BIO BRAINE: wat veranderde er
BIO BRAINE
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 64.997
daling van € 64.997 (-69,0%), van € 94.254 naar € 29.257
vooral door Resultaat van het boekjaar (-€ 26.043) en Schulden op meer dan één jaar (-€ 20.660)
- Vorderingen op meer dan één jaar +€ 14.688
stijging van € 14.688 (+19,1%), van € 76.875 naar € 91.563
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 4.466
daling van € 4.466 (-16,9%), van € 26.482 naar € 22.016
waarvan Handelsvorderingen: -€ 2.687
- Materiële vaste activa -€ 3.981
daling van € 3.981 (-15,8%), van € 25.235 naar € 21.254
waarvan Installaties, machines en uitrusting: -€ 4.840
- Overgedragen winst (verlies) -€ 26.043
daling van € 26.043 (-42,8%), van € 60.798 naar € 34.755
- Schulden op meer dan één jaar -€ 20.660
daling van € 20.660 (-37,1%), van € 55.718 naar € 35.058
- Handelsschulden -€ 8.314
daling van € 8.314 (-22,4%), van € 37.094 naar € 28.780
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 2.888
daling van € 2.888 (-12,3%), van € 23.548 naar € 20.660
- Ontvangen vooruitbetalingen -€ 2.845
niet meer vermeld in 2024 (was € 2.845)
- Personeelskosten +€ 26.010
stijging van € 26.010 (+55,3%), van € 47.047 naar € 73.056
- Belastingen -€ 3.854
daling van € 3.854 (-94,6%), van € 4.075 naar € 221
- Financiële kosten -€ 3.651
daling van € 3.651 (-43,9%), van € 8.321 naar € 4.670
- Bruto bedrijfsmarge -€ 3.512
daling van € 3.512 (-5,6%), van € 62.522 naar € 59.010
- Financiële opbrengsten +€ 2.678
stijging van € 2.678 (+110%), van € 2.427 naar € 5.105
Evolutie van het resultaat, 2023 tot 2024
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 252.918 | € 191.203 | -€ 61.715 | -24,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 32.661 | € 26.970 | -€ 5.691 | -17,4% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 7.426 | € 5.716 | -€ 1.710 | -23,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 25.235 | € 21.254 | -€ 3.981 | -15,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 6.015 | € 1.175 | -€ 4.840 | -80,5% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 6 | - | -€ 6 | |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 19.215 | € 20.080 | +€ 865 | +4,5% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 220.257 | € 164.233 | -€ 56.024 | -25,4% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 76.875 | € 91.563 | +€ 14.688 | +19,1% |
| Overige vorderingen | 291 | € 76.875 | € 91.563 | +€ 14.688 | +19,1% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 21.947 | € 20.866 | -€ 1.081 | -4,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 21.947 | € 20.866 | -€ 1.081 | -4,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 26.482 | € 22.016 | -€ 4.466 | -16,9% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 18.134 | € 15.448 | -€ 2.687 | -14,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 8.348 | € 6.568 | -€ 1.780 | -21,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 94.254 | € 29.257 | -€ 64.997 | -69,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 698 | € 531 | -€ 167 | -23,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 252.918 | € 191.203 | -€ 61.715 | -24,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 113.857 | € 87.815 | -€ 26.043 | -22,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 46.859 | € 46.859 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.859 | € 1.859 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.859 | € 1.859 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 45.000 | € 45.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 60.798 | € 34.755 | -€ 26.043 | -42,8% |
| Schulden | 17/49 | € 139.061 | € 103.388 | -€ 35.673 | -25,7% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 55.718 | € 35.058 | -€ 20.660 | -37,1% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 55.718 | € 35.058 | -€ 20.660 | -37,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 83.141 | € 68.331 | -€ 14.810 | -17,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 23.548 | € 20.660 | -€ 2.888 | -12,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 37.094 | € 28.780 | -€ 8.314 | -22,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 37.094 | € 28.780 | -€ 8.314 | -22,4% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 2.845 | - | -€ 2.845 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 15.134 | € 17.188 | +€ 2.055 | +13,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 5.178 | € 8.732 | +€ 3.554 | +68,6% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 9.955 | € 8.457 | -€ 1.499 | -15,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 4.520 | € 1.702 | -€ 2.818 | -62,3% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 202 | - | -€ 202 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 47.047 | € 73.056 | +€ 26.010 | +55,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 7.890 | € 8.927 | +€ 1.037 | +13,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.817 | € 3.284 | +€ 1.467 | +80,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 62.522 | € 59.010 | -€ 3.512 | -5,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 5.768 | -€ 26.257 | -€ 32.025 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.427 | € 5.105 | +€ 2.678 | +110% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.427 | € 5.105 | +€ 2.678 | +110% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 8.321 | € 4.670 | -€ 3.651 | -43,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 8.321 | € 4.670 | -€ 3.651 | -43,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 127 | -€ 25.822 | -€ 25.696 | -20.305% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 4.075 | € 221 | -€ 3.854 | -94,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 4.201 | -€ 26.043 | -€ 21.842 | -520% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 4.201 | -€ 26.043 | -€ 21.842 | -520% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2023 en 31 december 2024. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 4 november 2026 via checked.be.