Bemiva: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Bemiva
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 246.449
stijging van € 246.449 (+501,9%), van € 49.104 naar € 295.553
waarvan Handelsvorderingen: +€ 281.995
- Liquide middelen -€ 39.661
daling van € 39.661 (-44,6%), van € 88.880 naar € 49.220
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 246.449) en Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 100.000)
- Materiële vaste activa -€ 18.402
daling van € 18.402 (-29,3%), van € 62.883 naar € 44.481
- Overige schulden +€ 238.996
stijging van € 238.996 (+79,3%), van € 301.220 naar € 540.216
- Schulden op meer dan één jaar -€ 52.656
daling van € 52.656 (-18,3%), van € 288.191 naar € 235.535
- Bruto bedrijfsmarge -€ 35.053
daling van € 35.053 (-19,4%), van € 180.222 naar € 145.169
- Belastingen -€ 29.232
daling van € 29.232 (-61,2%), van € 47.733 naar € 18.500
- Financiële opbrengsten +€ 5.000
nieuw in 2025: € 5.000
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 700.867 | € 889.254 | +€ 188.387 | +26,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 562.883 | € 544.481 | -€ 18.402 | -3,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 62.883 | € 44.481 | -€ 18.402 | -29,3% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 62.883 | € 44.481 | -€ 18.402 | -29,3% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 500.000 | € 500.000 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 137.984 | € 344.773 | +€ 206.788 | +149,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 49.104 | € 295.553 | +€ 246.449 | +501,9% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 10.825 | € 292.820 | +€ 281.995 | +2605,0% |
| Overige vorderingen | 41 | € 38.279 | € 2.733 | -€ 35.546 | -92,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 88.880 | € 49.220 | -€ 39.661 | -44,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 700.867 | € 889.254 | +€ 188.387 | +26,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 22.622 | € 20.876 | -€ 1.747 | -7,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.550 | € 18.550 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 18.550 | € 18.550 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 18.550 | € 18.550 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.855 | € 1.855 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 1.855 | € 1.855 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 2.217 | € 471 | -€ 1.747 | -78,8% |
| Schulden | 17/49 | € 678.244 | € 868.378 | +€ 190.133 | +28,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 288.191 | € 235.535 | -€ 52.656 | -18,3% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 288.191 | € 235.535 | -€ 52.656 | -18,3% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 390.053 | € 632.843 | +€ 242.789 | +62,2% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 69.794 | € 72.656 | +€ 2.862 | +4,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 19.039 | € 13.588 | -€ 5.451 | -28,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 19.039 | € 13.588 | -€ 5.451 | -28,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | - | € 6.383 | +€ 6.383 | |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | - | € 6.383 | +€ 6.383 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 301.220 | € 540.216 | +€ 238.996 | +79,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 18.465 | € 18.402 | -€ 63 | -0,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 743 | € 1.457 | +€ 715 | +96,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 180.222 | € 145.169 | -€ 35.053 | -19,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 161.015 | € 125.311 | -€ 35.704 | -22,2% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 5.000 | +€ 5.000 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 5.000 | +€ 5.000 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 12.514 | € 13.557 | +€ 1.043 | +8,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 12.514 | € 13.557 | +€ 1.043 | +8,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 148.500 | € 116.753 | -€ 31.747 | -21,4% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 47.733 | € 18.500 | -€ 29.232 | -61,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 100.768 | € 98.253 | -€ 2.514 | -2,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 100.768 | € 98.253 | -€ 2.514 | -2,5% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 september 2024 en 30 september 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.