BF CONCEPT: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
BF CONCEPT
Grootste bewegingen
- Geldbeleggingen +€ 1,0 mln
stijging van € 1,0 mln (+100,0%), van € 1,0 mln naar € 2,0 mln
- Financiële vaste activa +€ 503.800
stijging van € 503.800 (+14,2%), van € 3,6 mln naar € 4,1 mln
- Liquide middelen -€ 477.029
daling van € 477.029 (-72,1%), van € 661.698 naar € 184.668
vooral door Geldbeleggingen (-€ 1,0 mln) en Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 549.586)
- Overige schulden +€ 975.054
stijging van € 975.054 (+15,5%), van € 6,3 mln naar € 7,3 mln
- Bruto bedrijfsmarge -€ 554.769
daling van € 554.769 (-91,6%), van € 605.314 naar € 50.545
- Belastingen -€ 23.291
daling van € 23.291 (-68,3%), van € 34.108 naar € 10.817
- Financiële opbrengsten +€ 13.710
stijging van € 13.710 (+16,5%), van € 83.242 naar € 96.952
- Financiële kosten -€ 8.671
daling van € 8.671 (-46,7%), van € 18.550 naar € 9.879
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 7.842.970 | € 8.842.447 | +€ 999.477 | +12,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 6.181.045 | € 6.639.442 | +€ 458.397 | +7,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 2.628.136 | € 2.582.733 | -€ 45.403 | -1,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 2.628.136 | € 2.582.733 | -€ 45.403 | -1,7% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 3.552.909 | € 4.056.709 | +€ 503.800 | +14,2% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 1.661.925 | € 2.203.005 | +€ 541.080 | +32,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | - | € 18.337 | +€ 18.337 | |
| Overige vorderingen | 41 | - | € 18.337 | +€ 18.337 | |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 1.000.000 | € 2.000.000 | +€ 1,0 mln | +100,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 661.698 | € 184.668 | -€ 477.029 | -72,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 228 | - | -€ 228 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 7.842.970 | € 8.842.447 | +€ 999.477 | +12,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 1.546.886 | € 1.569.320 | +€ 22.434 | +1,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 1.250.000 | € 1.250.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 1.250.000 | € 1.250.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 1.250.000 | € 1.250.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 21.000 | € 21.000 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 21.000 | € 21.000 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 21.000 | € 21.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 275.886 | € 298.320 | +€ 22.434 | +8,1% |
| Schulden | 17/49 | € 6.296.084 | € 7.273.127 | +€ 977.043 | +15,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 6.296.084 | € 7.273.127 | +€ 977.043 | +15,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 163 | € 2.152 | +€ 1.989 | +1216,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 163 | € 2.152 | +€ 1.989 | +1216,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 9.246 | € 9.246 | = | 0,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 9.246 | € 9.246 | = | 0,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 6.286.674 | € 7.261.728 | +€ 975.054 | +15,5% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 534.233 | - | -€ 534.233 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 90.739 | € 91.190 | +€ 451 | +0,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 15.901 | € 13.178 | -€ 2.724 | -17,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 605.314 | € 50.545 | -€ 554.769 | -91,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 498.673 | -€ 53.822 | -€ 552.496 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 83.242 | € 96.952 | +€ 13.710 | +16,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 83.242 | € 96.952 | +€ 13.710 | +16,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 18.550 | € 9.879 | -€ 8.671 | -46,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 18.550 | € 9.879 | -€ 8.671 | -46,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 563.366 | € 33.251 | -€ 530.115 | -94,1% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 34.108 | € 10.817 | -€ 23.291 | -68,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 529.258 | € 22.434 | -€ 506.823 | -95,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 529.258 | € 22.434 | -€ 506.823 | -95,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.