Boshca: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Boshca
Grootste bewegingen
- Immateriële vaste activa -€ 124.148
daling van € 124.148 (-21,8%), van € 568.728 naar € 444.580
- Liquide middelen -€ 21.158
daling van € 21.158 (-40,3%), van € 52.564 naar € 31.406
vooral door Schulden op meer dan één jaar (-€ 87.847) en Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen (-€ 72.142)
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 8.738
stijging van € 8.738 (+728%), van € 1.201 naar € 9.939
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 6.876
daling van € 6.876 (-100%), van € 6.876 naar € 0
- Schulden op meer dan één jaar -€ 87.847
daling van € 87.847 (-39,0%), van € 225.322 naar € 137.475
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 72.142
daling van € 72.142 (-45,1%), van € 159.989 naar € 87.847
- Handelsschulden -€ 35.311
daling van € 35.311 (-36,7%), van € 96.212 naar € 60.900
- Overgedragen winst (verlies) +€ 31.907
stijging van € 31.907 (+18,3%), van -€ 173.914 naar -€ 142.007
- Overlopende rekeningen (passiva) +€ 22.460
stijging van € 22.460 (+299%), van € 7.500 naar € 29.960
- Personeelskosten +€ 91.233
stijging van € 91.233 (+33,6%), van € 271.263 naar € 362.496
- Bruto bedrijfsmarge -€ 8.219
daling van € 8.219 (-1,5%), van € 544.319 naar € 536.099
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 658.194 | € 517.838 | -€ 140.356 | -21,3% |
| Oprichtingskosten | 20 | € 0 | - | = | |
| Vaste activa | 21/28 | € 585.795 | € 461.960 | -€ 123.835 | -21,1% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 568.728 | € 444.580 | -€ 124.148 | -21,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 4.566 | € 4.879 | +€ 313 | +6,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 4.566 | € 4.879 | +€ 313 | +6,8% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 12.500 | € 12.500 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 72.400 | € 55.878 | -€ 16.521 | -22,8% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 11.758 | € 14.533 | +€ 2.775 | +23,6% |
| Voorraden | 30/36 | € 11.758 | € 14.533 | +€ 2.775 | +23,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 6.876 | € 0 | -€ 6.876 | -100% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 6.876 | € 0 | -€ 6.876 | -100% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 52.564 | € 31.406 | -€ 21.158 | -40,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.201 | € 9.939 | +€ 8.738 | +728% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 658.194 | € 517.838 | -€ 140.356 | -21,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 167.714 | -€ 135.807 | +€ 31.907 | +19,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 173.914 | -€ 142.007 | +€ 31.907 | +18,3% |
| Schulden | 17/49 | € 825.909 | € 653.645 | -€ 172.264 | -20,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 225.322 | € 137.475 | -€ 87.847 | -39,0% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 225.322 | € 137.475 | -€ 87.847 | -39,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 593.086 | € 486.209 | -€ 106.877 | -18,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 159.989 | € 87.847 | -€ 72.142 | -45,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 96.212 | € 60.900 | -€ 35.311 | -36,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 96.212 | € 60.900 | -€ 35.311 | -36,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 22.878 | € 43.007 | +€ 20.129 | +88,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 6.144 | € 5.791 | -€ 353 | -5,7% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 16.734 | € 37.216 | +€ 20.482 | +122% |
| Overige schulden | 47/48 | € 314.007 | € 294.455 | -€ 19.552 | -6,2% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 7.500 | € 29.960 | +€ 22.460 | +299% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 0 | - | = | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 271.263 | € 362.496 | +€ 91.233 | +33,6% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 129.805 | € 125.655 | -€ 4.150 | -3,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 8.490 | € 4.995 | -€ 3.495 | -41,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 544.319 | € 536.099 | -€ 8.219 | -1,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 134.761 | € 42.953 | -€ 91.808 | -68,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 45 | +€ 45 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 45 | +€ 45 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 8.600 | € 11.091 | +€ 2.491 | +29,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 8.600 | € 11.091 | +€ 2.491 | +29,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 126.162 | € 31.907 | -€ 94.254 | -74,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 126.162 | € 31.907 | -€ 94.254 | -74,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 126.162 | € 31.907 | -€ 94.254 | -74,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.