BIOADVICE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
BIOADVICE
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 53.137
stijging van € 53.137 (+92,4%), van € 57.518 naar € 110.655
vooral door Geldbeleggingen (+€ 36.999) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 13.189)
- Geldbeleggingen -€ 36.999
daling van € 36.999 (-15,1%), van € 244.380 naar € 207.381
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 13.189
daling van € 13.189 (-89,7%), van € 14.697 naar € 1.508
waarvan Overige vorderingen: -€ 13.189
- Overige schulden +€ 9.992
stijging van € 9.992 (+25,1%), van € 39.804 naar € 49.796
- Overgedragen winst (verlies) -€ 6.780
nieuw in 2025: -€ 6.780
- Bruto bedrijfsmarge -€ 42.143
daling van € 42.143, van € 42.124 naar -€ 19
- Belastingen -€ 8.834
daling van € 8.834 (-98,5%), van € 8.966 naar € 132
- Afschrijvingen +€ 4.227
stijging van € 4.227 (+147,0%), van € 2.875 naar € 7.102
- Financiële opbrengsten +€ 4.144
stijging van € 4.144 (+163,0%), van € 2.542 naar € 6.686
- Financiële kosten -€ 1.637
daling van € 1.637 (-22,6%), van € 7.239 naar € 5.602
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 541.035 | € 546.353 | +€ 5.317 | +1,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 222.216 | € 224.301 | +€ 2.084 | +0,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 127.216 | € 129.301 | +€ 2.084 | +1,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 122.704 | € 121.323 | -€ 1.381 | -1,1% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 902 | € 616 | -€ 286 | -31,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 3.610 | € 7.361 | +€ 3.751 | +103,9% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 95.000 | € 95.000 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 318.819 | € 322.052 | +€ 3.233 | +1,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 14.697 | € 1.508 | -€ 13.189 | -89,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 0 | - | = | |
| Overige vorderingen | 41 | € 14.697 | € 1.508 | -€ 13.189 | -89,7% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 244.380 | € 207.381 | -€ 36.999 | -15,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 57.518 | € 110.655 | +€ 53.137 | +92,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.224 | € 2.507 | +€ 283 | +12,7% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 541.035 | € 546.353 | +€ 5.317 | +1,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 418.522 | € 411.743 | -€ 6.780 | -1,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 412.322 | € 412.322 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 410.462 | € 410.462 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | - | -€ 6.780 | -€ 6.780 | |
| Schulden | 17/49 | € 122.513 | € 134.610 | +€ 12.097 | +9,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 75.000 | € 75.000 | = | 0,0% |
| Overige schulden | 178/9 | € 75.000 | € 75.000 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 43.303 | € 55.109 | +€ 11.807 | +27,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.370 | € 0 | -€ 1.370 | -100,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.370 | € 0 | -€ 1.370 | -100,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 2.128 | € 5.313 | +€ 3.185 | +149,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 2.128 | € 5.313 | +€ 3.185 | +149,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 39.804 | € 49.796 | +€ 9.992 | +25,1% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 4.211 | € 4.501 | +€ 290 | +6,9% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 2.875 | € 7.102 | +€ 4.227 | +147,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 593 | € 611 | +€ 18 | +3,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 42.124 | -€ 19 | -€ 42.143 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 38.656 | -€ 7.732 | -€ 46.388 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.542 | € 6.686 | +€ 4.144 | +163,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.542 | € 6.686 | +€ 4.144 | +163,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 7.239 | € 5.602 | -€ 1.637 | -22,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 7.239 | € 5.602 | -€ 1.637 | -22,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 33.959 | -€ 6.648 | -€ 40.607 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 8.966 | € 132 | -€ 8.834 | -98,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 24.993 | -€ 6.780 | -€ 31.772 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 24.993 | -€ 6.780 | -€ 31.772 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.