BIO SPA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
BIO SPA
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen -€ 7.512
daling van € 7.512 (-8,4%), van € 89.133 naar € 81.621
- Handelsschulden -€ 3.906
daling van € 3.906 (-13,4%), van € 29.138 naar € 25.232
- Schulden op meer dan één jaar -€ 2.783
niet meer vermeld in 2025 (was € 2.783)
- Overige schulden +€ 1.750
stijging van € 1.750 (+32,5%), van € 5.388 naar € 7.138
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 1.323
daling van € 1.323 (-32,2%), van € 4.106 naar € 2.783
- Overgedragen winst (verlies) -€ 1.147
daling van € 1.147, van € 246 naar -€ 901
- Bruto bedrijfsmarge +€ 7.921
stijging van € 7.921 (+10,2%), van € 77.877 naar € 85.798
- Personeelskosten +€ 2.638
stijging van € 2.638 (+3,2%), van € 82.083 naar € 84.721
- Belastingen -€ 1.532
daling van € 1.532 (-100,0%), van € 1.532 naar € 0
- Afschrijvingen -€ 1.514
daling van € 1.514 (-77,5%), van € 1.954 naar € 440
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 95.667 | € 88.610 | -€ 7.057 | -7,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 910 | € 470 | -€ 440 | -48,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 570 | € 130 | -€ 440 | -77,2% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 110 | € 102 | -€ 8 | -7,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 460 | € 28 | -€ 432 | -93,9% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 340 | € 340 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 94.757 | € 88.140 | -€ 6.617 | -7,0% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 89.133 | € 81.621 | -€ 7.512 | -8,4% |
| Voorraden | 30/36 | € 89.133 | € 81.621 | -€ 7.512 | -8,4% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 3.666 | € 4.317 | +€ 650 | +17,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.958 | € 2.202 | +€ 244 | +12,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 95.667 | € 88.610 | -€ 7.057 | -7,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 31.372 | € 30.225 | -€ 1.147 | -3,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 19.831 | € 19.831 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 11.295 | € 11.295 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 4.319 | € 4.319 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 6.976 | € 6.976 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 246 | -€ 901 | -€ 1.147 | |
| Schulden | 17/49 | € 64.295 | € 58.385 | -€ 5.910 | -9,2% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 2.783 | - | -€ 2.783 | |
| Financiële schulden | 170/4 | € 2.783 | - | -€ 2.783 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 61.512 | € 58.385 | -€ 3.127 | -5,1% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 4.106 | € 2.783 | -€ 1.323 | -32,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 29.138 | € 25.232 | -€ 3.906 | -13,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 29.138 | € 25.232 | -€ 3.906 | -13,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 22.879 | € 23.231 | +€ 353 | +1,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 2.877 | € 4.148 | +€ 1.271 | +44,2% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 20.002 | € 19.083 | -€ 918 | -4,6% |
| Overige schulden | 47/48 | € 5.388 | € 7.138 | +€ 1.750 | +32,5% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 82.083 | € 84.721 | +€ 2.638 | +3,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.954 | € 440 | -€ 1.514 | -77,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.040 | € 932 | -€ 108 | -10,4% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 77.877 | € 85.798 | +€ 7.921 | +10,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 7.199 | -€ 295 | +€ 6.905 | +95,9% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | € 0 | -€ 0 | -42,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 0 | -€ 0 | -42,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 921 | € 852 | -€ 69 | -7,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 921 | € 852 | -€ 69 | -7,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 8.120 | -€ 1.147 | +€ 6.973 | +85,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 1.532 | € 0 | -€ 1.532 | -100,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 9.652 | -€ 1.147 | +€ 8.506 | +88,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 9.652 | -€ 1.147 | +€ 8.506 | +88,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.