BERRENTEC: wat veranderde er
BERRENTEC
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 110.637
stijging van € 110.637 (+34,7%), van € 318.490 naar € 429.128
waarvan Handelsvorderingen: +€ 135.177
- Liquide middelen -€ 21.644
daling van € 21.644 (-29,9%), van € 72.289 naar € 50.644
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 110.637) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 21.087)
- Voorraden en bestellingen +€ 9.268
stijging van € 9.268 (+10,9%), van € 85.090 naar € 94.358
- Materiële vaste activa -€ 8.352
daling van € 8.352 (-14,2%), van € 58.608 naar € 50.257
waarvan Leasing en soortgelijke rechten: -€ 9.473
- Handelsschulden +€ 107.062
stijging van € 107.062 (+85,9%), van € 124.701 naar € 231.764
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 21.087
daling van € 21.087 (-40,1%), van € 52.643 naar € 31.556
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: -€ 23.310
- Reserves +€ 15.305
stijging van € 15.305 (+6,3%), van € 243.134 naar € 258.439
- Bruto bedrijfsmarge +€ 109.769
stijging van € 109.769 (+42,6%), van € 257.964 naar € 367.732
- Personeelskosten +€ 78.356
stijging van € 78.356 (+33,0%), van € 237.545 naar € 315.901
- Financiële kosten +€ 9.170
stijging van € 9.170 (+294%), van € 3.123 naar € 12.293
waarvan Financiële kosten: +€ 5.183
- Financiële opbrengsten -€ 8.104
daling van € 8.104 (-67,6%), van € 11.989 naar € 3.885
waarvan Niet-recurrente financiële opbrengsten: -€ 8.070
- Afschrijvingen +€ 4.311
stijging van € 4.311 (+21,9%), van € 19.719 naar € 24.031
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 575.634 | € 665.229 | +€ 89.595 | +15,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 73.608 | € 65.257 | -€ 8.352 | -11,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 58.608 | € 50.257 | -€ 8.352 | -14,2% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 8.113 | € 14.923 | +€ 6.811 | +84,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 27.578 | € 21.889 | -€ 5.689 | -20,6% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 22.918 | € 13.445 | -€ 9.473 | -41,3% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 15.000 | € 15.000 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 502.026 | € 599.972 | +€ 97.946 | +19,5% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 85.090 | € 94.358 | +€ 9.268 | +10,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 85.090 | € 94.358 | +€ 9.268 | +10,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 318.490 | € 429.128 | +€ 110.637 | +34,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 219.258 | € 354.434 | +€ 135.177 | +61,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 99.233 | € 74.693 | -€ 24.539 | -24,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 72.289 | € 50.644 | -€ 21.644 | -29,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 26.157 | € 25.842 | -€ 315 | -1,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 575.634 | € 665.229 | +€ 89.595 | +15,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 261.734 | € 277.039 | +€ 15.305 | +5,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 243.134 | € 258.439 | +€ 15.305 | +6,3% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 243.134 | € 258.439 | +€ 15.305 | +6,3% |
| Schulden | 17/49 | € 313.900 | € 388.190 | +€ 74.290 | +23,7% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 6.104 | - | -€ 6.104 | |
| Financiële schulden | 170/4 | € 6.104 | - | -€ 6.104 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 305.807 | € 387.748 | +€ 81.941 | +26,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 27.009 | € 23.104 | -€ 3.905 | -14,5% |
| Financiële schulden | 43 | € 100.000 | € 100.000 | = | 0,0% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 100.000 | € 100.000 | = | 0,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 124.701 | € 231.764 | +€ 107.062 | +85,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 124.701 | € 231.764 | +€ 107.062 | +85,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 52.643 | € 31.556 | -€ 21.087 | -40,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 9.942 | € 12.165 | +€ 2.223 | +22,4% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 42.701 | € 19.391 | -€ 23.310 | -54,6% |
| Overige schulden | 47/48 | € 1.454 | € 1.325 | -€ 129 | -8,9% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.989 | € 443 | -€ 1.547 | -77,8% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 237.545 | € 315.901 | +€ 78.356 | +33,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 19.719 | € 24.031 | +€ 4.311 | +21,9% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 4.752 | € 3.419 | -€ 1.333 | -28,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 257.964 | € 367.732 | +€ 109.769 | +42,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 4.052 | € 24.381 | +€ 28.434 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 11.989 | € 3.885 | -€ 8.104 | -67,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 497 | € 463 | -€ 34 | -6,8% |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | € 11.492 | € 3.423 | -€ 8.070 | -70,2% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 3.123 | € 12.293 | +€ 9.170 | +294% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 3.123 | € 8.306 | +€ 5.183 | +166% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | - | € 3.987 | +€ 3.987 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 4.813 | € 15.974 | +€ 11.160 | +232% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 370 | € 669 | +€ 299 | +80,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 4.443 | € 15.305 | +€ 10.861 | +244% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 4.443 | € 15.305 | +€ 10.861 | +244% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 2 november 2026 via checked.be.