Capacitan: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Capacitan
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 6.397
stijging van € 6.397 (+503%), van € 1.272 naar € 7.669
waarvan Handelsvorderingen: +€ 7.142
- Liquide middelen -€ 4.579
daling van € 4.579 (-13,7%), van € 33.442 naar € 28.863
vooral door Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 10.000) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 6.397)
- Materiële vaste activa -€ 1.231
daling van € 1.231 (-42,5%), van € 2.898 naar € 1.667
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 1.080
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 532
stijging van € 532 (+38,1%), van € 1.394 naar € 1.925
- Overgedragen winst (verlies) -€ 20.251
daling van € 20.251 (-100%), van € 20.251 naar € 0
- Reserves +€ 11.794
nieuw in 2025: € 11.794
- Overige schulden +€ 5.749
stijging van € 5.749 (+124%), van € 4.630 naar € 10.379
- Handelsschulden +€ 1.921
stijging van € 1.921 (+138%), van € 1.395 naar € 3.316
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 1.904
stijging van € 1.904 (+575%), van € 331 naar € 2.235
- Bruto bedrijfsmarge +€ 2.309
stijging van € 2.309 (+108%), van € 2.141 naar € 4.450
- Afschrijvingen +€ 434
stijging van € 434 (+54,4%), van € 798 naar € 1.231
- Belastingen +€ 404
stijging van € 404 (+122%), van € 331 naar € 735
- Andere bedrijfskosten +€ 71
stijging van € 71 (+9,5%), van € 749 naar € 820
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 39.006 | € 40.125 | +€ 1.118 | +2,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 2.898 | € 1.667 | -€ 1.231 | -42,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 2.898 | € 1.667 | -€ 1.231 | -42,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 152 | € 0 | -€ 152 | -100% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 2.747 | € 1.667 | -€ 1.080 | -39,3% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 36.108 | € 38.458 | +€ 2.350 | +6,5% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.272 | € 7.669 | +€ 6.397 | +503% |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 7.142 | +€ 7.142 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.272 | € 527 | -€ 745 | -58,5% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 33.442 | € 28.863 | -€ 4.579 | -13,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.394 | € 1.925 | +€ 532 | +38,1% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 39.006 | € 40.125 | +€ 1.118 | +2,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 32.651 | € 24.194 | -€ 8.456 | -25,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.400 | € 12.400 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | - | € 11.794 | +€ 11.794 | |
| Beschikbare reserves | 133 | - | € 11.794 | +€ 11.794 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 20.251 | € 0 | -€ 20.251 | -100% |
| Schulden | 17/49 | € 6.356 | € 15.930 | +€ 9.574 | +151% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 6.356 | € 15.930 | +€ 9.574 | +151% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.395 | € 3.316 | +€ 1.921 | +138% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.395 | € 3.316 | +€ 1.921 | +138% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 331 | € 2.235 | +€ 1.904 | +575% |
| Belastingen | 450/3 | € 331 | € 2.235 | +€ 1.904 | +575% |
| Overige schulden | 47/48 | € 4.630 | € 10.379 | +€ 5.749 | +124% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 0 | - | = | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 798 | € 1.231 | +€ 434 | +54,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 749 | € 820 | +€ 71 | +9,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 2.141 | € 4.450 | +€ 2.309 | +108% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 594 | € 2.398 | +€ 1.805 | +304% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 34 | € 0 | -€ 34 | -99,2% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 34 | € 0 | -€ 34 | -99,2% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 146 | € 120 | -€ 25 | -17,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 146 | € 120 | -€ 25 | -17,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 483 | € 2.279 | +€ 1.796 | +372% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 331 | € 735 | +€ 404 | +122% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 152 | € 1.544 | +€ 1.392 | +917% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 152 | € 1.544 | +€ 1.392 | +917% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.