CD3 Labs: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
CD3 Labs
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 460.535
stijging van € 460.535 (+94,1%), van € 489.244 naar € 949.778
waarvan Overige vorderingen: +€ 532.738
- Liquide middelen -€ 250.854
daling van € 250.854 (-46,7%), van € 536.954 naar € 286.100
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 460.535) en Resultaat van het boekjaar (-€ 118.898)
- Materiële vaste activa -€ 26.596
daling van € 26.596 (-26,5%), van € 100.540 naar € 73.944
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 20.779
- Voorraden en bestellingen -€ 19.757
daling van € 19.757 (-7,1%), van € 278.422 naar € 258.665
- Handelsschulden +€ 300.392
stijging van € 300.392 (+53,8%), van € 558.303 naar € 858.695
- Reserves -€ 118.898
daling van € 118.898 (-84,8%), van € 140.165 naar € 21.267
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 28.443
daling van € 28.443 (-3,1%), van € 932.488 naar € 904.045
waarvan Belastingen: -€ 133.598
- Aankopen en diensten -€ 1,5 mln
daling van € 1,5 mln (-18,6%), van € 8,1 mln naar € 6,6 mln
- Omzet -€ 1,1 mln
daling van € 1,1 mln (-9,7%), van € 11,1 mln naar € 10,0 mln
- Personeelskosten +€ 792.771
stijging van € 792.771 (+15,3%), van € 5,2 mln naar € 6,0 mln
- Bruto bedrijfsmarge +€ 510.076
stijging van € 510.076 (+9,6%), van € 5,3 mln naar € 5,9 mln
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.630.956 | € 1.786.723 | +€ 155.767 | +9,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 152.883 | € 134.736 | -€ 18.147 | -11,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 100.540 | € 73.944 | -€ 26.596 | -26,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 93.620 | € 72.841 | -€ 20.779 | -22,2% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 5.611 | € 1.104 | -€ 4.508 | -80,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.309 | € 0 | -€ 1.309 | -100% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 52.343 | € 60.792 | +€ 8.449 | +16,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 1.478.073 | € 1.651.987 | +€ 173.914 | +11,8% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 278.422 | € 258.665 | -€ 19.757 | -7,1% |
| Voorraden | 30/36 | € 278.422 | € 258.665 | -€ 19.757 | -7,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 489.244 | € 949.778 | +€ 460.535 | +94,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 488.574 | € 416.371 | -€ 72.203 | -14,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 670 | € 533.408 | +€ 532.738 | +79.519% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 536.954 | € 286.100 | -€ 250.854 | -46,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 173.453 | € 157.443 | -€ 16.010 | -9,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.630.956 | € 1.786.723 | +€ 155.767 | +9,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 140.165 | € 21.267 | -€ 118.898 | -84,8% |
| Reserves | 13 | € 140.165 | € 21.267 | -€ 118.898 | -84,8% |
| Schulden | 17/49 | € 1.490.791 | € 1.765.457 | +€ 274.666 | +18,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 1.490.791 | € 1.762.740 | +€ 271.949 | +18,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 558.303 | € 858.695 | +€ 300.392 | +53,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 558.303 | € 858.695 | +€ 300.392 | +53,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 932.488 | € 904.045 | -€ 28.443 | -3,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 280.510 | € 146.912 | -€ 133.598 | -47,6% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 651.978 | € 757.134 | +€ 105.156 | +16,1% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 2.717 | +€ 2.717 | |
| Omzet | 70 | € 11.076.821 | € 9.997.131 | -€ 1,1 mln | -9,7% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen | 60/61 | € 8.087.576 | € 6.581.746 | -€ 1,5 mln | -18,6% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 5.168.432 | € 5.961.203 | +€ 792.771 | +15,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 27.947 | € 26.596 | -€ 1.351 | -4,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 485 | € 1.225 | +€ 741 | +153% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 5.341.072 | € 5.851.148 | +€ 510.076 | +9,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 144.208 | -€ 137.877 | -€ 282.085 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 19.126 | € 37.124 | +€ 17.998 | +94,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 19.126 | € 37.124 | +€ 17.998 | +94,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 63.035 | € 15.677 | -€ 47.358 | -75,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 63.035 | € 15.677 | -€ 47.358 | -75,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 100.299 | -€ 116.430 | -€ 216.728 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 1.789 | € 2.469 | +€ 680 | +38,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 98.510 | -€ 118.898 | -€ 217.408 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 98.510 | -€ 118.898 | -€ 217.408 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.