CARE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
CARE
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 690.947
stijging van € 690.947 (+648%), van € 106.689 naar € 797.636
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (+€ 362.520) en Resultaat van het boekjaar (+€ 256.206)
- Materiële vaste activa -€ 400.277
daling van € 400.277 (-23,7%), van € 1,7 mln naar € 1,3 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 400.430
- Reserves +€ 256.206
stijging van € 256.206 (+59,5%), van € 430.521 naar € 686.727
waarvan Beschikbare reserves: +€ 128.685
- Voorzieningen +€ 42.507
stijging van € 42.507 (+60,2%), van € 70.610 naar € 113.117
- Bruto bedrijfsmarge +€ 337.383
stijging van € 337.383 (+456%), van € 73.927 naar € 411.310
- Afschrijvingen -€ 18.337
daling van € 18.337 (-32,4%), van € 56.590 naar € 38.253
- Financiële kosten -€ 7.343
daling van € 7.343 (-13,3%), van € 55.027 naar € 47.684
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.819.352 | € 2.110.372 | +€ 291.020 | +16,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.686.673 | € 1.285.900 | -€ 400.773 | -23,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.686.177 | € 1.285.900 | -€ 400.277 | -23,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.676.210 | € 1.275.780 | -€ 400.430 | -23,9% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 0 | € 653 | +€ 653 | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.290 | € 791 | -€ 500 | -38,7% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 8.676 | € 8.676 | = | 0,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 496 | € 0 | -€ 496 | -100% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 132.679 | € 824.472 | +€ 691.793 | +521% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 21.695 | € 23.598 | +€ 1.902 | +8,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 773 | € 1.782 | +€ 1.009 | +131% |
| Overige vorderingen | 41 | € 20.923 | € 21.816 | +€ 893 | +4,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 106.689 | € 797.636 | +€ 690.947 | +648% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 4.295 | € 3.238 | -€ 1.056 | -24,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.819.352 | € 2.110.372 | +€ 291.020 | +16,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 492.021 | € 748.227 | +€ 256.206 | +52,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 61.500 | € 61.500 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 430.521 | € 686.727 | +€ 256.206 | +59,5% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 215.631 | € 343.151 | +€ 127.520 | +59,1% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 214.890 | € 343.576 | +€ 128.685 | +59,9% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 70.610 | € 113.117 | +€ 42.507 | +60,2% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 70.610 | € 113.117 | +€ 42.507 | +60,2% |
| Schulden | 17/49 | € 1.256.721 | € 1.249.028 | -€ 7.693 | -0,6% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 1.213.500 | € 1.213.500 | = | 0,0% |
| Overige schulden | 178/9 | € 1.213.500 | € 1.213.500 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 23.121 | € 23.248 | +€ 127 | +0,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.484 | € 2.424 | +€ 939 | +63,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.484 | € 2.424 | +€ 939 | +63,3% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 7.528 | € 7.059 | -€ 469 | -6,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 7.528 | € 7.059 | -€ 469 | -6,2% |
| Overige schulden | 47/48 | € 14.109 | € 13.766 | -€ 343 | -2,4% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 20.099 | € 12.280 | -€ 7.819 | -38,9% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 1.551 | € 400.714 | +€ 399.163 | +25.736% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 56.590 | € 38.253 | -€ 18.337 | -32,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 24.419 | € 26.146 | +€ 1.728 | +7,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 73.927 | € 411.310 | +€ 337.383 | +456% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 7.081 | € 346.912 | +€ 353.993 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2 | € 2 | -€ 0 | -3,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2 | € 2 | -€ 0 | -3,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 55.027 | € 47.684 | -€ 7.343 | -13,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 55.027 | € 47.684 | -€ 7.343 | -13,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 62.105 | € 299.230 | +€ 361.335 | |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 2.939 | € 2.939 | +€ 0 | 0,0% |
| Overboeking naar de uitgestelde belastingen | 680 | - | € 45.446 | +€ 45.446 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 473 | € 518 | +€ 45 | +9,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 59.639 | € 256.206 | +€ 315.845 | |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 8.817 | € 8.817 | +€ 0 | 0,0% |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | - | € 136.337 | +€ 136.337 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 50.822 | € 128.685 | +€ 179.508 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.