BoFiAd: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
BoFiAd
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 250.166
daling van € 250.166 (-72,2%), van € 346.635 naar € 96.469
waarvan Handelsvorderingen: -€ 244.903
- Liquide middelen -€ 25.613
daling van € 25.613 (-21,7%), van € 118.220 naar € 92.608
vooral door Handelsschulden (-€ 299.045) en Overige schulden (-€ 17.551)
- Handelsschulden -€ 299.045
daling van € 299.045 (-99,5%), van € 300.448 naar € 1.403
- Reserves +€ 34.850
stijging van € 34.850 (+19,3%), van € 180.810 naar € 215.660
- Overige schulden -€ 17.551
daling van € 17.551 (-28,3%), van € 62.046 naar € 44.495
- Bruto bedrijfsmarge +€ 49.545
stijging van € 49.545 (+169%), van € 29.255 naar € 78.800
- Andere bedrijfskosten +€ 19.754
stijging van € 19.754 (+2.684%), van € 736 naar € 20.490
- Belastingen +€ 8.655
stijging van € 8.655 (+104%), van € 8.303 naar € 16.958
- Afschrijvingen -€ 5.590
daling van € 5.590 (-60,6%), van € 9.224 naar € 3.634
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 570.739 | € 291.327 | -€ 279.412 | -49,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 5.884 | € 2.250 | -€ 3.634 | -61,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 4.384 | € 750 | -€ 3.634 | -82,9% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.000 | € 750 | -€ 250 | -25,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 3.384 | € 0 | -€ 3.384 | -100% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 1.500 | € 1.500 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 564.855 | € 289.077 | -€ 275.778 | -48,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 346.635 | € 96.469 | -€ 250.166 | -72,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 340.974 | € 96.071 | -€ 244.903 | -71,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 5.661 | € 398 | -€ 5.263 | -93,0% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 100.000 | € 100.000 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 118.220 | € 92.608 | -€ 25.613 | -21,7% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 570.739 | € 291.327 | -€ 279.412 | -49,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 199.668 | € 234.537 | +€ 34.869 | +17,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 180.810 | € 215.660 | +€ 34.850 | +19,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 180.810 | € 215.660 | +€ 34.850 | +19,3% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 258 | € 277 | +€ 19 | +7,5% |
| Schulden | 17/49 | € 371.071 | € 56.789 | -€ 314.281 | -84,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 369.031 | € 54.099 | -€ 314.932 | -85,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 300.448 | € 1.403 | -€ 299.045 | -99,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 300.448 | € 1.403 | -€ 299.045 | -99,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 6.538 | € 8.201 | +€ 1.664 | +25,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 6.538 | € 8.201 | +€ 1.664 | +25,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 62.046 | € 44.495 | -€ 17.551 | -28,3% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 2.039 | € 2.690 | +€ 651 | +31,9% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 9.224 | € 3.634 | -€ 5.590 | -60,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 736 | € 20.490 | +€ 19.754 | +2.684% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 29.255 | € 78.800 | +€ 49.545 | +169% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 19.295 | € 54.676 | +€ 35.381 | +183% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 431 | € 536 | +€ 104 | +24,2% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 431 | € 536 | +€ 104 | +24,2% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.773 | € 3.385 | +€ 613 | +22,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.773 | € 3.385 | +€ 613 | +22,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 16.954 | € 51.827 | +€ 34.873 | +206% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 8.303 | € 16.958 | +€ 8.655 | +104% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 8.651 | € 34.869 | +€ 26.219 | +303% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 8.651 | € 34.869 | +€ 26.219 | +303% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.