€ 28.437 | |
| Overige vorderingen | 291 | € 28.437 | - | -€ 28.437 | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 16.600 | - | -€ 16.600 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 16.600 | - | -€ 16.600 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 44.569 | € 25.042 | -€ 19.528 | -43,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 156.404 | € 202.235 | +€ 45.832 | +29,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 57.653 | -€ 42.471 | +€ 15.182 | +26,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 3.620 | € 3.620 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 620 | € 620 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 620 | € 620 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 67.473 | -€ 52.291 | +€ 15.182 | +22,5% |
| Schulden | 17/49 | € 214.057 | € 244.706 | +€ 30.650 | +14,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 214.057 | € 244.706 | +€ 30.650 | +14,3% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 27.141 | € 27.416 | +€ 275 | +1,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 31.023 | € 3.221 | -€ 27.802 | -89,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 31.023 | € 3.221 | -€ 27.802 | -89,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 155.876 | € 214.070 | +€ 58.194 | +37,3% |
| Belastingen | 450/3 | - | € 3.537 | +€ 3.537 | |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 155.876 | € 210.533 | +€ 54.657 | +35,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 17 | - | -€ 17 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 1.281.380 | € 1.328.640 | +€ 47.260 | +3,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 9.143 | € 9.267 | +€ 124 | +1,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 867 | € 1.595 | +€ 728 | +84,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 1.334.231 | € 1.362.663 | +€ 28.432 | +2,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 42.842 | € 23.161 | -€ 19.681 | -45,9% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 233 | € 5 | -€ 228 | -98,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 233 | € 5 | -€ 228 | -98,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 5.864 | € 7.983 | +€ 2.119 | +36,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 5.864 | € 7.983 | +€ 2.119 | +36,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 37.211 | € 15.183 | -€ 22.028 | -59,2% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 3 | € 1 | -€ 2 | -58,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 37.208 | € 15.182 | -€ 22.026 | -59,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 37.208 | € 15.182 | -€ 22.026 | -59,2% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.